هدر موبایل
1393/09/04 11:40:00
سرویس صحن
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال

شستا حیاط خلوت هیچ کس نیست

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عملکرد وزارت متبوعه گفت: امروز شستا حیاط خلوت هیچکس نیست.
شستا حیاط خلوت هیچ کس نیست وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عملکرد وزارت متبوعه گفت: امروز شستا حیاط خلوت هیچکس نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/44156.jpg شستا,حیاط,خلوت,هیچ,کس,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ربیعی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 4 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوال محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور گفت: در زمان حضور برای رأی اعتماد در مجلس شورای اسلامی، پورابراهیمی انتقادات اقتصادی زیادی به بنده وارد کردند. امروز هم سمت و سوی سوالات این نماینده در حوزه اقتصادی وزارت تعاون مطرح شده است.

وی ادامه داد: اما وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاملا اجتماعی است. آن بخش از اقتصاد این وزارتخانه مجموعه صندوق هاست این صندوق ها در اختیار توسعه اقتصادی کشور است و بیشتر وجوه اجتماعی، آینده اجتماعی و کارگران تأمین می کند.

ربیعی تأکید کرد: اگر قرار است وزارتخانه رفاه مورد ارزیابی قرار گیرد باید همه وظایف قضاوت شود. باید تأکید کنم پس از رأی اعتماد به مجلس همچنان متعهد به عهد و پیمان خود به مجلس، رهبر و مردم هستم کارهایی در این وزارتخانه انجام شد که مورد توجه قرار نگرفته است.

وزیر با اشاره به عملکرد وزارتخانه ادامه داد: امروز بهزیستی هر روز بهتر از دیروز مسئولیت خود را انجام می دهد. در حال حاضر 5 میلیون دفترچه بیمه صادر شده است و در آینده نزدیک جشن پایان بیمه نمودن ایرانی را خواهیم گرفت. فراموش نکنید که در گذشته تنها 200 هزار نفر بیمه بودند.

ربیعی درباره صرفه جویی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز 12 هزار میلیارد تومان هزینه صرفه جویی شده است این مبلغ به اندازه بودجه دولت است. بنده پا به پای هاشمی وزیر بهداشت در کنار هم ایستادیم تا طرح صرفه جویی اجرایی شود.

به گفته وزیر در حال حاضر خدمات سازمان فنی و حرفه ای گسترش یافته و آموزش سیار در روستاها در هیأت دولت تصویب و در حال اجرا است.

وی به راه اندازی جلسات شورای عالی بیمه و رفاه اشاره کرد و توضیح داد: زمانی جلسات شورای عالی بیمه سالی یکبار در وزارتخانه انجام می شد اما از زمان تصدی بنده در وزارت تعاون 8 جلسه. شورای عالی بیمه برگزار شده در این جلسه ها 300 عنوان به تعرفه های بیمه ای اضافه شده و بسیاری از داروها تحت بیمه قرار گرفته است.

ربیعی در ادامه به جلسات شورای عالی رفاه اشاره و تشریح کرد: شورای عالی رفاه در 8 سال گذشته تعطیل بود ما این شورا را احیا کردیم و فقر غذا، درمان، مسکن و تغذیه را در این شورا پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه سه سال از عمر مدیریتی اش باقی مانده است تأکید کرد: سوالات درباره مسائل اقتصادی صندوق های زیر مجموعه وزارتخانه هاست. قبول دارم ممکن است تخلفاتی در صندوق ها رخ دهد اما بدانید صندوق ها با چند واسطه به وزارت رفاه متصل می شود و ممکن است از تخلفات بی خبر باشم اما حتی پیگیری و بررسی خواهم کرد.

ربیعی در ادامه به وضعیت صندوق فولاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تنها با سه روز تأخیر حقوق فولادی ها پرداخت شده است و نمایندگان مجلس شاهد تلاش وزارتخانه هستند.

ربیعی افزود: امروز مسئله صندوق ها به مسئله ملی تبدیل شده است و ما این مسئله را با عنایت رئیس جمهور عنوان کردیم و نظر مجلس را جلب کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وضعیت سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و توضیح داد: در حال حاضر فردی مدیریت سازمان تأمین اجتماعی را بر عهده دارد که از 14 میلیون حقوق خود نصف آن را بر می گرداند. وضعیت تأمین اجتماعی را با گذشته مقایسه کنید.

ربیعی افزود: امروز شستا حیاط خلوت هیچ کس نیست و برای این کار هزینه های زیادی پرداخت کرده ایم.

وی تأکید کرد: میزان اعتراض کارگران در کارخانه ها کاهش یافته است و دلیل آن را اعتماد به ارکان وزارتخانه دانستند.

وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص سوال پورابراهیمی درباره حضور افراد خاصی در زیرمجموعه وزارتخانه گفت: هیچ کدام از بزرگان نظام سفارش حضور فردی در مجموعه وزارتخانه را عنوان نکرد اما بلافاصله بعد از آنکه متوجه حضور فرد خاصی آن هم بعد از سه روز شدم او از مجموعه خارج شد.

ربیعی تأکید کرد: البته بد نیست برخی افراد صرفا برای اینکه سرشان گرم باشد در مجموعه ها مشغول به کار باشد اما تأکید می کند با 100 واحد فاصله هیچ فردی در مجموعه های وزارتخانه مشغول به کار نیست.

وی ادامه داد: مسئله بعدی که مطرح شد، سازمان تأمین اجتماعی است، باید به اعضای هیأت امنای این سازمان نگاه کنید افرادی چون فرهادی، نهاوندی و نوبخت عضو هیأت امنا سازمان تأمین اجتماعی هستند.

وی افزود: من زندگی پاکی داشتم و با وجود اینکه دوست ندارم بگویم اما ناچار هستم مطرح کنم پول غذای خود و خانواده ام را در سفرها پرداخت می کنم پس چطور می توانم بپذیرم تخلفی در مجموعه های وزارتخانه صورت گیرد و اقدامی نکنم.

ربیعی تشریح کرد: چطور می خواهید مقابل رانت ها را نگیریم. 100 میلیارد در انحصار دو شرکت بود که سود آن در یک سال 400 میلیون می شد، چطور توقع دارید جلوی این رانت را نگریم.

وزیر تأکید کرد: من هرگز کسی را تهدید نکردم و اگر پورابراهیمی از درخواست مطرح نشدن سوال برداشت تهدید دارد عذرخواهی می کنم.

وی افزود: 2 حریم برای خود و وزارتخانه در نظر دارم یکی فساد و دومی مقام معظم رهبری است. اگر فردی از این دو مورد عبور کند با آن برخورد می کنم./           

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet