هدر اصلی
1393/09/04 12:23:48
سرویس صحن
فریدونی در نطق میان‌ دستور:

عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در مذاکرات قابل تقدیر است

عضو کمیسیون انرژی مجلس٬ با مثبت ارزیابی کردن عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته ای کشورمان٬ گفت: مذاکرات سنگین و پیچیده هسته‌ای ایران فارغ از نتایج نهایی آن، موفقیتی بزرگ برای ملت و نظام جمهوری اسلامی است.
عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در مذاکرات قابل تقدیر است عضو کمیسیون انرژی مجلس٬ با مثبت ارزیابی کردن عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته ای کشورمان٬ گفت: مذاکرات سنگین و پیچیده هسته‌ای ایران فارغ از نتایج نهایی آن، موفقیتی بزرگ برای ملت و نظام جمهوری اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/79159.jpg عملکرد,تیم,مذاکره,کننده,هسته‌ای,کشورمان,در,مذاکرات,قابل,تقدیر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ نادر فریدونی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 4 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج٬ گفت: حدود 15 ماه از روی کار آمدن دولت جدید می‌گذرد دولتی که محصول حماسه سیاسی مورد نظر رهبر معظم انقلاب بود و در این مدت در تمام عرصه‌های سیاسی٬ اقتصادی٬ فرهنگی و نظامی دستاوردهای قابل توجهی داشته است.

نماینده مردم فیروزآباد٬ قیر و کارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: بودجه 93 در تاریخ مقرر به مجلس آمد،‌ عقلانیت، برنامه‌ریزی و قانون‌مداری مدنظر دولتمردان قرار گرفت و در عرصه اقتصادی، دولت با تکیه بر انضباطی مالی و عدم دست‌اندازی به منابع بانک مرکزی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی توانسته نرخ تورم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و ثبات نسبی در قیمت ارز به وجود آورد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: اما با شیوه‌های کنونی، دولت به وعده تورم تک‌ رقمی در سال 95 نخواهیم رسید، مگر با خروج از اقتصاد تک محوری نفتی و سرمایه‌گذاری در تولید داخلی و تولید علم و فناوری و ایجاد اشتغال و کاهش فقر و بیکاری و رونق بخشیدن به بخش‌هایی همچون خودروسازی،‌ توریسم، پتروشیمی، مسکن، کشاورزی و صنعت.

وی با یادآوری اقدامات مثبت وزارت بهداشت در دولت یازدهم٬ گفت: طرح تحول نظام سلامت با موفقیت اجرا شده است که در این رابطه باید از وزیر بهداشت تشکر شود.

وی ادامه داد: در عرصه سیاست خارجی تنش زدایی و ایجاد فضای تعاونی در روابط دیپلماتیک و بین المللی به خصوص در مذاکرات هسته ای از موارد توفیق دولت روحانی است.

فریدونی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 گفت: مذاکرات سنگین و پیچیده هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 فارغ از نتایج نهایی آن یک موفقیت بزرگ برای ملت رشید و نظام جمهوری اسلامی است، چرا که نشانه‌ای از عقلانیت،‌ بلوغ و ثبات ساختار سیاسی کشور عزیزمان است.

وی ادامه داد: از تیم مذاکره کننده ایرانی که با شجاعت و درایت از حقوق مسلم ایران دفاع جانانه ای نموده و دربرابر زیاده خواهی آمریکای جنایت کار و 5 کشور دیگر طرف مذاکره باج نداده و ایستادگی کردند تقدیر و تشکر کنم.

فریدونی با یادآوری مشکلات حوزه انتخابیه اش٬ گفت: دولتمردان اساسی ترین مشکل ما سیل عظیم جوانان تحصیل کرده بیکار و بیکاری بالای 30 درصد است که علی رغم ظرفیت‌های بالای منطقه فقدان سرمایه‌گذاری به رشد بالای این معضل منجر شده است.

وی خطاب به وزیر نفت٬ گفت: از وزیر نفت می‌خواهیم در راه اندازی پتروشیمی فراشبند از هیچ تلاشی دریغ نکند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه دادک از وزیر نیرو و جهاد کشاورزی می‌خواهم تا نسبت به تکمیل سدهای در دست احداث شهرستان‌های حوزه انتخابیه ام جدیت به خرج دهند.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی٬ گفت: از آقای آخوندی می‌خواهم نسبت به تکمیل بزرگراه‌های حوزه انتخابیه ام جهت جلوگیری از تصادفات جاده‌ای اقدام کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس٬ ادامه داد: شهرستان قیر و کارزین مدت‌هاست دچار زلزله می‌شود از این رو لازم است دولت برای جلوگیری از تکرار تلفات 5 هزار نفری زلزله سال 51 اقدامات لازم را صورت دهید.

وی ادامه داد:‌ وزیر کشور چرا باید طرح تقسیمات کشوری در خصوص حوزه انتخابیه بنده متوقف شود؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید در رفع مشکلات مزمن عشایر قشقایی در زمینه دامداری٬ آموزش و بهداشت و همچنین نهاده‌های کشاورزی اهتمام جدی و بسیجی وار داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet