هدر اصلی
1393/09/11 12:15:19
سرویس صحن
نوذر شفیعی در نطق میان دستور:

تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی در دستور کار قرار گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باتاکید بر ضرورت تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: طرح تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی با امضای ۷۰ نفر از نمایندگان تقدیم مجلس شده و انتظار می رود هیات رییسه مجلس رسیدگی به این امر را در دستور کار قرار دهد.
تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی در دستور کار قرار گیرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باتاکید بر ضرورت تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: طرح تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی با امضای 70 نفر از نمایندگان تقدیم مجلس شده و انتظار می رود هیات رییسه مجلس رسیدگی به این امر را در دستور کار قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/43206.jpg تحقیق,و,تفحص,از,شرکت,بازرگانی,پتروشیمی,در,دستور,کار,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نوذر شفیعی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 11 آذرماه) در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت هفته بسیج و روز مجلس، گفت: سلام و درود می‌فرستم به ارواح طیبه شهدا و امام شهدا و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم و معزز رهبری دارم، همچنین ایام اربعین حسینی را تسلیت عرض می‌کنم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، با ابراز رضایت از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای افزود: از تیم مذاکره کننده هسته‌ای که مدبرانه دیپلماسی هسته‌ای را پیش می‌برند و در مذاکرات بر خواسته‌های نظام تاکید می‌ورزند تشکر می‌کنم و در ادامه راه توفیق آن‌ها را خواهانم.

وی ادامه داد:‌ ضروری است این تیم با بهره‌گیری از نظریات کارشناسی فنی، سیاسی و حقوقی سناریوی احتمالی آینده با در نظر داشتن محیط متحول منطقه و بین المللی بررسی و مدنظر قرار دهند تا در مذاکرات آتی با آمادگی حضور داشته باشند.

شفیعی با بیان اینکه حل معضل بیکاری باید در عمل نمود پیدا کند، تاکید کرد:‌ از رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت انتظار دارم به مسئله بیکاری توجه بیشتری داشته باشند چرا که جوانان امید نظام و انقلاب هستند و امیدی برای تحول در چرخه تولید محسوب می‌شوند، در حال حاضر کاهش نرخ بیکاری بیش از آنچه که در حرف گفته می‌شود باید در عمل تحقق یابد.

وی با بیان اینکه معضل تورم بیش از حد انتظار مردم را آزار می‌دهد، گفت: از دولت می‌خواهم تلاش خود را برای حل این مشکل مضاعف کند و مانع از آن شود که زندگی بیش از آنچه که امروز مشاهده می‌شود برای مردم سخت شود.

شفیعی بومی گزینی در جذب نیرو در مناطق نفتی را نامطلوب خواند و گفت: به دولت تذکر می‌دهم بومی گزینی در جذب نیرو به ویژه در مناطق نفتی و گازی و آن هم در پروژه‌های ملی اقدامی تبعیض آمیز و ضد امنیت ملی است، بنابراین تقاضا می‌شود بخشنامه‌هایی که در این خصوص آن هم تحت فشار و مغایر میل دولت صادر شده لغو شود.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم با همکاری مجلس به فکر معلمان پیش دبستانی باشد چرا که آن‌ها به امید استخدام امر تدریس را بر خود سهل کرده‌اند بنابراین رها کردن آن‌ها خارج از عدالت است.

شفیعی خطاب به هیات رئیسه مجلس افزود: از هیات رئیسه مجلس سوال دارم چرا طرح تحقیق و تفحص از شرکت بازرگانی پتروشیمی را که با امضاء 70 نفر از نمایندگان تقدیم شده در دستور کار قرار نمی‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از رویکرد منفعلانه دولت در جذب افراد قبول شده در آزمون‌های استخدامی، گفت: جناب آقای رئیس جمهور آزمون‌های استخدامی در گذشته در حوزه‌های مختلف به ویژه در نهادهای مربوط به وزارت کشور و وزارت نفت برگزار شد و عده‌ای از تحصیل کردگان امیدوارانه در این آزمون‌ها شرکت کرده و قبول شدند اما ظاهرا خبری از بکارگیری این جوانان نیست، چگونه قبول می‌کنید آن‌ها نزد خانواده‌های خود سرخورده شوند؟

وی با ابراز رضایت از عملکرد استاندار و نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: از حضرت آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و نیز استاندار محترم در حل مسائل استان تقدیر می‌کنم اما موفقیت ایشان نیازمند حمایت دولت است. چگونه دولت قبول می‌کند استانی به عظمت فارس به لحاظ شاخص‌های توسعه جزو عقب مانده‌ترین استان‌های کشور باشد.

شفیعی خطاب به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، گفت: آقای نوبخت در سفر شما به استان فارس امیدها در دل این مردم برای تحولی محسوس زنده شد اما تاخیر در اجرای وعده‌ها این امید را به یاس تبدیل کرد، بنابراین انتظار می‌رود مصوبات استانی سفرهای شما در بودجه سال 94 مشمول گردد. همچنین در ردیف دار نمودن مرکز آموزش عالی ممسنی در بودجه 94 اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: ضمن تشکر از شرکت ملی گاز به دلیل تلاش‌های موثر در حل مشکلات گازرسانی استان انتظار می‌رود با تخصیص منابع بیشتری مدیریت گاز استان را در پیشبرد اهداف کمک نماید.

شفیعی با ابراز رضایت از عملکرد شرکت مخابرات برای حل مشکلات استان فارس خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در اجرایی نمودن مصوبات نهادهای ذیربط در جلسه مشترک با نمایندگان حل مشکلات استان را تسریع نمایند و مدیریت مخابرات استان را که مدیریتی خدوم و زحمت کش است را در پیشبرد اهدافش یاری کند.

وی با اشاره به پرحادثه بودن جاده قائمیه- بابا میدان گفت: برای چندمین بار از وزیر راه درخواست می‌کنم به فکر جاده قائمیه- بابا میدان باشد به طور کلی از میان پروژه‌های مختلف استان بر این پروژه تاکید دارم چرا که این محور حوادث دلخراشی را رقم زده است.

شفیعی افزود: از وزارت کشور درخواست دارم برای جابه‌جایی روستای مشایخ که در محل حادثه‌خیز قرار دارد تسهیلات بلاعوض از محل اعتبارات حوادث اختصاص دهد و همچنین از وزیر اقتصاد می‌خواهم تخصیص وام منطقه زلزله‌زده ماهور میلاتی با عاملیت بانک ملت را تسهیل و تسریع نماید.

وی با اشاره به هزینه‌های بالای کشاورزی در شهرستان ممسنی، توضیح داد: اقتصاد مردم ممسنی کشاورزی محسوب می‌شود و البته هزینه‌های کشاورزی برای مردم این منطقه کمرشکن است بنابراین از دولت می‌خواهم تدبیری برای مشکلات این بخش بیندیشد.

شفیعی ادامه داد: از بنیاد مسکن سوال دارم که چرا شهرستان ممسنی و رستم با وجود آنکه بیشترین تعداد روستاها را در استان فارس در خود جای داده از نظر طرح بهسازی روستایی در رده آخر قرار دارد.

وی خطاب به مسئولان وزارت کشور گفت: از وزارت کشور می‌خواهم که نسبت به تبدیل شدن دهستان‌های بابا میدان به شهر و نیز منطقه جوزم به بخش اقدامات لازم را به عمل بیاوریم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرستان ممسنی و رستم بیشترین جمعیت عشایری را در خود جای داده، بنابراین از مسئولان درخواست دارم با توجه به خشکسالی منطقه و نیز آغاز فصل زمستان تدابیری بیندیشد تا کار برای آن‌ها سخت نشود چرا که آن‌ها ذخایر مملکت هستند./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet