هدر اصلی
1393/08/26 12:29:28
سرویس صحن
موسوی در نطق میان دستور:

تجزیه استان اردبیل معقول و به مصلحت نیست

نماینده مردم گرمی در مجلس ضمن انتقاد از طرح تجزیه استان اردبیل از الحاق شهرستان های شمالی این استان به منطقه آزاد ارس قدردانی کرد.
تجزیه استان اردبیل معقول و به مصلحت نیست نماینده مردم گرمی در مجلس ضمن انتقاد از طرح تجزیه استان اردبیل از الحاق شهرستان های شمالی این استان به منطقه آزاد ارس قدردانی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/85171.jpg تجزیه,استان,اردبیل,معقول,و,به,مصلحت,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، میر قسمت موسوی اصل در نشست علنی امروز (دوشنبه 26 آبان‌) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود، گفت: استان اردبیل یک استان جوان ، مرزی ، مهدتشییع ، ولایتمدار، حسینی و از جهت فرهنگی منسجم و یکدست با جمعیت یک میلیون و 300هزار نفر با استعدادهای گوناگون برای توسعه صنایعی نظیر کشاورزی ، دامپروری  و گردشگری است. اخیرا باتوجه مسئولان دولت جمهوری اسلامی برای الحاق منطقه آزاد تجاری ارس،استان اردبیل در مسیر توسعه و پیشرفت فوق العاده ای قرار گرفته است ودر این شرایط به وحدت بیشتری نیاز دارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: القای تجزیه با تقسیم استان در حال رشد و توسعه معقول نیست و به مصلحت نمی باشد. گرچه ایجاد چنین شبهاتی به مذاق عده ای که در طراحی و اوهام افکاری شخصی غوطه ور هستند ، خوشمزه و خوشایند باشد .

وی افزود: شاید بعضی نمایندگان همکار هم به تبعات قومی، سیاسی و امنیتی توجه نکرده و به این سمت و سو، سوق داده شوند. خواهشمندم با توجه به این مسائل اگر همکاران این طرح را امضا کرده‌اند، امضای خود را پس بگیرند.

موسوی گفت: یکی از خواسته‌های مهم و عمده مسئولان استان اردبیل و مردم جهت پیشرفت و توسعه استان، ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری جوانان به‌خصوص در شهرستان‌های شمالی استان اردبیل به یک مطالبه عمومی تبدیل شده بود؛ الحاق بخشی از استان اردبیل به منطقه صنعتی و تجاری ارس در جریان سفر هیات دولت به استان اردبیل مطرح شد.

وی در ادامه افزود: رئیس جمهور در این مورد به رئیس مناطق آزاد دستور داد و مسئله این الحاق مطرح شد، خوشبختانه در مورخ 22 آبان‌ماه در نشست کارشناسی الحاق 4 نقطه از شمال استان اردبیل شامل قسمتی از شهرستان‌های مغان، گرمی، بیله‌سوار و پارس‌آباد به منطقه آزاد تجاری ارس به تصویب رسید که باعث نشاط و امید بین مردم عزیز گردیده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم می‌دانم این اتفاق مبارک و خوشحال‌کننده را که به پیشرفت و توسعه شهرستان‌های مرزی منجر می‌شود، را به تمام مردم استان اردبیل و مسئولان دلسوز تبریک عرض کنم. از دولت تدبیر و امید و شخص رئیس‌جمهور، رئیس مناطق آزاد، استاندار و همچنین ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان‌های استان اردبیل به جهت پیگیری این قضیه و طرح مطالبات مردم تشکر کنم. از دولت می‌خواهم جهت عملیاتی‌شدن این مسئله هر چه سریع‌تر این مصوبه را نهایی کرده و ابلاغ فرماید.

وی خطاب به وزیر نیرو گفت: پس از گذشت 8 ماه و اجرای پروژه‌های آبرسانی در استان اردبیل، در شهرستان‌های مغان هیچ طرحی آغاز نشده است، با این وضع چه امیدی برای تامین اساسی‌ترین نیاز مردم وجود دارد؟ تقاضا می‌کنم در زمان باقی‌مانده این طرح‌ها اجرایی شود.

موسوی گفت: از وزیر بهداشت و درمان می‌خواهم این سنت حسنه، سازمان سلامت را در استان اردبیل و مناطق محروم و مرزنشین هم به اجرا برساند. در مورد تامین کادر پزشکی متخصص استان اردبیل و شهرستان گرمی و توسعه بهداشت و درمان دستورات لازم را صادر کنند.

این نماینده مردم در خانه ملت گفت: از وزیر صنعت و معدن درخواست دارم نسبت به راه‌اندازی واحدهای تولیدی و اعطای تسهیلات در شهرستان مغان و گرمی از جمله واحد تولیدی شیر قهرمان، شکوفه‌ سبز مغان و ده‌ها طرح دیگر که سال‌ها معطل مانده‌اند حتما به بانک معدن و تجارت تذکر داده شود تا برای تامین تسهیلات اقدامات جدی صورت دهند. این رویکرد با اقتصاد مقاومتی سازگاری ندارد.

وی با مخاطب قرار دادن رئیس جمهور گفت: جهت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان و رعایت حال کشاورزان و تولیدکنندگان از طرف بانک‌ها در این خشکسالی باید عنایت ویژه صورت گیرد. از وزیر کشور می‌خواهم برای توسعه و پیشرفت استان با توجه به استعدادهای استان اردبیل، جمعیت و پراکندگی در آینده برای اضافه شدن یک نماینده دیگر به استان اردبیل اقدام جدی صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet