هدر اصلی
1393/10/14 12:32:58
سرویس صحن
حسن‌پور بیگلری در نطق میان‌دستور:

بیماری مزمن بودجه‌نویسی کشور باید درمان شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از ادامه آنچه که بیماری مزمن بودجه‌نویسی می‌خواند، خواهان حل و فصل این موضوع شد و در ادامه مشکلات حوزه انتخابیه خود شهرستان‌های سیرجان و بردسیر را به دولت متذکر شد.
بیماری مزمن بودجه‌نویسی کشور باید درمان شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از ادامه آنچه که بیماری مزمن بودجه‌نویسی می‌خواند، خواهان حل و فصل این موضوع شد و در ادامه مشکلات حوزه انتخابیه خود شهرستان‌های سیرجان و بردسیر را به دولت متذکر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/42963.jpg بیماری,مزمن,بودجه‌نویسی,کشور,باید,درمان,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شهباز حسن‌پور بیگلری در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با تبریک هفته وحدت گفت: برخود لازم می‌دانم که در آستانه بودجه‌ریزی کشور از معاونت محترم برنامه‌ریزی دولت که بودجه را به موقع به مجلس ارائه نمود، تشکر نموده و نظر این عزیزان را به چند نکته اساسی جلب می‌کنم. با توجه به سال پایانی برنامه پنج‌ساله توسعه بایستی در سال 94 تلاش شود تا پروژه‌های نیمه‌تمام تعیین‌تکلیف شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم افزود: از ریاست محترم مجلس و همه دست‌اندرکاران می‌خواهم به مشکلات اساسی بودجه‌ریزی کشور توجه نمایند. بزرگترین مشکل بودجه‌نویسی کشور که ربطی به این دولت و آن دولت ندارد، بیماری مزمن است که آن هم از کار انداختن قدرت سیاست‌گذارها می‌باشد.

وی در ادامه گفت: برای هدایت اقتصاد ملی به سمت غیرتورمی و ضدرکودی، توضیح آنکه دولت برای تاثیرگذاری در تصمیمات فعالان اقتصادی و همه مردم سیاست ارزی، سیاست مالی، سیاست پولی، سیاست تجاری، سیاست توزیع درآمد و مشابه آنها است.

حسن‌پور بیگلری بیان کرد: بایستی اجازه داده شود تا شورای اعتبار خود تصمیم‌گیری کند نه کسانی که در بیرون نشته و هیچ تخصصی در موضوع ندارند. آنها یک شبه دلار را 200 تومان گران می‌کنند و آرامش بازار را متلاطم می‌کنند. چه کسی مسئول چنین وضعیتی است؟

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس گفت: ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران به ویژه عزیزانی که با تلاش شبانه‌روزی آنها، پس از 3 سال انتظار بالاخره تولید آهن اسفنجی در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر آغاز و از خام‌فروشی آن جلوگیری شد. همزمان بزرگترین عملیات اجرایی آبرسانی گل‌گهر و شهرستان سیرجان و فلات مرکزی ایران آغاز شد. این 3 خبر مهم را در آستانه هفته وحدت به مردم عزیز و هم‌استانی‌ها تبریک گفته و برای دست‌اندرکاران از خداوند متعال موفقیت بیشتری را آرزو می‌کنم.

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن وزیر کار تصریح کرد: آیا در جریان وضعیت بیکاری فرزندان تحصیل‌کرده، متخصص و متعهد کشور هستید؟ آیا در جریان گریه مادران برای اشتغال فرزندانشان قرار گرفته‌اید؟

حسن‌پور بیگلری خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آیا شما در جریان مشکلات عدیده فرهنگیان قرار گرفته‌اید؟ آقای وزیر آیا در جریان مشکلات عدیده مدارس خصوصاً‌ مدارس شبانه‌روزی قرار دارید؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم ادامه داد: آقای وزیر اقتصاد، آیا می‌دانید سال تمام شد و بانک‌ها برای پرداخت وام به مردم خصوصاً اقشار ضعیف شامل کشاورزان، افراد تحت پوشش کمیته امداد، افراد تحت پوشش بهزیستی و یا مسکن روستایی، هیچ برنامه‌ای ندارند؟ آقای وزیر نفت، آیا می‌دانید پایین‌ترین نفوذ گاز فقط به استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان مربوط می‌شود؟ تا کی مردم باید انتظار بکشند؟ آقای وزیر نیرو، آیا در جریان وضعیت اسفبار آب استان کرمان قرار دارید؟ آقای وزیر نیرو،‌ آیا می‌دانید 1000 روستای استان کرمان با تانکر آبرسانی می‌شوند و خالی از سکنه شده‌اند؟

وی در ادامه تصریح کرد: آقای وزیر نیرو، آیا در جریان مشکلاتی که معاونین شما برای شما و کشور ایجاد کرده‌اند، قرار گرفته‌اید؟ آیا می‌دانید پایین‌ترین ضریب نفوذ آب و فاضلاب مربوط به استان کرمان است؟ آقای رئیس‌جمهور، آیا وقت آن نرسیده است که به پهناورترین و بزرگترین استان کشور، استان کرمان، توجه کنید؟ یا حداقل در جریان مشکلات آن قرار بگیرید؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet