هدر اصلی
1393/10/07 11:49:09
سرویس صحن
جعفری در نطق میان‌ دستور:

دولت در تنظیم تعرفه کالاهای وارداتی رونق اقتصادی را فراهم کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس ،گفت: علی‌رغم برنامه دولت برای لایحه خارج از رکود، تعرفه پایین واردات کالاهای خارجی موجب تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی شده است.
دولت در تنظیم تعرفه کالاهای وارداتی رونق اقتصادی را فراهم کند عضو کمیسیون انرژی مجلس ،گفت: علی‌رغم برنامه دولت برای لایحه خارج از رکود، تعرفه پایین واردات کالاهای خارجی موجب تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43622.jpg دولت,در,تنظیم,تعرفه,کالاهای,وارداتی,رونق,اقتصادی,را,فراهم,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلیل جعفری بنه‌خلخال در نشست علنی امروز (یکشنبه 7 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی با تاکید بر ضرورت همگرایی شخصیت‌های سیاسی کشور در شرایط حساس کنونی، گفت: با همگرایی می‌توان از آسیب دشمنان دور ماند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری قرار گرفتن در آستانه هفته وحدت گفت: از همه فعالان صحنه‌های سیاسی و اجتماعی کشور می‌خواهم به ندای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب پاسخ داده و در برهه حساس کنونی که دشمنان ایران اسلامی به کمین نشسته‌اند و منطقه در آتش فتنه‌های گوناگون گرفتار شده به ریسمان الهی چنگ اندازند و با دوستی و مودت و همگرایی بیش از پیش این سرزمین پاک را از آسیب‌های دشمنان دور بدارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: در راستای تقویت وحدت ملی از همه شخصیت‌های موثر و رسانه‌ها، به ویژه رسانه ملی انتظار می‌رود به نقش تاریخی خود عمل کنند، اینکه در رسانه ملی چهره شخصیت‌های موثر و ستون‌های انقلاب اسلامی تخریب شود و اینکه به جای تقویت همگرایی در کشور مدام بر طبل اختلاف کوبیده شود قطعا مخالف منافع ملی است و ما از رئیس رسانه ملی می‌خواهیم از تهیه برنامه‌های مخرب و مخالف وحدت و منافع ملی جدا پرهیز کند.

وی با یادآوری کاهش قیمت نفت افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و توطئه کاهش شدید قیمت نفت انتظار می‌رود اقتصاد درون‌زا با نگاه به اقتصاد دانش‌بنیان و صادرات محور به ویژه صادرات غیرنفتی و توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاومتی در اولویت کار دولت قرار گیرد و نیز با استفاده از اختیارات قانونی خود در تنظیم تعرفه‌های کالاهای وارداتی و حمایت‌های بانکی از تولید و سرمایه‌گذاری رونق اقتصادی کشور را تسریع بخشد و بهانه تخریب دولت را از دست گروه‌های مخالف دولت بگیرد.

جعفری با بیان اینکه متأسفانه با وجود برنامه دولت برای رونق کسب و کار و خروج از رکود مشکلاتی در این زمینه وجود دارد، گفت: علی‌رغم حمایت از تولید داخلی، تعرفه پایین واردات کالا سبب هجوم مجدد کالاهای خارجی به بازار داخلی و تعطیلی تعداد بیشتری از بنگاه‌‌های اقتصادی و کارخانجات شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود تا در لایحه بودجه سال 94 به گونه‌ای عمل شود که به موازات افزایش چند برابری حقوق پزشکان، افزایش متناسب حقوق کارکنان دولت به ویژه فرهنگیان نیز توجه خاصی از سوی مجلس و دولت صورت گیرد، تصریح کرد: افزایش متناسب حقوق تمامی اقشار از وجود تفاوت فاحش در پرداخت حقوق‌ها جلوگیری می‌کند.

وی گفت: از نمایندگان درخواست می‌کنم در اعمال اصلاحات بر لایحه بودجه سال 94 به گونه‌ای اهتمام ورزند که بخش قابل توجهی از بودجه به سمت مناطق کمتر برخوردار و صرف ایجاد اشتغال در آن مناطق شود تا توسعه متوازن کشور با سرعت بیشتری پیگیری شود.

جعفری با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان‌های خلخال و کوثر به واقع از محروم‌ترین شهرستان‌های کشور هستند که متاسفانه به دلیل کم‌توجهی و بی‌مهری از توسعه بازمانده‌اند. مهمترین مشکل این شهرستان بیکاری جوانان و مهاجرت خانواده‌ها است، لذا از دولت می‌خواهم توجه ویژه‌ای به این شهرستان و مشکلات آن داشته باشد.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از آقای آخوندی می‌خواهم با سفر به دو شهرستان خلخال و کوثر و مشاهده مشکلات مردم در این دو شهرستان از نزدیک نسبت به رفع آنها اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال در شهرستان‌های خلخال و کوثر با توجه به در نظر گرفتن ظرفیت‌های این دو شهرستان می‌تواند به حل مشکلات مردم منجر شود.

جعفری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود: تامین آب کشاورزی و باغداری دو شهرستان مذکور و تکمیل مراحل ساخت سدهای مطالعه شده و همچنین اجرای شبکه‌های آبیاری از مواردی است که می‌تواند به کاهش نارضایتی مردم منجر شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در پایان جا دارد از مسئولان کشورهای لبنان، عراق و سوریه و همچنین اقلیم کردستان عراق که طی سفر اخیر میزبانی شایسته‌ای از هیات پارلمانی ایران به ریاست دکتر لاریجانی داشتند، سپاسگذاری کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet