خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/09/01 14:47:36
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در دیدار با رئیس جمهور جیبوتی:

همکاری‌های ایران و جیبوتی زمینه مقابله با دزدان دریایی را افزایش می‌دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس‌ جمهور جیبوتی گفت: امیدوارم دو کشور بتوانند روابط اقتصادی خود را گسترش دهند و همکاری‌های ایران و جیبوتی در زمینه مقابله با دزدان دریایی افزایش یابد.
همکاری‌های ایران و جیبوتی زمینه مقابله با دزدان دریایی را افزایش می‌دهد رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس‌ جمهور جیبوتی گفت: امیدوارم دو کشور بتوانند روابط اقتصادی خود را گسترش دهند و همکاری‌های ایران و جیبوتی در زمینه مقابله با دزدان دریایی افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/85892.jpg همکاری‌های,ایران,و,جیبوتی,زمینه,مقابله,با,دزدان,دریایی,را,افزایش,می‌دهد Icana

 به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به جیبوتی، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به جیبوتی سفر کرده است، امروز (شنبه) با اسماعیل عمر گیله رئیس جمهور این کشور در محل کاخ ریاست جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه کشور جیبوتی، کشور دوست و برادر ما است، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با جیبوتی در زمینه‌های مختلف مطلوب است و امیدواریم بتوانیم در زمینه‌ توسعه روابط اقتصادی پیشرفت کنیم و حجم روابط اقتصادی دو کشور را گسترش دهیم.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: با گسترش همکاری ایران و جیبوتی می‌توان در خصوص مقابله با دزدان دریایی عملکرد بهتری داشت.  

رئیس مجلس شورای اسلامی با دعوت از رئیس جمهور جیبوتی جهت سفر به ایران افزود: دیدگاه‌های رئیس جمهور جیبوتی درخصوص مسائل بین‌المللی روشن و نزدیک به مواضع جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر لاریجانی بیان کرد: از ابتدای انقلاب امام خمینی (ره) همیشه توصیه داشتند که به آفریقا توجه کنیم، به دلیل اینکه آفریقا سال‌های طولانی تحت استعمار بوده و غربی‌ها منابع این قاره را غارت کرده‌ و کمکی به این قاره نکرده‌اند، بنابراین سیاست جمهوری اسلامی ایران همیشه کمک به کشورهای این قاره است.

 در ادامه این دیدار اسماعیل عمر گیله رئیس ‌جمهور جیبوتی گفت: امیدوارم روابط جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های گوناگون با کشور جیبوتی توسعه یابد.

وی از تلاش معماران ایرانی برای ساخت ساختمان مجلس ملی جیبوتی تقدیر کرد و با ابراز رضایت از سفری که به ایران داشته است، گفت: از دکتر لاریجانی به دلیل سفر به جیبوتی تشکر می‌کنم.

علی اصغر نظامپورخبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به جیبوتی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet