خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1393/10/07 11:14:38
سرویس صحن
آصفری در نطق میان دستور:

شرط اعتدال فارغ بودن از تعصبات نسبت به گروه‌های خاص است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه حریت و آزادگی معنوی شرط توفیق یک مدیر در جامعه دینی است، گفت: کسانی که وامدار سرمایه‌داران، زراندوزان و بعضی از احزاب و جریانات باشند نمی‌تواننددر رأی و نظر حریت و آزادی داشته باشند.
شرط اعتدال فارغ بودن از تعصبات نسبت به گروه‌های خاص است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه حریت و آزادگی معنوی شرط توفیق یک مدیر در جامعه دینی است، گفت: کسانی که وامدار سرمایه‌داران، زراندوزان و بعضی از احزاب و جریانات باشند نمی‌تواننددر رأی و نظر حریت و آزادی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/77243.jpg شرط,اعتدال,فارغ,بودن,از,تعصبات,نسبت,به,گروه‌های,خاص,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با گرامیداشت 9 دیماه، گفت:‌ 9 دی مظهر ولایت‌پذیری، بصیرت و حضور یکپارچه و آگاهانه مردم در مقابل کسانی بود که فکر می‌کردند ملت ایران از آرمان‌های امام (ره)، انقلاب و رهبری جدا شده‌اند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از 9 دی به عنوان روز لبیک یا امام یاد کرد و افزود: ملت ایران فتنه سال 88 را فراموش نمی‌کنند که گروهی از سر نادانی و بعضی از روی خیانت و جریانی نیز به خاطر انتقام‌گیری این فتنه را ایجاد کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ملت ایران ظلم به رهبری و خیانت به انقلاب را در فتنه 88 فراموش نخواهند کرد ، تصریح کرد: مردم قانون‌شکنان مدعی قانونمداری را در فتنه 88  و حمله به پایگاه‌های بسیج و ضرب و شتم و به شهادت رساندن بسیجیان توسط فتنه‌انگیزان در ایام محرم 88  و به آتش کشیدن خیمه‌های اباعبدالله را از یاد نخواهند برد.

آصفری گفت: سازش‌کاری، ملاحظه‌کاری، معامله‌گری، ترویج فرهنگ چاپلوسی، تملق‌آموزی و رودربایستی در اجرای امر خدا و داشتن ملاحظه دوست و رفیق، فرزند و خویشاوند و مرید و پرده پوشی خطاهای خود و اطرافیان و شیره‌مالی بر سر مردم از مصادیقی است که به‌عنوان آسیب جدی برای نظام از آن یاد می‌شود.

وی تاکید کرد: همه باید بدانیم که امام علی (ع) به‌عنوان مصداق یک مصلح دینی فرموده است "به خدا سوگند من شما را به هیچ کاری فرمان ندادم مگر اینکه پیش از آنکه فرمان دهم خود به کار بسته باشم و از هیچ چیزی منع نکردم پیش از آنکه خودم از آن دوری کرده باشم".

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: کسانی که در بند خودخواهی،‌ فزون‌طلبی و هواپرستی گرفتارند، نمی‌توانند دیگران را از این مشکلات رها کنند، حریت و آزادگی معنوی شرط توفیق یک مدیر در جامعه دینی است، بنابراین کسانی که وامدار بخشی از جامعه یعنی سرمایه‌داران، زراندوزان و بعضی از احزاب و جریانات هستند نمی‌توانند حریت و آزادی در رأی و نظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه اولین شرط اعتدال‌گری فارغ بودن از تعصبات افراطی نسبت به فرقه خاص و علیه گروه خاص دیگری است، افزود: لازمه اعتدال و اصلاح‌طلبی، اصولگرایی است. اصولگرایی که نه مجذوب تمدن غرب شود و نه مرعوب آن.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آن چیزی که شهید مطهری 4 دهه پیش به‌عنوان تهدیدات فراروی یک انقلاب از آن نام برده امروز هم وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشیم. تهدیداتی مانند عقب‌نشینی از اصول که با نفوذ اندیشه‌های بیگانه و خودباختگی در برابر غرب و تن دادن به فکر استعماری جدایی دین از سیاست پدیدار می‌شود.

آصفری تاکید کرد: تضعیف باورهای دینی مردم و وادار کردن آنها به عقب‌نشینی از ارزش‌ها و اصول امروز با نام مبارزه با تعصب و ترویج تساهل شکل می‌گیرد و افراط‌گری و رخنه فرصت‌طلبان از جمله آفات دیگر انقلاب است که تاریخ صدراسلام و نیز تاریخ معاصر ایران شاهد این ادعا است.

وی گفت: انحراف انگیزه‌ها که به دلیل دل بستن خواص به چرب و شیرین دنیا و برقراری مسابقه در جمع‌آوری بیت‌المال و تصاحب مناسب بر هیچ کس پنهان نیست و همه می‌دانند این آفت بزرگ چه فتنه‌ها به پا کرده که باید همه از شر آن به خدا پناه ببریم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس نهم در ادامه به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: آقای وزیر، رسیدگی به مسئله بهداشت مردم پایتخت و غیرپایتخت نمی‌شناسد و امروز پولی که از مردم با اجرای هدفمندی یارانه‌ها و همچنین مالیات‌ها و درآمد بیمارستان‌ها به دست می‌آید، نباید فقط در مرکز هزینه شود.

آصفری با انتقاد از اینکه مردم شهرستان اراک 10 سال است در انتظار افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی ولیعصر(عج) می‌باشند، افزود: چرا مردم شهرستان 80 هزار نفری خنداب نباید دارای یک بیمارستانی که بتواند مشکلات آنها را حل کند، باشند؟ چرا مردم شهرستان کمیجان با 70 هزار نفر جمعیت برای انجام یک عمل جراحی باید 90 کیلومتر مسافت را طی کنند؟

وی ادامه داد: بیمارستان‌های پایتخت آنچنان مشکلی ندارند که شما بخواهید از آنها بازدید کنید، بهتر است سری به بیمارستان‌های اراک، کمیجان و خنداب بزنید.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر جهاد کشاورزی نیز گفت: آقای وزیر، وقتی این همه ساختمان‌های عریض و طویل با امکانات روز نمی‌تواند مشکل کشاورزان را حل کند، وجود آنها زایل است. کشاورزان وقتی محصول خود را به امیدی به بار می‌نشانند، در آرزوی حمایت مسئولان هستند. در حال حاضر برای کشاورزان زحمتکش خنداب که تولید آنها را دلالان به غارت می‌برند و همچنین دامداران که مشکلات بسیاری دارند، چاره‌ای اندیشیده نشده و اگر این روال ادامه یابد باید فاتحه کشاورزی و دامپروری در این مناطق را خواند.

آصفری خطاب به وزیر صنعت گفت: برنامه شما برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها چیست؟ شهرستان اراک که روزگاری پایتخت صنعتی کشور بود، در حال حاضر اکثر صنایع آن با ظرفیت 50 درصد فعالیت می‌کند. مسئله آلودگی هوا که برای سلامت مردم مشکلات جدی ایجاد کرده نه از سوی وزارت صنعت و نه از سوی سازمان محیط‌زیست برای حل آن هیچ تدبیری صورت نگرفته است.

وی خطاب به وزیر اقتصاد اظهار داشت: آقای وزیر خصوصی‌سازی با حراج بیت‌المال متفاوت است، چرا باید کارخانه‌هایی که به بخش خصوصی واگذار شده  رها شوند و هیچ نظارتی بر آنها صورت نگیرد. امروز صنایع مادر که روزگاری هزاران کارگر در آنها مشغول بودند، به دلیل رها شدن شاهد تعدیل نیرو در آنها هستیم و کارخانه هپکو که معلوم نیست به چه کسی وابسته است، چند ماهی است که حقوق کارگران را پرداخت نکرده است.

این نماینده مردم در خانه ملت افزود: چه کسی پاسخگوی بنگاه‌داری بانک‌ها و سود هنگفتی که آنها از مردم بابت وام‌های پرداختی می‌گیرند، است؟ هیات رئیسه محترم، نظارت باید در کنار قانونگذاری باشد، اما چندین ماه است که درخواست تحقیق و تفحص از شرکت شمسا، سازمان حج و زیارت و صندوق ذخیره فرهنگیان را مطرح کرده‌ایم در حالی که هیچ اقدامی در این رابطه انجام نگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet