ایام محرم 1398
1393/09/09 11:51:13
سرویس صحن
حداد عادل در نطق میان دستور:

تیم مذاکره کننده هسته‌ای بر سر منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهند کرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم، ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران، گفت: اطمینان داریم که تیم مذاکره کننده هسته‌ای بر سر مصالح و منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهند کرد.
تیم مذاکره کننده هسته‌ای بر سر منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهند کرد نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم، ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران، گفت: اطمینان داریم که تیم مذاکره کننده هسته‌ای بر سر مصالح و منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/70576.jpg تیم,مذاکره,کننده,هسته‌ای,بر,سر,منافع,ملی,با,دشمنان,استقلال,ایران,معامله,نخواهند,کرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی غلامعلی حداد عادل امروز (یکشنبه 9 آذرماه) مجلس شوای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به نمایندگان مجلس، افزود: فردا دهم آذرماه سالروز شهادت عالم ربانی، مجاهد بزرگوار، آیت الله سیدحسن مدرس است. در جمهوری اسلامی ایران چنین روزی روز مجلس نامگذاری شده است ما نمایندگان مدرس را الگو و اسوه خود می دانیم و به وجود او افتخار می کنیم روحانیت ایران هم به وجود او افتخار می کنند و باید گفت مدرس افتخار ملت ایران است او به خوبی تشخیص داده بود که رضاخان را انگلیسی ها برسر کار آوردند تا استقلال ایران را تباه کنند و بر مقدرات ملت ایران حاکم شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این روحانی عالیقدر می‌گفت سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست؛ با پاکی و آزادگی در مقابل رضاخان و دولت انگلستان ایستاد و هرگونه خطری را به جان خرید. دو بار او را ترور کردند اما او به قول خودش به کوری چشم دشمنان زنده ماند و به مبارزات خود ادامه داد سرانجام شهربانی رضاخان او را دستگیر کرد و بیش از 9 سال در قلعه مخروبه ای زندانی کرد. زندانی که مدرس خود درباره آن گفته است مسلمان نشنود و کافر نبیند. در نهایت پس از آنکه وی را از خواف به کاشمر انتقال دادند روز دهم آذرماه 1316 مطابق با 26 ماه رمضان با زبان روزه وی را به فجیع ترین وضعی در زندان به شهادت رساندند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: مدرس که از سوی علمای نجف بعد از انقلاب مشروطه و تأسیس مجلس به عنوان مجتهد تراز اول جهت حضور در مجلس انتخاب و معرفی شده بود 18 سال در عرصه سیاست داخلی و خارجی ایران بر پایه ارکان و معارف عالیه اسلام و با الهام، شجاعت و شهامت جدش حضرت سیدالشهدا(ع) در برابر ظلم و بی عدالتی استکبار مردانه ایستاد.

وی افزود: امام خمینی(ره) از آغاز جوانی شیفته شخصیت این روحانی شجاع و بصیر بود. خود ایشان می فرمودند که در جوانی گاهی از قم به تهران می آمدم و به مجلس می رفتم تا از جایگاه تماشاچیان مجلس، شاهد نطق های مدرس باشم.

حدادعادل تصریح کرد: امام در نطق خود در مسجد اعظم قم در سال 1343 درباره مدرس فرمودند "من الان در حال انقلاب هستم حافظه ام درست کار نمی کند نمی توانم مطلب را خوب به یاد آورم در مجلسی از مجالس سابق مجلس سوم که مرحوم سیدحسن مدرس وکیل بود دولت روسیه اولتیماتومی به ایران داد که اگر طرح ما را در قضیه ای که الان به یاد ندارم اخراج شوستر آمریکایی نپذیرید از راه قزوین حمله کرده و تهران را می گیریم، دولت وقت به مجلس فشار آورد که این طرح را تصویب کند. یکی از مورخین آمریکایی می نویسد یک روحانی دست به عصا مرحوم مدرس آمد پشت تریبون ایستاد و اظهار کرد اکنون که قرار است از بین برویم چرا سند نابودی خود را شخصا امضا کنیم. مجلس به واسطه مخالفت او جرأت پیدا کرد و طرح را رد کرد."

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم با بیان اینکه مدرس با شجاعت و شهامت بسیار در مقابل قرارداد ننگین 1919 وثوق الدوله با انگلستان نیز ایستادگی و مخالفت کرده بود، افزود: نمایندگان محترم! امروز تصویر و تمثال مدرس شهید در مجلس و در برابر چشمانمان است، او مدافع استقلال ایران بود و جان خود را بر سر ایمان و آرمان خود نهاد. سخن مدرس و پیام او به ما نمایندگان مجلس و به همه ملت ایران این است که شما نیز به پیروی از امام خمینی (ره) مدافع استقلال ایران باشید.

وی یادآور شد: ما امروز در مذاکرات هسته‌ای و تحریم ها در موقعیت خطیری قرار داریم ما نمایندگان مجلس که خود را فرزندان معنوی و سیاسی مدرس شهید و امام راحل می دانیم به پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی به آمریکایی ها با صراحت تمام می گوییم مبادا گمان کنید که می توانید با تحریم ظالمانه ای که به بهانه موضوع هسته ای بر ایران تحمیل کرده اید دوباره در ایران راه نفوذی برای خود پیدا کنید.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: مبادا گمان کنید که می توانید در قضیه مذاکرات با تهدید و تمدید، در انتخابات مجلس آینده دخالتی کنید و تأثیری به نفع خود ایجاد کنید ملت ایران که در انقلاب اسلامی یک میلیون شهید و جانباز و آزاده تقدیم اسلام کرده تا استقلال خود را به دست آورد هرگز فریب شما را نخواهند خورد. هر جماعتی که خود را متمایل شما نشان دهد یا شما خود را متمایل به آن جماعت نشان دهید منفور ملت خواهد بود. ملت ایران استقلال خود را به رفاهی که شما به او وعده می دهید نخواهد فروخت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم ادامه داد: ما به تیم مذاکره کننده خود اعتماد و اطمینان داریم که بر سر مصالح و منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهند کرد. ملت ایران اجازه نخواهد داد که آمریکا مثل سال های قبل از انقلاب باری دیگر در سیاست ایران ، انتخابات ایران و در سرنوشت ملت دخالت کند تا خدا ، ایمان و ملت حاضر در صحنه هست و تا کار و تلاش و اقتصاد مقاومتی هست ما چشم به دست آمریکا نخواهیم دوخت.

وی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر در قضیه استیضاح و رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم نشان داد که مجلس نیز مدافع استقلال کشور، اصولگرا، منسجم و متحد بوده و در همه امور تابع رهبری انقلاب است به ویژه در موضوع فتنه.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت هم بداند که مجلس قصد مخالفت و کارشکنی در کارش ندارد بلکه پشتیبان دولت است مسلم است که مجلس اگر مستقل و مقتدر باشد هم به سود دولت است هم به سود کشور و خدا را شکر می کنیم که مجلس نهم چنین مجلسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet