هدر موبایل
1387/12/24 15:06:00
سرویس سیاسی
اخلاق در انتخابات(2)

نماینده مشهد: بزرگنمایی وسو ء استفاده از تربیون از مصادیق بد اخلاقی انتخاباتی است

نماینده مشهد و کلات گفت: اگرمردم لذت صحت انتخاب خود را در حوزه اجرا ببینند قطعا مشارکتشان هم در انتخابات افزایش می یابد.

امیرحسین قاضی زاده در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این سوال که بد اخلاقی در انتخابات از نظر شما به چه معناست؟ اظهار داشت: بداخلاقی انتخاباتی به این معنی است که با دادن اطلاعات و وعده های دست نیافتنی مردم را به مسیر نادرست سوق دهیم .

وی یادآور شد: همانطور که تخریب و سیاه نمائی یک بداخلاقی انتخاباتی است، بزرگنمائی و سوء استفاده از تریبون نیز از دیگر مصادیق این بد اخلاقی هاست.

نماینده مشهد و کلات ،شور انتخاباتی و انتخاب صحیح را دو مقوله مرتبط با هم ذکر کردو اظهار داشت:مردم اگر بدانند انتخابشان صحیح بوده ولذت صحت انتخاب خود را در حوزه اجرا ببینند قطعا مشارکتشان نیز در انتخابات افزایش می یابد.

قاضی زاده گفت:کسانی که در انتخابات شرکت نمی کنند در واقع امیدی به بهبود اوضاع ندارند و به عبارتی این نگاه منفی ماحصل اتفاقی است که در عالم اجرا رخ داده است ، لذا رعایت اخلاق انتخاباتی اگر منجر به انتخاب صحیح شود،دردراز مدت باعث ایجاد شور انتخاباتی خواهد شد.

وی باتاکید بر نقش رسانه ها در سالم سازی فضای انتخابات ، تصریح کرد: رسانه ها باید هوشمندانه و اخلاقی به انتقال اخبار مبادرت کنند نه اینکه با بزرگنمائی بعضی اخباربه فضاسازی های نادرست دامن بزنند.

نماینده مشهد و کلات با بیان اینکه مردم همیشه میان منافع دراز مدت و کوتاه مدت خود در حال انتخاب هستند، اظهار داشت: منافع دراز مدت منافع اخروی است و از این زاویه ویژگی که باید مد نظر قرار گیرد ارزش مداری و کارآمدی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet