هدر اصلی
1393/10/10 12:49:01
سرویس صحن
نجابت در نطق میان‌دستور:

تاریخ مصرف تئوری‌های پوسیده روابط بین‌الملل گذشته است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تئوری‌های روابط بین‌المللی که مذهب را عنصر تنش معرفی می‌کند، تاریخ مصرف‌شان گذشته است. لذا با سانسوری حساب‌شده،‌ زمین‌گیر شده و سکوت کرده‌اند.
تاریخ مصرف تئوری‌های پوسیده روابط بین‌الملل گذشته است نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تئوری‌های روابط بین‌المللی که مذهب را عنصر تنش معرفی می‌کند، تاریخ مصرف‌شان گذشته است. لذا با سانسوری حساب‌شده،‌ زمین‌گیر شده و سکوت کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/43010.jpg تاریخ,مصرف,تئوری‌های,پوسیده,روابط,بین‌الملل,گذشته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین نجابت در نشست علنی امروز (چهارشنبه 10 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت: در سال تولد نبی مکرم اسلام،‌ شیاطین انسی و جنی در غالب لشگر ابرهه با مکری به ظاهر عظیم تلاش کردند تا رکن رکین توحید ابراهیمی، کعبه را نابود کنند و با ایجاد اختلاف میان قریش این کلیدداران کعبه،‌ بساط دین‌داری را برکنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: کار که به مرحله عمل رسید، خداوند در همان مکر با سنگ‌هایی کوچک توسط پرندگانی کوچک با ذلت، خواری و خفت نابودشان کرد. قرآن مجید سرشار از این عبرت‌آموزی‌ها است. برادران یوسف برای رهایی از دست حضرتش او را به چاه افکندند و همان چاه را به سکوی او برای رسیدن به عزیزی مصر تبدیل کرد.

وی در ادامه گفت: فرعونیان با تفخر قصد داشتند حضرت موسی (ع) و اصحابش را در دریا غرق کنند و خداوند عالی تعالی، همان دریا را به گورستانشان تبدیل کرد. چنین است داستان استکبار جهانی، ما و ایجاد داعش.

نجابت گفت: کید الهی داعشی را که به دست مستکبرین عالم و با حمایت‌های سیاسی و مالی کم‌خردان حاشیه جنوبی خلیج‌فارس در منطقه ایجاد شده بود تا اختلاف بین شیعه و سنی دامن بزند و ادامه اختلاف‌افکنی محملی باشد تا هم مسلمانان اعم از شیعه و سنی تضعیف شوند و هم آنان در سفره ناشی از اختلاف سور چنانی کنند را بر باد داد.

وی گفت: حرکت معجزه‌آسای اربعین امسال با فراست رهبری با همراهی هوشمندانه مرجعیت عراق،‌ یک فوق حماسه آفرید و جهانیان را مبهوت ساخت. جایتان خالی بود تا عظمت و شکوه نمایش قدرت اسلام را از نزدیک نظاره‌گر باشید. اکثر شما نبودید تا ببینید زن و مرد، پیر و جوان، ایرانی، عراقی، پاکستانی، افغانی، بحرینی،‌ یمنی و همه و همه در غالب یک ملت واحد چگونه با شوق و آرامش در کمال صلابت چه رعبی در دل دشمن ایجاد کردند.

نجابت با بیان اینکه راهپیمایی اربعین شیعیان تئوری‌های روابط بین‌الملل زیر گام‌های ملت له شد، گفت: اگر به مردم می‌گفتی ممکن است داعش با خمپاره شما را تهدید کند، با خنده‌ای تمسخرآمیز از کنارتان عبور می‌کردند، خلاصه جایتان خالی بود تا معجزه کارآمدی توکل بر خداوند، توسل به اهل بیت و اطاعت از ولایت فقیه را ببینید و بالاخره داعشی که با هزینه میلیون‌ها دلاری و جمع شدن هزاران تروریست اجاره‌ای نهروان‌صفت جمع شده بودند تا شیعه و سنی را به جان هم بیاندازند، با کید الهی و زمین‌گیر شدن آمریکا در منطقه به محملی برای ابراز محبت و ارتقای بصیرت میان مسلمانان تبدیل شد و این همان داستان اصحاب فیل و ایلاف قریش است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: آیا از خود پرسیده‌اید که در رسانه‌هایی متکبر همچون بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان و ام‌بی‌سی و آی‌تی‌وی و امثال اینها که از هر گاهی کوه می‌سازند، فیلم تهیه می‌کنند، کلیپ می‌سازند و تجزیه و تحلیل می‌کنند و همه را به خورد جهانیان می‌دهند، چرا از کنار این مسئله عظیم گذشته و یک سطر خبر و یا یک عکس مخابره نکردند. من فکر می‌کنم اینان قدرت واقعی و امنیت‌آفرین این فوق حماسه را به خوبی درک می‌کنند و می‌فهمند که اقتدار ملی و امنیت منطقه براساس کدامین مولفه‌ها به امنیت پایدار تبدیل می‌شود. اینان به خوبی می‌فهمند که تئوری‌های روابط بین‌المللی که مذهب را عنصر تنش معرفی می‌کند، تاریخ مصرف‌شان گذشته است. لذا با سانسوری حساب‌شده،‌ زمین‌گیر شده و سکوت کرده‌اند.

نجابت با انتقاد از رویکرد برخی رسانه‌های داخلی گفت: تعجب از معدود رسانه‌های داخلی است که نوکرصفت و واداده همان خط خبری را دنبال کردند و گویا با هرگونه حرکت دینی مبتنی بر ایمان و مذهب مخالف هستند، همان‌هایی هستند که در فتنه 88، فتنه‌های فتنه‌گران را ساماندهی می‌کردند. آنان را به روز قدس رساندند و شعار به نفع اسرائیل دادند و در نهایت اهانت‌های عاشورا را باعث شدند. اینان همان‌هایی هستند که با ظاهری دلسوز بر رفع حصر سران فتنه پافشاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: اینها همان‌هایی هستند که دست‌اندرکاران فتنه بدون اذعان به خیات‌های عظیمی که علیه ملت و مملکت روا داشته‌اند و حتی بدون عذرخواهی از مردم شریف به فعالیت‌های حوزه اجتماعی و سیاسی بازگردند. تا صلابت رهبری هست، تا بصیرت ملت هست و تا هوشیاری دستگاه قضایی، چنین موضوعی ممکن نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: از موضع‌گیری‌های متعهدانه وزارت علوم و عزل و نصب‌های متعهدانه ایشان و ابلاغ بخشنامه درباره دانشگاه، تخصیص اعتبار کافی و لازم برای امر پژوهش تقدیر و تشکر می‌کنم. از موضع‌گیری دبیر شورای عالی امنیت ملی تشکر می‌کنم که در مصاحبه با رسانه خارجی اظهار داشت که اگر توافقی کنیم به بهشت نمی‌رویم، اگر هم توافق نکنیم، نمی‌میریم که نحوه مقابله صحیح با مذاکرات را صحیح نمود. در ضمن از همکاری دیروز و امروز مجلس و دولت در تشکیل جلسه و در توافق رسیدن به مسئله 4.1 میلیارد دلاری و خارج کردن این آشوب از حوزه رسانه‌ای و افکار عمومی تشکر کرده و قدردانی می‌نمایم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet