خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1393/10/09 13:20:13
سرویس صحن
جلیلی در نطق میان دستور:

هوشیاری ملت ایران و رهبری مقام معظم رهبری همه نقشه‌های استکبار را نقش بر آب کرده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه هوشیاری آحاد ملت ایران و رهبری مقام معظم رهبری همه نقشه‌های استکبار را نقش بر آب کرده است گفت: استکبار در طول چهار دهه گذشته به دنبال ضربه زدن به جایگاه نظام جمهوری اسلامی بوده است.
هوشیاری ملت ایران و رهبری مقام معظم رهبری همه نقشه‌های استکبار را نقش بر آب کرده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه هوشیاری آحاد ملت ایران و رهبری مقام معظم رهبری همه نقشه‌های استکبار را نقش بر آب کرده است گفت: استکبار در طول چهار دهه گذشته به دنبال ضربه زدن به جایگاه نظام جمهوری اسلامی بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/90770.jpg هوشیاری,ملت,ایران,و,رهبری,مقام,معظم,رهبری,همه,نقشه‌های,استکبار,را,نقش,بر,آب,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل جلیلی در نشست علنی امروز سه‌شنبه (9 دی) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: چهار دهه تلاش استکبار برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی با به کارگیری استراتژی‌هایی که هدف نهایی آن تضعیف جایگاه نظام جمهوری اسلامی بود با رویکرد و تهدیدات بین‌المللی آمریکا و هم پیمانان آن‌ها در جهت تلاش برای ضربه زدن به نظام اقتصادی کشورمان و تلاش برای بر هم زدن اتحاد و انسجام کشور در بزنگاه‌های مختلف همه‌ آن‌ها از یک رویکرد برخوردار بود و آن ضربه زدن به جایگاه نظام جمهوری اسلامی بود.

نماینده مردم مسجد سلیمان، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما هوشیاری و هوشمندی در آحاد ملت ایران با رهبری مقام معظم رهبری همه این نقشه‌ها را نقش بر آب کرد، امروز مسئولیت نخبگان ما در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی ناکام گذاشتن دشمن در این راهبردهاست. هر کسی که امروز تلاش کند که استراتژی دشمن در حوزه بین المللی بر علیه جمهوری اسلامی محقق شود و هر کسی که تلاش کند سامانه اقتصادی کشور دچار نوسان شده و هر کسی که تلاش کند اتحاد و انسجام ملی ما دچار خدشه شود، حتما از پول بیت المال و با جیب مردم به این مردم ضربه زده است.

وی تاکید کرد: هوشیاری امروز نخبگان ما نقش بر آب خواهد کرد همه استراتژی هایی که تا به امروز با هوشیاری و هوشمندی تحت زعامت و ولایت مقام معظم رهبری خنثی و بی‌اثر شده است.

جلیلی ادامه  داد: از دولت به دلیل ارائه لایحه بودجه قدردانی و تشکر می‌کنم، همچنین از رویکرد دولت درخصوص تحقق درآمدها با تلاش به عدم وابستگی به نفت در برنامه‌ریزی‌ها سپاسگزار هستم، اما انتظار می‌رفت که رویکرد ما در حوزه بین‌الملل نه تنها پیروی از بازیگران بازارهای اقتصادی باشد، بلکه قدرت چانه زنی و توانمندی را باید مشاهده می کردیم که تا امروز روش های کشورهای منطقه برعلیه ایران ما را به انفعال نمی برد.

وی با بیان اینکه انتظار می رفت دولت در لایحه بودجه سهم 2 درصد مناطق محروم ومناطق  نفت خیز را براساس قانون برنامه پنجم لحاظ می کرد، تصریح کرد: بی عدالتی و تبعیض در برنامه ریزی ها در طول سالیان گذشته منجر به فاصله جدی میان مناطق مختلف در کشور شده است که انتظار می رود که دولت برای پوشش دادن به شکاف ها و کاهش فاصله ها برنامه ریزی جدی را به عمل آورد.

جلیلی افزود: اولویت پروژه ها امروز براساس پیشرفت فیزیکی در نظر گرفته شده ، این درحالی است که نیاز مردم به یک پروژه و بهره‌گیری از منافع آن باید مبنای عمل قرار گیرد، بنابراین انتظار می‌رود رئیس جمهور به ویژه در بخش‌هایی که معطل مانده وضعیت استخدام معلمان و شرکت کنندگان در آزمون شرکت نفت را هرچه سریعتر مشخص کند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: جناب آقای رئیس جمهور 8/5 درصد آمار اعلام شده برای استان خوزستان با واقعیت های آن سازگاری ندارد و مدیران دولتی باید بدون تشریفات میان مردم حضور پیداکنند تا شاهد باشند آمار بیکاری در این مناطق بسیار بیشتر از آن است که اعلام شده است، متاسفانه در حوزه انتخابیه اینجانب و مسجدسلیمان دقیقا تناقض بین آمار وجود دارد.

وی خطاب به وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی، گفت: به جای اینکه هزینه برای مطالعه آسیب های اجتماعی ارائه کنید راهبرد دولت را برای ایجاد شغل در دستور کار قرار دهید، جناب آقای رئیس جمهور وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده دادند که سازمان های توسعه ای با رویکرد منطقه ای بدون تبعیض عمل کنند، اماامروز سرمایه گذاری ها در این سازمان ها بی عدالتی را نشان می دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، افزود: وزیر نفت رویکرد شما در بحث کمک به مناطق آلوده متاسفانه ناموفق بوده است و به بحث وضعیت زمین های کشاورزی هرچه سریعتر باید رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet