آغاز امامت اما زمان (عج)
1393/10/14 12:01:00
سرویس صحن
پزشکیان در نطق میان‌دستور تصریح کرد:

تفرقه میان مردم با هر نام و عنوانی زشت ترین کار نزد خداوند است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه کشور ما در شرایط فعلی بیش از هر چیز دیگری به اتحاد نیاز دارد، تاکید کرد: اتحاد با دعوا، زندان و کشتن به وجود نمی‌آید و تفرقه میان مردم با هر نام و عنوانی زشت ترین کار نزد خداوند است
تفرقه میان مردم با هر نام و عنوانی زشت ترین کار نزد خداوند است عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه کشور ما در شرایط فعلی بیش از هر چیز دیگری به اتحاد نیاز دارد، تاکید کرد: اتحاد با دعوا، زندان و کشتن به وجود نمی‌آید و تفرقه میان مردم با هر نام و عنوانی زشت ترین کار نزد خداوند است https://cdn.icana.ir/d/019/42759.jpg تفرقه,میان,مردم,با,هر,نام,و,عنوانی,زشت,ترین,کار,نزد,خداوند,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با تبریک هفته وحدت گفت: پیامی که پیامبر اسلام از دین خدا به گوش جهانیان رساند این بود که تمام ادیان زیر پرچم لااله‌الا‌الله و خدا دست به دست یکدیگر دهند و به وحدت برسند و جز خدا کسی را عبادت نکنند و برای او شریک قائل نشوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: عده‌ای رهبان را در حد خدا گرفته‌اند در حالی که قرآن می‌فرماید انسان‌ها را در حد خدا و در کنار خدا قرار ندهید و فقط در مقابل پروردگار س خم کنید.

وی تاکید کرد: دین اسلام همه ادیان الهی را به وحدت دعوت می‌کند و امروز در کشور خودمان بیشتر از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم. در حالی که در هفته‌ای که گذشت صداوسیما و سیستم تبلیغاتی کشور برنامه‌هایی درخصوص اتفاقات 9 دی پخش کردند و پیام‌های مختلفی را در هر ساعت از شبانه‌روز به گوش مردم رساندند با این مضمون که موسوی و کروبی عامل تمام مشکلات، بدبختی‌ها و گرفتاری‌های ما هستند.

پزشکیان بیان کرد: در همان صداوسیما و از همین تریبون مجلس نیز عده‌ای هر چه توانستند علیه آقایان خاتمی و رفسنجانی صحبت کردند و حال سوال من این است که آیا این راه می‌تواند ما را به وحدت برساند؟

وی با اشاره به آیاتی از قرآن که می‌فرماید کسانی که تفرقه می‌کنند باید منتظر عذاب الیم الهی باشند، به تفسیر شهید مطهری از آیه "وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ" پرداخت و گفت: در این آیه مردم به اتحاد دعوت و از تفرقه نهی شده‌اند و تاکید دارد که ای مسلمانان از اینکه در میان شما اختلاف وجود داشته باشد بپرهیزید و کوشش کنید اختلافات به‌وجود آمده را حل کنید و دائماً شکاف‌ها را بیشتر نکنید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم منظور قرآن از خیر را اتحاد دانست و تصریح کرد: قرآن می‌فرماید همیشه باید جمعیتی در میان مردم باشد که مسلمیمن را دعوت به اتحاد کند و با اختلاف میان آنها مبارزه کنند و بجنگند، لذا نباید مانند جمعیت‌های دسته‌دسته و فرقه‌فرقه باشید.

پزشکیان با بیان اینکه آیا عجیب نیست در حالی که آیات قرآن به اتحاد و پرهیز از تفرقه دعوت می‌کند، عده‌ای بر طبل اختلاف و تفرقه می‌کوبند؟ ادامه داد: تفرقه به هر نام و عنوانی که باشد، زشت‌ترین و بدترین کار است و حضرت علی (ع) نیز در این‌خصوص می‌فرماید بروید در خانه‌هایتان قایم شوید. دعوای خودتان را حل کنید. توبه کنید. اگر حمد می‌کنید حمد خدا باشد و اگر ملامت می‌کنید، خودتان را ملامت کنید؛ نه اینکه همه گناه‌ها را گردن دیگران بیاندازید و همه حق را به جانب خودتان روانه کنید.

وی با اشاره به وصیت‌نامه امیرالمومنین (ع) درخصوص ضرورت تقوا و نظم در جامعه و اینکه صلاح ذات‌البین از یک سال نماز و روزه برتر است، به فرمایشات ایشان در نامه‌ای خطاب به مالک اشاره کرد و گفت: حضرت امیر خطاب به مالک می‌فرماید نگویید ما امیریم و دستور می‌دهیم و دیگران باید اطاعت کنند،‌ چرا که این ادبیات سه پیامد دارد؛ قلب‌ها را فاسد می‌کند، دین را پژمرده می‌کند و دگرگونی را نزدیک می‌کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی کشور به اتحاد نیاز دارد، تصریح کرد: اتحاد با دعوا، زندان، حصر و کشتن به وجود نمی‌آید. اتحاد با حل مشکلات و اختلافات موجود و دست به دست هم دادن به وجود می‌آید و در آن زمان است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet