خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/08/28 12:49:45
سرویس صحن
کوچک زاده در نطق میان دستور:

تنها دعوای معتبر دعوای فقرا و اغنیا است

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با یادآوری اینکه دعوای اصلاح و اعتدال بی اعتبار است، گفت: دعوای معتبر دعوای مردم پابرهنه با مرفهین بی درد است پس ای مسئولان و حاکمان سطح زندگی خود را پایین بیاورید.
تنها دعوای معتبر دعوای فقرا و اغنیا است عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با یادآوری اینکه دعوای اصلاح و اعتدال بی اعتبار است، گفت: دعوای معتبر دعوای مردم پابرهنه با مرفهین بی درد است پس ای مسئولان و حاکمان سطح زندگی خود را پایین بیاورید. https://cdn.icana.ir/d/019/49502.jpg تنها,دعوای,معتبر,دعوای,فقرا,و,اغنیا,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی کوچک زاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود با قرائت آیه رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا و سلام و درود به حضرت اباعبدالله ، گفت:  سخن ارزشمندی را از رئیس جمهورنقل می کنم و به اینکه العاقل یکفی الاشاره ختم می کنم ، رئیس جمهور گفت مجلس شورای اسلامی نماد مهم مردمسالاری است و تک تک نمایندگان به عنوان نماینده کل ایران هستند و اگر در سال های اخیر گاهی نسبت به مجلس بی حرمتی شده، این حرمت و اقتدار باید به مجلس بازگردد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: افتخار می کنم بگویم عضو خانواده مجلس هستم ،  20 سال از عمرم را از مجلس اول تا پنجم در خانه ملت سپری کردم وچه درس های فراوانی از ملت آموختم و یکی از این درس ها این بود که عظمت مجلس عظمت ملت است و دولت قوی در کنار مجلس قوی خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: اگر در صحیفه امام خمینی(ره) جستجو کنید واژه هایی مانند اسلام ناب محمدی، اسلام آمریکایی، اسلام مرفهین بی درد، اسلام راحت طلبان و در آخر جنگ فقر و غنا را تا قبل از مرداد سال 66 در هیچ کجای صحیفه نخواهید یافت و عجب اینکه از 31 شهریور سال 66 همزمان با سالگرد جنگ امام شروع به استفاده از این واژه ها می کند ، به طور مثال امام (ره)در مورد واژه اسلام ناب در طول یک سال باقی مانده عمر خود 21 مورد سخنرانی می کنند.

وی افزود: امام (ره)اسلام ناب را اینچنین تعریف می کند،  اسلامی که پرچم داران آن پا برهنگان، مظلومان و فقرای جهانند و دشمنان آن ملهدان و کافران و سرمایه داران و پول پرستان هستند،اسلامی که طرفداران واقعی آن همیشه از مال و قدرت بی بهره بوده اند و دشمنان حقیقی آن زراندوزان حیله گر، قدرتمندان بازیگر و مقدس نمایان بی هنر هستند.

کوچک زاده گفت: امروز می خواهم ادعا کنم تمام این دعواهایی که مطرح می شود، دعوای اعتدال و اصلاح، دعوای اصلاح و معتدل،  اگر دروغن نباشد ، اگر نفاق و ریاکاری نباشد،  از سر بی توجهی بوده و بی اعتبار است.

وی تصریح کرد: تنها دعوای معتبر دعوای فقر و غنا است، دعوای مردم پا برهنه و مظلوم جنوب شهرها با مرفهین بی درد که در سدهای کشور قایقرانی می کنند است، تنها دعوای معتبر دعوای کسانی  که گرفتار پول دارو، ازدواج و جهیزیه فرزندانشان هستند با کسانی که با پورشه های خود جلوی مردم رژه می روند است.

وی ادامه داد: عده ای از همین افراد مرفه پول خرج می کنند و یک حزب به اسم حزب اصلاح طلب درست می کنند و عده ای دیگر هم یک حزب به اسم معتدل را تشکیل می دهند،  اگر شما تمام تحصیل کرده های پیشرفته ترین دانشگاه ها را با 20 سال سابقه اینجا بیاورید و وزیر کنید من تضمین می کنم مشکل مملکت،حل می شود چرا که سطح مردم ما در این حد است .

کوچک زاده افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است این انقلاب زمینه گسترش روابط بین الملل با دیگر جنبش های اسلامی و استمرار مبارزه برای نجات ملل مظلوم و تحت فشار جهان را دنبال می کند و تنها راهی که می توان این چیزی را که قانون است اجرایی کنیم این است که در همین سطح رفتار و عمل شود.

وی تاکید کرد: نجیب تر از مردم ایران یافت نمی شود ، پس چرا غصه در دل ها است،  چرا برای خواننده ای که با سوز خوانده  مردم به این شکل به خیابان ها آمدند،  دلیل آن این است که می بینند آن شریکی که با هم شراکت را شروع کرده ایم قصد دارد هر ماه بیشتر از دخل بردارد و کمتر هزینه کند،  مشکل اشرافی گری مسئولان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم به جمله ای از امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام می فرماید "خمینی هم اگر برای خدا کار نکند مردم از بین می برندش و نابودش می کنند، باید برای رضای خدا و دین مردم کار کرد، به خدا قسم آنهایی که ساکت شدند( منظور آن هایی است که در اوایل نهضت همراه نکردند و به همین علت امام تبعید شد) دنیا را هم از آنها می گیرند و بیچاره می شوند،  مردم دین می خواهند ، علما و روحانیت خدمتگزار دین هستند لذا آنها را دوست دارند و الا اگر بفهمند برای دنیا و حب ریاست است هیچ اعتنایی به آنها نمی کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت:  شاه بیت این جمله امام  اینجاست،  علما به گوش باشید، بنده  بعد از معصومین فقیه تر و فیلسوف تر از امام ندیده ام،  امام می گویند من نمی توانم پول را بگیرم و به طلاب بدهم ولی مردم گرسنه و بی هیچ بمانند و دین از بین برود اما اگر چنین کنم باید از بینم ببرند.

کوچک زاده تاکید کرد:  ای مسئولان و  ای حاکمان مردم را دریابید و سطح زندگی خود را پایین بیاورید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet