هدر اصلی
1393/09/16 11:21:50
سرویس صحن
منادی سفیدان در نطق میان‌دستور:

هیچ اقدامی برای نجات دریاچه ارومیه صورت نگرفته است

نماینده مردم تبریز،‌اسکو و آذرشهر تاکید کرد: هیچ اقدامی برای نجات دریاچه ارومیه صورت نگرفته است و این دریاچه آخرین نفس‌های خود را می‌کشد.
هیچ اقدامی برای نجات دریاچه ارومیه صورت نگرفته است نماینده مردم تبریز،‌اسکو و آذرشهر تاکید کرد: هیچ اقدامی برای نجات دریاچه ارومیه صورت نگرفته است و این دریاچه آخرین نفس‌های خود را می‌کشد. https://cdn.icana.ir/d/019/80255.jpg هیچ,اقدامی,برای,نجات,دریاچه,ارومیه,صورت,نگرفته,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، امروز یکشنبه(16 آذر)، عضو هیات ریئسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اربعین حسینی در نطق میان دستور خود گفت: در راهپیمایی بزرگ به مناسبت اربعین حسینی، برخی از نمایندگان مجلس با خانواده‌ها در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد.

علیرضا منادی سفیدان با تبریک روز دانشجو، ادامه داد:‌امروز روز دانشجو، روز مرگ بر آمریکا و روز تولد این شعار است. در چنین روزی شهیدان شریعت رضوی، قندچی و بزرگنیا، به پای نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا، توسط رژیم پهلوی قربانی شدند. امروز روزی است که دانشجویان ایران، برای اولین بار پوزه آمریکا را به خاک مالیدن.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت:  دانشجویان ایران،‌در دانشگاه تهران، در حین اعتای دکترای افتخاری به نیکسون، شعار مرگ بر آمریکا را  سر دادن. لذا جنبش دانشجویی با شعار مرگ بر  آمریکا، در ایران متولد شده است.

وی با بیان اینکه حرکت این جنبش به طرف استکبار زدایی و مبارزه با  اپریسالیم است، افزود: امروز مطرح است که در دانشگاه‌های فضای سیاست‌زدگی  وجود دارد. ما اگر بخواهیم مرگ بر آمریکا واقعی بگویم این است که کشور توسعه یابد وظایف دانشگاه‌ها و دانشجوان در تولید علم  جدی‌تر دنبال شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو آذرشهر با اشاره به دکترین رهبر کبیر انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی(ره) 2 دکترین داشت، یکی " آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند" و دیگر "‌ما می توانیم" است. بار اصلی این 2 دوکترین بر دوش دانشگاه و دانشجویان است. آ

وی خطاب به روسای دانشگاه‌های افزود: کسانی که مدیریت دانشگاه‌ها را بر عهده گرفته‌اید بدانید که با بودجه  کمتر از 2 میلیارد دلار وزارت علوم، نمی توان را تمام دانشگاه‌ها را اداره کرد. دانشگاه‌ها باید تولید علم کنند. دانشگاه‌های دولتی و آزاد جمعیت فارغ تحصیل قابل توجهی دارند و  علم تولید می‌شود اما تجاری سازی نمی‌شود. حلقه علم و زندگی در ایران از سوی دانشگاه‌ها به طور واقعی به یکدیگر وصل نشده است. لذا تمام دانشگاه‌ها موظف هستند در راستای تولید علم و تجاری سازی آن اقدام کنند.

منادی سفیدان در ادامه نطق خود به انضباط مالی کهاز ضرورات امروز کشور است اشاره کرد و گفت: از روحانی برای ارائه به موقع لایحه بودجه تشکر می‌کنم. انضباط در کشور اول باید از دولت شود، همین که بودجه  تحویل مجلس داده شد،‌حرکتی در  این مسیر است.

عضو هیات رئیسه مجلس به وضعیت معیشت فرهنگیان و معلمان نیز اشاره کرد و توضیح  داد:‌ معلمان ما به عنوان کسانی که همیشه پای انقلاب و نظام بودند، امروز از معیشت خوبی برخوردار نیستند. با گرانی اخیری که در نان ایجاد شد و مجلس در آن بی تقصیر است، وضعیت این قشر جامعه بدتر شد.

وی گفت:‌حقوق یک معلم از پرستار و بسیاری از اقشار دیگر کمتر است. با چنین وضعیت، نباید انتظار داشته باشیم فرزندان ما خوب تربیت شود اما اعتقاد دارم معلمان ما انقلابی هستند و می‌توانند از وضعیت را تحمل کنند با این حال مسئولان باید وظیفه خود را در بهبود شرایط زندگی آنان دنبال کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه به شرایط بازنشستگان اشاره کرد و توضیح داد:‌بازنشستگان و به خصوص بازنشستگان فرهنگی از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و باید در دولت، وزارتخانه و مجلس کارگروهی برای بررسی وضعیت آنان و راهکارهای حل مشکلات این قشر تشکیل شود.

وی با اشاره به رتبه بندی معلمان و هدفمند شدن حقوق معلمان ، ادامه داد: در این زمینه طرحی در مجلس ارائه شد که با بی مهری نمایندگان مواجه شد. اکنون این مسئله در کمیسیون اجتماعی دولت مورد بررسی قرار گرفته اما زمان زیادی لازم است تا در این کمیسیون به نتیجه برسد. از دولت تقاضا دارم هرچه زودتر این لایحه را برای سر و سامان دادن به وضعیت معلمان و استادان به مجلس ارسال کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر به مشکلات حوزه انتخابیه اشاره کرد و اظهار داشت: برای دریاچه ارومیه هیچ اقدامی نشده است. روحانی با حضور در استان وعهده‌هایی داد اما همچنان تغییر در شرایط این دریاچه حاصل نشده است.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، همچنان در مدارس مشکلاتی درباره تجهیزات گرمایشی و بخاری وجود دارد که باید هرچه زودتر وزارت آموزش نسبت به تهیه آن اقدام کند.


پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet