خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/07/03 12:54:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

فدایی: راهبرد اصولگرایان، پایداری بر اصول و مراقبت از جریان افراطی است

فدایی آشتیانی تصریح کرد: راهبرد اصولگرایان، پایداری بر اصول و مراقبت از جریان افراطی و همراه دشمن است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ حسین فدایی آشتیانی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر چند مسأله جدی مرکز کشور را تهدید می‌کند، مسائل زیست محیطی همچون آلودگی هوا، زلزله، مشکل حمل و نقل و ترافیک، مشکل فاضلاب، مشکل حاشیه‌نشینی، مهاجرت و افزایش بی‌رویه جمعیت و بیکاری، عدم تجانس فرهنگی در بافتهای مختلف اجتماعی، عدم هماهنگی لازم در مدیریت، نداشتن طرح جامع مصوب تهران و متعاقباً تصمیمات و رفتار سلیقه‌ای و توسعه ناهنجار تهران را از جمله این مسائل برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد این مسائل بصورت جدی در دستور کار مسؤولین استانی و کشوری قرار گیرد و نسبت به آن چاره‌اندیشی شود و از اقدامات غیرکارشناسی و مواضع نسنجیده پرهیز گردد.

فدایی آشتیانی در ارتباط با شهرستان ری گفت: وجود بقاع متبرکه خصوصاً حضرت عبدالعظیم حسنی و اعاظم علم و ادب همچون محمدبن‌زکریای‌رازی، شیخ صدوق، شیخ ابوالفتوح رازی، رهبر کبیر انقلاب حضرت امام رحمت‌الله‌علیه و شهدای انقلاب، نشان از جایگاه ویژه تاریخی، فرهنگی و مذهبی این شهر دارد که مقام معظم رهبری آنرا قبله تهران نامیدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر وجود پالایشگاه نفت، وجود بیش از 10 مرکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه، فرودگاه بین‌المللی امام، بزرگترین ترمینال حمل و نقل کالا و انبارهای بازرگانی، وجود بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در بخش فشافویه، وجود بیش از 5 هزار واحد صنعتی چون کارخانه سیمان تهران، ایران ترانسفور، سایپایدک، نفت بهران، دارا بودن حدود 75 هزار هکتار اراضی کشاورزی درجه یک و دو، تولید سالانه 65 هزار تن گندم، 35 درصد گوشت قرمز و 30 درصد شیر و 40 درصد گوشت سفید استان، فعالیت 15هزار واحد صنعتی، صنفی را از جمله قابلیتهای ویژه‌ای ذکر کرد که (موقعیت) منحصر بفردی برای شهرستان ری ایجاد کرده است.

فدایی آشتیانی گفت: ورود 500 میلیون متر مکعب روان‌آب و آبهای سیلابی و فاضلاب خام در طی سال و ورود 7 هزار و 500 تن زباله در روز به این شهرستان، نشت بیش از 5/2 میلیون مترمکعب نفت و بنزین روی آبهای زیرزمینی طی سالیان گذشته و نشت شیرابه‌های زباله و شکل‌گیری گاز متان و آلوده‌شدن آبهای زیرزمینی و بروز دیگر آسیبهای زیست‌محیطی خصوصاً از کارخانه سیمان، مشکلات جدی است که مسؤولین ذیربط باید برای اصلاح آن اقدام کنند.

وی همچنین متذکر شد: شهرستان ری از ابتدای مشروطه و تأسیس مجلس تا پیروزی انقلاب اسلامی در مجلس نماینده داشت. متأسفانه پس از انقلاب، این شهر از استقلال لازم و شورای اسلامی محروم بوده است.

فدایی گفت: از وزارت محترم کشور و کمیسیون امنیت ملی انتظار است نسبت به احقاق حق مردم نجیب این شهرستان اقدام نمایند.

نماینده مردم تهران در ادامه نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: مجلس هفتم و دولت نهم، دستاوردهای درخور توجه و قابل قبولی دارند که در فرصت مناسب ان‌شاءالله به آن خواهیم پرداخت.

وی افزود: آنچه موجب سؤال و شک و ابهام نسبت به این دستاوردها شده، عملیات روانی و تخریبی علیه دولت و مجلس است که تا اصولگرایان را به انفعال اندازد تا فرصت قدرت تهاجم و دفاع از آنها سلب گردد. کافی است در این زمینه کارهای مقایسه‌ای در حوزه‌های مختلف صورت گیرد.

فدایی ادامه داد: البته معنای این سخن نادیده انگاشتن مشکلات، ضعفها و نارسایی‌ها نیست. حتماً ناکارآمدی سیستم اداری سنگین و پیچیده، گرانی، سنگ‌اندازی و کارشکنی بعضی کارگزاران و جریانات سیاسی موضوعاتی است که بصورت جدی باید نسبت به آن چاره‌اندیشی شود.

فدایی آشتیانی خاطرنشان کرد: مجلس هفتم همانگونه که به موضوعات مهمی چون لایحه خدمات کشوری، الزامات اصل 44 و دهها طرح و لایحه پرداخته، ان‌شاءالله در وقت باقیمانده و با عزم جدی، موضوعاتی چون تورم و گرانی و حل مشکل مسکن و سیستم بانکی را در دستور کار قرار خواهد داد.

نماینده مردم تهران همچنین گفت: جا دارد که از مواضع انقلابی، شفاف و اصولگرایانه ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد خصوصاً در صحنه بین‌المللی که موجب عزت جمهوری اسلامی است صمیمانه تقدیر و تشکر شود. بی‌تردید استراتژی عزت، حکمت و مصلحت در تعامل بین‌المللی پاسخ مثبت داده و مواضع انقلابی و مردمی با تکیه بر پیگیری عدالت و صلح جهانی باعث گشته تا موقعیت و جایگاه ایران ارتقاء یابد و خط بطلانی بر مواضع انفعالی و مرعوب بودن نسبت به استکبار جهانی کشیده شود که تبیین آن به فرصت مناسبی محتاج است.

حسین فدایی در ادامه راهبرد اصولگرایان را  پایداری بر اصول و مراقبت از جریان افراطی و همراه دشمن ذکرکرد و اظهار داشت: عقل سلیم و شعور عمومی جامعه قبول دارد که وقتی دشمنان در حال تهاجم، اعم از سیاسی، فرهنگی و امنیتی علیه ما هستند وظیفه همه کسانیکه از یک طرف نظام مقدس اسلامی، ملت بزرگ ایران، امام و رهبری و ارزشها، رعایت اتحاد و انسجام داخلی را باور دارند و از طرف دیگر بزرگنمایی ضعفها و سیاه‌نمایی را قبول نداشته، تشنج داخلی را همراهی با دشمن می‌دانند، دامن زدن اختلافات داخلی را زمینه‌سازی حضور دشمن می‌دانند، ایجاد یأس و ناامیدی در مردم را یک آفت جدی می‌انگارند، کسانی را که از داخل به دشمن گرا می‌دهند و اسرار نظام را فاش می‌کنند خائن می‌شمارند، وظیفه اینچنین کسان اصولگرایی و استقامت و وفاداری است و صد افسوس که در چندسال گذشته در شرایطی که شاهد اوج خصومت استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌المللی علیه این انقلاب عظیم و مظلوم بودیم، عده‌ای در داخل با طرحهای سیاسی امنیتی و تحریک ظرفیت‌های اجتماعی خود را موظف به خلق بحران و حادثه و تشنج می‌دانستند. فدایی گفت: بحرانها و حوادثی از قبیل حادثه کوی دانشگاه، حادثه قتلهای زنجیره‌ای، راه‌اندازی بی‌بندوباری به بهانه آزادی، دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی، شیوع انواع جاسوسی‌های مدرن در پوشش تشکلهای مدنی و غیردولتی (NGO ها) و ارتباط بی‌ضابطه و انتقال اسرار نظام به دشمنان توسط بعضی از آنها، طراحی چگونگی تغییر قانونی اساسی و نهایتاً تغییر نظام، برنامه فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا، طرح (فتح) سنگر به سنگر قدرت و نفوذ در ارکان حاکمیت، طرح معاند را مخالف و مخالف را منتقد نمودن، تحصن در مجلس، طرح خروج از حاکمیت و استعفای دسته‌جمعی عده‌ای از مسؤولین، برنامه گسست در حاکمیت در پوشش نهادهای انتصابی و انتخابی و در واقع اختلاف و گسست در بین مسؤولین ارشد نظام، ساماندهی برای تخریب سپاه و بسیج در اشکال مختلف، برنامه تضعیف و اختلاف‌اندازی در درون روحانیت و نخبگان و دانشگاهیان، تخریب شورای نگهبان، از بین بردن نهادهای ارزشی جامعه مثل شهدا، عاشورا، مراسم عزاداری و دهها بلکه صدها طرح دیگر که هرکدام مدتها وقت کشور را گرفت و فرصت خدمت را سلب نمود که هدف طراحان، متشنج کردن جامعه و ایجاد بحران و تغییر جهت انقلاب و نظام از مسیر اصلی بود. عناصر و جریاناتی که حیات سیاسی خود را در ایجاد بحران و تشنج می‌دانستند موفقیت اصولگرایان را برنمی‌تابند و همچنان به توطئه ادامه می‌دهند.

نماینده مردم تهران گفت: این نظام از ابتدای انقلاب با جریانات برانداز و غیرخودی کریمانه برخورد کرده است. وقتی جریان اصولگرا حاکم شد، بجای سرکوب این جریان افراطی و همراه با دشمنان خارجی به دنبال خدمت و پیشرفت و آبادانی کشور و تحقق عدالت رفت.

وی ادامه داد: امروزه شاهد توطئه‌ها و کارشکنی‌ها و تخریب و تضعیف دولت و مجلس و جریان اصولگرا توسط همان جریان افراطی و برانداز هستیم که گویی کمیته X بازسازی شده و از ابتدای سال بصورت گسترده مشغول توطئه و پمپاژ عملیات روانی است و صد البته که اصولگرایان از انتخاب استراتژی خدمت، پیشرفت و آبادانی، عدالت و کار و تلاش بی‌وقفه دست برنمی‌دارند. اما آیا دستگاههای امنیتی و قضایی، وظیفه و رسالت ندارند؟ آیا خائنین آزادانه بایستی به خیانت خود ادامه دهند؟ اگر قرار بود عبرت گیرند، فرصت بسیار بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet