هدر اصلی
1393/10/07 11:24:56
سرویس صحن
قاضی‌پور در نطق میان‌دستور:

اجازه نمی‌دهیم خودفروختگان مملکت را به باد فنا دهند

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه ۹ دی موجب یأس و ناامیدی دشمنان قسم‌خورده ملت و ولایت شد، گفت: مردم ایران در ۹ دی به دنیا اعلام کردند که ما اجازه نمی‌دهیم خودفروختگان مملکت را به باد فنا دهند.
اجازه نمی‌دهیم خودفروختگان مملکت را به باد فنا دهند نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه 9 دی موجب یأس و ناامیدی دشمنان قسم‌خورده ملت و ولایت شد، گفت: مردم ایران در 9 دی به دنیا اعلام کردند که ما اجازه نمی‌دهیم خودفروختگان مملکت را به باد فنا دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/74646.jpg اجازه,نمی‌دهیم,خودفروختگان,مملکت,را,به,باد,فنا,دهند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی‌پور در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور گفت:‌ اربعین در کربلا تجلی آشکار الهی بود که به جهانیان نشان داد که شهادت راه سرخ ما است و حسینیان ترسی از تروریست ندارند و هر وقت رهبر ما فرمان دهد آماده هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایام دهه سوم صفر امسال بهتر از سال‌های قبل در مشهد مقدس با حضور 4 هزار هیات عزاداری برگزار شد. این هیات‌های مذهبی پشتیبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌باشند، اما متاسفانه دوشنبه اول دی‌ماه بین نماز ظهر و عصر به امامت امام جمعه مشهد آیت‌آلله علم‌الهدی که در حرم رضوی برگزار شد، یک شخصی که به موقع نماز جماعت را برپا نکرده بود، پشت میکروفون رفت و از عزاداران آذری‌زبان انتقاد شدید کرده و از نیروی انتظامی خواست پس از ساعت 10 شب از عزاداری جلوگیری کند و بدون اینکه نماز عصر را به جماعت بخواند، محل را ترک کرد.

وی تصریح کرد: جدا از اینکه شاه ملعون و پدرش رضا قلدر نتوانست با عزاداران آذری‌زبان برخورد کند و در پیروزی اسلام، آذربایجان سهم کثیری داشته و حضرت امام (ره) بارها در مورد آذربایجان مطالبی فرمودند از جمله اینکه آذربایجان همیشه پشتیبان اسلام بوده و خواهد بود. اما 9 دی سالگرد خروش مردمی ایران اسلامی جهت حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه فرا می‌رسید. مردم در 9 دی به دنیا اعلام کردند ما اجازه نمی‌دهیم خودفروختگان مملکت را به باد فنا دهند و خون هزاران شهید را پایمال کنند.

قاضی‌پور با بیان اینکه 9 دی موجب یأس و ناامیدی دشمنان قسم‌خورده ملت و ولایت شد، افزود: تا خون در رگ ماست، سرباز ولایت فقیه هستیم و مرگ بر فتنه‌گران را اعلام خواهیم کرد. اما باید تاکید کرد که هر وقت اصلاح‌طلبان به قدرت می‌رسند چرا قیمت نفت کاهش می‌یابد؟  خاتمی هر بشکه نفت را 8 دلار فروخت و روحانی هر بشکه را با کاهش یکصد دلاری می‌فروشد و چرا دولت به اصطلاح تدبیر و امید، تدبیری نمی‌کند؟ دولتی که ما را سرگرم مذاکرات بی‌نتیجه کرده است.

وی خطاب به رئیس دانشگاه آزاد گفت: جناب آقای میرزاده، چرا بیمارستان 200 تختخوابی دانشگاه آزاد را احداث نمی‌کنید؟ و جناب آقای رئیس جمهور، منطقه آزاد یا ویژه اقتصادی ارومیه 3 را شاید نگه داشته‌اید که در سفر استانی به ارومیه به تصویب برسانید که هر چه سریع‌تر این اتفاق باید رخ دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جناب آقای نعمت‌زاده دخانیات کشور را دریابید و از معرفی افراد حکم‌خورده قضایی پرهیز کنید، چرا که قحطی رجال نیست و جناب آقای فانی وزارت آموزش و پرورش را به فنا ندهید، زیرا علاوه بر آموزش به پرورش هم باید توجه شود و شما هر چه سریعتر باید شرکتی‌ها و حق‌التدریسی‌ها را تعیین تکلیف کنید و کسری اعتبار سال 93 را از دولت بخواهید تا حقوق معلمان به موقع پرداخت شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: جناب آقای قاضی‌زاده هاشمی، چرا فقط درمان را مدنظر دارید و بهداشت در طرح سلامت کجاست؟ آیا کارمندان انتقال خون و پزشکی قانونی از سفره باز شده توسط مجلس برای شما برخوردار نخواهند شد؟ جناب آقای وزیر بهداشت، دریافتی چندصد نفر از پزشکان متخصص شما بیش از 20 میلیارد تومان است، آیا این موضوع باعث ایجاد فاصله طبقاتی نمی‌شود؟

وی تاکید کرد: بیماران روستایی و تامین اجتماعی در کجای این طرح قرار دارند؟ چرا یک طرفه به نفع متخصصان کار می‌کنید؟ و چرا اعتبارات بیمارستان آذربایجان قریب در بودجه 94 صفر شده است و این درحالی است که مردم به دلیل کمبود تخت بر روی زمین بستری می‌شوند.

قاضی‌پور ادامه داد: جناب آقای آخوندی، چرا به راه‌آهن ارومیه- مراغه برای سال آینده تنها 90 میلیارد اختصاص داده‌اید و مردم ارومیه چه زمانی صدای سوت قطار را می‌شنوند؟ جناب آقای رئیس‌جمهور، افزایش قیمت نان به ضرر مردم فقیر جامعه است. آیا تدابیر شما تحت فشار گذاشتن خانواده‌های بی‌بضاعت است، زیرا خانواده‌های ثروتمند که از نان استفاده نمی‌کنند. البته باید تاکید کرد که لایحه بودجه 94 باید براساس اقتصاد مقاومتی نوشته می‌شد و تولید داخل باید سرلوحه قرار می‌گرفت اما متاسفانه آقای جهانگیری اعتبار دفتر خود را از 2 میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان افزایش داده است و حقوق کارمندان 14 درصد افزایش می‌یابد، آیا تورم 14 درصد افزایش پیدا کرده است؟‌ که البته اینطور نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کارگران با حقوق 700 هزار تومان چگونه می‌توانند زندگی کنند و متاسفانه در لایحه بودجه 94 به جای صرفه‌جویی شاهد افزایش بی‌رویه هزینه‌ها در دستگاه‌های اجرایی هستیم. جناب آقای رئیس‌جمهور شعار بس است و بهتر است که به عمل نیز فکر کنید و دریاچه ارومیه و تالاب‌ها را احیا کنید. همچنین از هیات رئیسه مجلس می‌خواهم که استیضاح یکی از وزرا را که به شما تقدیم شده است، اعلام وصول کنید،‌ چرا که عدم این موضوع ظلم به استان آذربایجان است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet