هدر اصلی
1393/09/18 12:00:55
سرویس صحن
دستغیب در نطق میان دستور:

برگزاری همایش و سمینار به تنهایی برای مبارزه با پدیده شوم فساد کافی نیست

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: اصلاح آیین نامه از ضرورت هایی است که چندین بار به همت برخی از عزیزان و بزرگان که تجربه ای داشتند انجام شد لذا همکاران محترم باید دقت لازم را به خرج بدهند تا برای آینده باقی بماند.
برگزاری همایش و سمینار به تنهایی برای مبارزه با پدیده شوم فساد کافی نیست نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: اصلاح آیین نامه از ضرورت هایی است که چندین بار به همت برخی از عزیزان و بزرگان که تجربه ای داشتند انجام شد لذا همکاران محترم باید دقت لازم را به خرج بدهند تا برای آینده باقی بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/68361.jpg برگزاری,همایش,و,سمینار,به,تنهایی,برای,مبارزه,با,پدیده,شوم,فساد,کافی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید احمدرضا دستغیب در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 18 آذرماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه بیستم آذر مصادف با شهادت معلم اخلاق، مهذب نفوس و مرشد مردم، شهید محراب آیت الله دستغیب است، گفت: به تأسی از حالات آن شهید وارسته که عمر گرانقدر خود را صرف تهذیب نفس و تخلی تعلقات مادی نموده می بایست ضمن اصلاح رفتارها و گفتارهای خویش پرهیز از وابستگی های دنیوی را نصب العین خویش قرار دهیم تا اعمال حجابی بر سر راه قرب الهی و اتصال به منبع پرفیض ملکوت و کسب درجات معنوی نشود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه از سیر و سلوک آن شهید عارف، عشق و ارادت آن عصاره فضل و معرفت به آستان بلند ولایت که همواره در طول عمر پربارش حبل المتین مردم خداجوی شیراز به امام راحل(ره) و رکن رکین ولایت بود بر ما مسلم می شود، گفت: اگر دیروز فریاد "من اطاع الخمینی فقد اطاع الله" وی بر فراز مجلس خبرگان قانون اساسی نقش بست امروز اگر در میان ما بود و رهبر ما را که طلایه دار لاله ها و امید قلب عاشقان و خمینی زمان ما بوده، همان که شایسته رهبری می دانستش و عشق و علاقه وافر به او داشت را در این جایگاه می دید، نیز همان ندا که ندای "من اطاع الخامنئی فقد اطاع الله" بود سر می داد.

وی در ادامه با تأ:ید بر اینکه در ارتباط با مجلس ضرورت دارد تا روند ها را اصلاح کنیم، تصریح کرد: اصلاح آیین نامه از ضرورت هایی است که چندین بار به همت برخی از عزیزان و بزرگان که تجربه ای داشتند انجام شد لذا همکاران محترم باید دقت لازم را به خرج بدهند تا برای آینده باقی بماند.

دستغیب همچنین در ارتباط با تولید ملی که امروز در دستور قرار گرفت، عنوان کرد: در این زمینه خلاء جدی بود و مردم در این رابطه مدام سوال می کردند، لذا اکنون که وضعیت تولیدکننده، تولید و کارخانجات واقعا اسفناک است، تحقق درآمدهای مالیاتی در دوران رکود به چه معناست که در هم اکنون از سوی برخی مدیران ارشد در حال مطرح شدن است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم ادامه داد: به نظر می رسد بانک ها بدتر از گذشته تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده اند و به جای اینکه منابع را به تولید بدهند برعکس دارند منابع را جذب می کنند و کار اقتصادی روی آن انجام می دهند لذا به وضعیت بانکداری که به بنکداری و بنگاه داری منتقل شده است، توجه شود.

وی در ادامه به برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در روز گذشته اشاره و مطرح کرد: من از سخنان رئیس مجلس که حرف دل بسیاری از مردم بود تشکر می کنم و اذعان می دارم کاهش این سمینار و همایش ها خود گامی در جهت سلامت اداری است و ضرورتی ندارد با برگزاری این همایش و سمینارها بخواهیم با این پدیده شوم مبارزه کنیم.

دستغیب افزود: اینکه طی این همایش ها ده ها نفر سخنرانی کنند و جمع بندی صورت بگیرد و اتفاقی نیفتد درست نیست و حتی حضور برخی افراد که خود در موضوع فساد اقتصادی و اداری دخیل هستند هم یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه شود ضمن اینکه بیان برخی اعداد و ارقام نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم ادامه داد: هنوز در دستگاه های اداری مشکلات و مسائل پیچیده ای وجود دارد که باید به آن توجه کرد ضمن اینکه مدیران و کارمندان باید قدری قدر این نعمت را بدانند و در قبال مسئولیتی که به آنها داده شده پاسخگوی مردم باشند.

وی در ادامه با اشاره به بحث بهداشت، سلامت و درمان، عنوان کرد: در بحث سلامت و درمان اقدامات خوبی انجام شده و ارزشمند است اما باید این کار هوشمندانه صورت بگیرد که اولا همه اقشار را در بر بگیرد ثانیا به تمام افرادی که در پروسه درمان از قبیل پرستاران، پرسنل تا نگهبانان بخش درمان شرکت دارند توجه شود و همه تحت پوشش قرار گیرند و صرفا درآمدها انباشت نشود تا فقط در اختیار قشر خاصی قرار بگیرد.

دستغیب در ادامه با تأکید بر توجه بیشتر به بخش سلامت، اذعان داشت: در حال حاضر بخش بهداشت و سلامت جامعه مشکلات زیادی دارد لذا نباید تمام تمرکز خود را روی درمان بگذاریم چرا که وضعیت بد آب و هوا، وضعیت امنیتی که در ارتباط با غذا وجود دارد، همگی موضوع مهمی است که در بخش سلامت وجود داشته و دارد آرام آرام جامعه را به سمت وضعیت خاصی می کشاند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به برگزاری مراسمی در شیراز به مناسبت روز دانشجو، یادآور شد: در روز 16 آذر که روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد خودکامگی است متأسفانه یکی از اصحاب فتنه این روز را با سخنان سخیف خود به کام نخبگان و دانش پژوهان تلخ کرده و احساسات پاک عاشقان و دل دادگان ولایت در شهر شیراز را جریحه دار می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه کسی که داعیه اصلاح طلبی دارد و قیم مآبانه خود را دلسوز مردم معرفی می کند خوب است ابتدا به اصلاح درون خود بپردازد، گفت: این افراد باید از رذائل اخلاقی در اهانت و هتاکی و ساختارشکنی های ناجوانمردانه پرهیز کنند که اگر خویشتن داری و حرمت لباس پیامبر(ص) نبود، محال بود این فرد 16 آذر شیراز را سالم به مقصد تهران ترک کند.

دستغیب در ادامه با تأکید بر اینکه قویا به مسئولان ارشد استان، مدیریت دانشگاه علوم پزکشی شیراز و همه مسئولانی که مجوز مربوطه را صادر کردند تذکر می دهم تا مجددا چننی اتفاقی در شیراز نیفتد و باعث جریحه دار شدن احساسات پاک دانشجویان نشود، گفت: به نظر می رسد فهم غلطی از اعتدال در جامعه در حال شکل گیری است که می تواند برای دولت دردسرساز شده و مشکلات بسیار زیادی را در حوزه های مختلف به وجود بیاورد.

وی افزود: ضمن حمایت از مواضع دانشجویان انقلابی، ولایی و با بصیرت شیرازی که با تجمع های قانونی خود طی دو روز اخیر مواضع روشن خود را مطرح کردند تأکید می کنم نباید اجازه دهیم برخی با شیطنت سیاسی فضای دانشگاه ها را مسموم کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نکته آخر این که برخی افراد بدانند و بسوزند که زمزمه و نجوای جوانان انقلابی سومین حرم اهل بیت(ع) همسو با جوانان پاک ایران اسلامی این است که "چشم من و امر ولی، جان من و سیدعلی/ ای مقتدایم چشمان تو، مؤمن شدم بر ایمان تو/ بر دست مهدی(عج) ان شاءالله دستان تو"./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet