پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/03 13:00:00
سرویس اقتصادی

بیات: طرح دو فوریتی الزام دولت در اعلام قیمت بنزین آزاد، تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است

رفعت بیات گفت:طرح دو فوریتی الزام دولت در اعلام قیمت بنزین آزاد تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است و براساس آن دولت موظف می شود ظرف ۱۵ روز قیمت آزاد بنزین را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رفعت بیات که در حاشیه علنی جلسه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران صحبت می کرد با بیان مطلب فوق گفت: براساس این طرح اگر مردم بنزین مازاد برسهمیه داشته باشند می توانند آن را با نرخ آزاد اعلام شده به دولت بفروشند.

وی اظهار داشت: تاکنون قیمت بنزین خودروهای دولتی به صورت شفاف مشخص نشده و نبود بنزین آزاد باعث به وجود آوردن مشکلات زیادی برای مردم شده است.

وی افزود: هدف از تهیه این طرح امری قانونی می باشد و در تبصره 13 لایحه بودجه نیز بر سهمیه بندی آزاد بنزین تاکید شده است ولی تا به حال اجرا نشده است.

بیات در مورد قیمت بنزین آزاد گفت: در کشورهای حاشیه خلیج فارس 730 تومان است و اگر دولت بنزین را به همین قیمت به مردم بفروشد از خارج شدن ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

وی در پایان در پاسخ به رابطه نرخ قیمت آزاد و میزان تورم حاصل از آن گفت: قیمت آزادی که مردم برای تهیه بنزین می پردازند به طور متوسط بین 250 تا 1200 تومان است و تا به حال تورمی که باید ایجاد شود به وجود آمده است و تورم تثبیت شده است.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet