هدر اصلی
1393/09/09 12:03:31
سرویس صحن
پورمختار در نطق میان دستور:

عملکرد برخی دستگاه ها زمینه خروج سرمایه گذاران را فراهم کرده است

رییس کمیسیون اصل نودم مجلس گفت:‌ عملکرد برخی دستگاه ها امنیت سرمایه گذاران را سلب و زمینه خروج و عدم مشارکت سرمایه گذاران را فراهم کرده است و حتی برخی اقدامات به نوعی است که حامیان سرمایه گذار از خوف انگ و اتهام احساس ناامنی می کنند.
عملکرد برخی دستگاه ها زمینه خروج سرمایه گذاران را فراهم کرده است رییس کمیسیون اصل نودم مجلس گفت:‌ عملکرد برخی دستگاه ها امنیت سرمایه گذاران را سلب و زمینه خروج و عدم مشارکت سرمایه گذاران را فراهم کرده است و حتی برخی اقدامات به نوعی است که حامیان سرمایه گذار از خوف انگ و اتهام احساس ناامنی می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/82957.jpg عملکرد,برخی,دستگاه,ها,زمینه,خروج,سرمایه,گذاران,را,فراهم,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی پورمختار در نشست علنی امروز (یکشنبه 9 آذرماه) مجلس شوای اسلامی در نطق میان دستور خود با تأکید بر اینکه نیاز و ضرورت مدیریت در عرصه‌های مختلف برخورداری از فرهنگ و تفکر بسیجی است گفت: همان طور که این تفکردر 8 سال دفاع مقدس معجزه غرب را با مقاومت و پیروزی ایران بر دشمنان به هم زد لازم است همه مسئولان و کارگزاران نظام با تمسک به فرهنگ بسیج مدیریت جهادی را برای گذر از شرایط احساس کنونی خلق حماسه دیگر در اقتصاد و فرهنگ در عمل به اثبات برساند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در روز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس قرار داریم گفت: شهید مدرس با درک درست از ضرورت نظارت بر عملکرد مسئولان تمام همت خود را بر اجرای قانون و جلوگیری از انحراف آنها در این مقوله مهم به کار بست و با کسب توضیحات بزرگ مأموریت الهی خود را در جایگاه نمایندگی ملت در مجلس به خوبی ادا کرد.

وی افزود: امروز نیز تمرکز بر نظارت و بررسی نحوه اجرای قوانین و صحت عمل دستگاه ها ضامن رسیدن به اهداف و سیاست ها و برنامه‌های مصوب است و نمایندگان مجلس مسئولیت تاریخی دارند تا به دور از هرگونه شائبه سیاسی یا منافع جناحی به اهداف جزئی یا محلی مدرس وار بدون نگرانی و واهمه از حرف و حدیث ها با شجاعت و منطقی انسانی و اسلامی مقوله نظارت را دریابند.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس گفت: از سیاست و تلاش‌های دولت درمدیریت هوشمندانه و مقتدرانه مذاکرات و نیز جدیت و سخت کوشی و مقاومت تیم مذاکره کننده هسته ای تشکر می کنم و امیدوارم با احساس پشتوانه و حمایت قاطع رهبری معظم، مردم ایران و نمایندگان مجلس بدون هیچ گونه نگرانی از شکست اجتماعی در مذاکرات در چارچوب اهداف و سیاست ها و خطوط ترسیمی نظام حرکت کنند چرا که پیروزی نهایی از آن ملت ایران است.

پورمختار گفت: این که دولت به سرعت اهداف و برنامه های اجرایی سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را تهیه و مسئولیت هر یک از دستگاه ها را مشخص نموده جای قدردانی دارد ولی مجلس در انتظار برداشتن گام های عملی در اقتصاد مقاومتی و حمایت از بخش تولید است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس گفت: دولت می تواند با اصلاح در سود بانکی و در الزام بانک ها به سوق منابع به سمت تولید و برقراری تسهیلات عینی و عملی برای تولیدکنندگان و برخورد با سوءاستفاده کنندگان از تسهیلات می تواند اقتصاد را از رکود خارج و جریان امور را سرعت ببخشد.

وی افزود: متولیان امور فرهنگی کشور از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه و دانشگاه ها و در رأس آنها شورای عالی انقلاب فرهنگی در گسترش فرهنگ اسلامی و قرآنی و پیوند فرهنگ و اقتصاد برای تشویق شدگان به کار و اشتغال مولد، وجدان کاری و ارتقای کیفیت محصولات داخلی و جهادی شبانه روزی در همه عرصه های تولید مسئولیت تاریخی دارند و البته نظارت مجلس در این زمینه کارساز و بسیار مهم است.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس افزود: از ارکان سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی است از این رو لازمه توفیق در این مهم ورود سران قوا، نگاه به درون سازمان ها و اصلاح نابسامانی‌های خود و برخورد قاطع و مبارزه با مفسدین در هر مقام و موقعیت است.

پورمختار با بیان اینکه حمایت از سرمایه وکار ایرانی همچنان از نیازها و ضرورت های تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: حمایت ازمحصولات داخلی در مقابل واردات و سیاست گذاری درست و هدفمند در این خصوص از سوی وزارتخانه های اقتصاد و صنعت و معدن ضامن حمایت از کار ایران است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد امنیت اقتصادی و روانی برای فعالان سالم اقتصادی ضرورتی انکار ناپذیر است گفت: عملکرد برخی دستگاه ها امنیت را سلب و زمینه خروج و عدم مشارکت سرمایه گذاران را فراهم کرده است و حتی برخی اقدامات به نوعی است که حامیان سرمایه گذار از خوف انگ و اتهام احساس ناامنی می کنند از این رو ضروری است مجلس در این باره تصمیمی قاطع و اساسی و منطبق با منویات رهبری اتخاذ کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 90 درصد روستاها از نعمت بهسازی معابر و آسفالت بی بهره هستند، افزود: از مسئولان بنیاد مسکن به عنوان نهادی انقلابی انتظار می رود به صورت فوق العاده و با مدیریتی جهادی و با بهره گیری از مدیران انقلابی و بسیجی به این حداقل خواسته روستاییان پاسخ مثبت دهند.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس گفت: با ملاحظه سردسیر بودن شهرستان‌های بهار و کبودرآهنگ از شرکت ملی گاز می خواهم در گازرسانی روستاها تسریع نماید.

پورمختار با بیان اینکه از اشتغال جوانان باید به صورت واقعی و عملی حمایت شود، افزود: برخورداری غیر تبعیض آمیز و مساوی از امکان استخدام دردستگاه های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی و حمایت از کارآفرینان و مشاغل خانگی مورد تأکید است که امیدوارم دستگاه های مسئول استانی وظیفه خود را انجام دهند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس افزود: عدم برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت گردشگری منطقه، صنایع دستی و هنرمندی در لاله جین و اکوتوریسم در غرب بهار متأسفانه آنها را از حیزانتفاع خارج کرده و کشور را از درآمد سرشار از این محل خارج کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet