هدر اصلی
1393/10/03 12:33:22
سرویس فرهنگی
ندیمی با اشاره به ادغام شبکه های تلویزیونی کم بیننده در رسانه ملی مطرح کرد:

کوچک‌سازی رسانه ملی ظرفیت‌های جدید مالی برای این سازمان ایجاد می کند

سخنگوی فراکسیون رسانه و هنر با اشاره به اقدامات اخیر درسازمان صدا و سیما در راستای کوچک‌سازی، تاکید کرد: باید زودتری این‌هاچابکسازی در سازمان صورت می‌گیرفت اما اگر این اقدام دیرتر انجام می‌شد، باید منتظر فاجعه می‌بودیم.
کوچک‌سازی رسانه ملی ظرفیت‌های جدید مالی برای این سازمان ایجاد می کند سخنگوی فراکسیون رسانه و هنر با اشاره به اقدامات اخیر درسازمان صدا و سیما در راستای کوچک‌سازی، تاکید کرد: باید زودتری این‌هاچابکسازی در سازمان صورت می‌گیرفت اما اگر این اقدام دیرتر انجام می‌شد، باید منتظر فاجعه می‌بودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/65997.jpg کوچک‌سازی,رسانه,ملی,ظرفیت‌های,جدید,مالی,برای,این,سازمان,ایجاد,می,کند Icana

ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری  خانه ملت،با بیان اینکه امروزه شاهد پیشرفت‌های الکترونیکی و صنعتی در دنیا هستیم، گفت: در شرایطی که دنیا به سمت آخرین دستاوردهای بشری می‌رود، عدم تحقق منابع برای بهره‌مندی از دستاوردهای الکترونیک در سازمان صدا و سیما، باعث می‌شود از دنیا عقب بمانیم.

عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد:‌ بر این اساس باید همت بیشتری در زمینه بهره‌مندی از آخرین دستاوردهای بشری داشته باشیم با دخل و خرج تامین شود.اگر درآمدهای لازم در اختیار سازمان صدا و سیما قرار نگیرد نمی‌توان انتظار داشت بتواند در شبی خون فرهنگی با حداقل اعتبارات، حداکثر خروجی را داشته باشد.

نمایند مردم لاهیجان با بیان اینکه نباید مقابله با شبی خون فرهنگی تحت شعاع کمبود درآمد و بودجه قرار بگیرد، افزود: بخش عمده تبلیغات، به هر دلیلی از رسانه ملی و صدا و سیما خارج شد. این امر نباید تاثیر منفی در روند کاری این سازمان داشته باشد و رسانه ملی را به این سمت حرکت دهد که چشم انتظار حمایت‌های بودجه‌ای دولت باشد.

وی ادامه داد:‌بنابراین با کوچک‌سازی و چابک سازی، سازمان صدا و سیما ظرفیت‌های جدید مالی برای خود فراهم کرد. سال‌های اخیر ضرورت چابکسازی بیش از گذشته احساس می‌شد. حتی مدیریت قبلی سازمان صدا و سیما نیز به مشکلاتی در زمینه درآمد، مصارف و وظایف اشاره کرده بود.

ندیمی اظهار داشت:‌سال گذشته در کمسیون تلفیق بودجه، ضرغامی تاکید داشت که بین درآمد و مصارف همچنین اعتبارات و وظایف در مجموعه صدا و سیما مشکلاتی وجود دارد که راه کاری جز چابکسازی نمی‌توانست باعث برون رفت از این مشکلات شد.

با این حال این نماینده تاکید دارد که نباید رسانه ملی بدون بودجه و اعتبار رها شود و تصور کند حمایت‌های دولتی تمام تکالیف خود انجام دهد، با این حال چابک‌سازی در رسانه ملی باید زودتر انجام می‌شد تا مشکلات اعتبار و وظایف زودتر بر طرف شود.

نماینده مردم لاهیجان با بیان اینکه ایده بازنگیری درحوزه مدیریتی، ضرورتی بود که در چند سال اخیر نیاز به آن تشدید شده است، ادامه داد: کشور عمدتا با مشکل عدم تحقق درآمدها مواجه است که با چابکسازی و کوچکسازی در سازمان‌ها می‌توان در کاهش این مشکل گام برداشت.

وی تصریح کرد: با چابک سازی تفاوت معنا دار بین منابع و مصارف و از سوی دیگر اعتبارات و وظایف را کاهش می‌دهد. در عین حال اهداف، پوشش، تولید و رقابت در رسانه ملی را تقویت می‌کند.

 ندیمی تصریح کرد از آنجا که در صدا و سیما رقابتی وجود ندارد، نباید این تصور القا شود که رسانه ملی بدون رقیب عمل می کند چرا که رقابت بین المللی، رقابت مهمی است که با کوچک‌سازی می‌توان بهتر به این اهداف دست یافت.

 سخنگوی فراکسیون هنر و رسانه توضیح داد:‌ تاکید می‌کنم  کوچکسازی در تامین منابع و درآمد تاثیر گذار است و اگر دیرتر از این نسبت به چابکسازی در رسانه ملی اقدام می‌شد، فاجعه‌ای رخ می‌داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet