هدر اصلی
1393/09/18 12:07:58
سرویس صحن
پور ابراهیمی در نطق میان‌دستور:

به وضعیت نان سر و سامان داده شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی، به مراسم برگزار شده به مناسبت روز دانشجو در کشور اشاره و تاکید کرد و گفت: هدف از برگزاری این همایش‌ها و مراسم‌ها احیای تفکر ضد استکباری است اما متاسفانه در تمام این همایش‌ها به جای احیای تفکر روحیه ضد استکباری و ضد آمریکایی، متاسفانه شاهد سخنرانی‌های هماهنگ بودیم که مواضع انقلاب، حرکت مردم ، جریان حمایت انقلاب، رهبری و ولایت را نظر گرفته بودند.
به وضعیت نان سر و سامان داده شود نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی، به مراسم برگزار شده به مناسبت روز دانشجو در کشور اشاره و تاکید کرد و گفت: هدف از برگزاری این همایش‌ها و مراسم‌ها احیای تفکر ضد استکباری است اما متاسفانه در تمام این همایش‌ها به جای احیای تفکر روحیه ضد استکباری و ضد آمریکایی، متاسفانه شاهد سخنرانی‌های هماهنگ بودیم که مواضع انقلاب، حرکت مردم ، جریان حمایت انقلاب، رهبری و ولایت را نظر گرفته بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/51930.jpg به,وضعیت,نان,سر,و,سامان,داده,شود Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، امروز در صحن علنی( سه‌شنبه 18 آذر) محمدرضا پور ابراهیمی در نطق میان‌دستور خود ادامه داد: رئیس‌جمهور، وزیر علوم، فنآوری و تحقیقات، وزیر بهداشت و درمان و روسای دانشگاه‌ها باید نسبت به این موضع‌گیری‌ها اظهار نظر کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه به  ارائه به موقع لایحه بودجه سال 94 اشاره کرد و با تشکر از روحانی برای وقت شناسی، گفت: خوشبختانه ترکیب بودجه یکی از اعلام اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور است. وابستگی  به درآمدهای نفتی برای اولین بار در کشور به یک سوم کاهش یافت.

این نماینده ادامه داد:  کاهش وابستگی به درآمد نفتی این پیام را به دنیا مخابره کرد که اگر تحریم‌ها را عمال کنند، نظام جمهوری اسلامی ایرن از مواضع به حق خود کوتاه نخواهد آمد و خیال باطل است که با تحریم عامل عقب‌نشینی ما از مواضع‌مان بشوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه قانون‌هدفمندی باید مورد توجه دولت قرار گیرد، توضیح داد: این قانون از ابتدای سال دولت را مکلف کرد که دهک‌های پر درآمد از دریافت یارانه نقدی حذف شوند. اما دولت در ماه‌های پایانی سال با وجوداینکه وزیر اقتصاد پیش از این اعلام کرده بود 10 میلیون خانوار پردآمد شناسایی شده است، اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی در ادامه از دولت نسبت به ارائه نکردن آیین‌نامه‌های اجرایی بودجه سال 93 انتقاد کرد و گفت:‌ با وجود اینکه به پایان سال نزدیک می‌شویم، دولت هنوز آیین‌نامه‌های اجرایی بودجه سال جاری را به مجلس ارائه نکرده است. یکی از این آیین نامه‌ها در خصوص صرفه جویی سوخت بود که متاسفانه هنوز آیین‌نامه آن ابلاغ نشده.

پور ابراهیمی به وضعیت نابسامان نان اشاره کرد و گفت: قرار بود برای سرو سامان دادن به نانوایان، قیمت نان آزاد شود. در حالی که 70 هزار نانوا در سراسر کشور وجود دارد و مشکلات متعددی دارند، شاهد تغییر همزمان قیمت آرد و قیمت نان شدیم که هیچ تاثیری بر رفع مشکلات این قشر از جامعه نداشت.

وی همچنین از رئیس مجلس خواست که گزارش تغییر قیمت نان در صحن علنی قرائت شود چرا که افزایش قیمت در سراسر کشور یکسان نبوده و از 30 درصد تا 100 درصد قیمت این کالای اساسی افزایش قیمت داشت.

نماینده مردم کرمان به وضعیت سوخت رسانی حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و ادامه داد:‌وزیر نفت در روز رای اعتماد اعلام کرد تا پایان سال 94 عملیات گازرسانی در سراسر کشور به پایان می‌رسد. اما چطور این وعده عملیاتی خواهد شد که به اکثر مناطق استان کرمان گاز رسانی خواهد شد در حالی که حتی نقشه اولیه برای این کار تهیه نشده است./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet