حلول ماه ربیع الاول
1393/10/17 13:23:00
سرویس صحن
قرائت تذکر کتبی نمایندگان از سوی عضو هیات رئیسه ؛

تذکر جمعی از نمایندگان به مسئولان اجرایی برای ارتقا جایگاه پرستاران

عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را قرائت کرد.
تذکر جمعی از نمایندگان به مسئولان اجرایی برای ارتقا جایگاه پرستاران عضو هیأت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58755.jpg تذکر,جمعی,از,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,برای,ارتقا,جایگاه,پرستاران Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین سبحانی‌نیا در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 17 دی) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت کرد:

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در تذکری به مسئولان اجرایی کشور خواستار رسیدگی به مشکلات کشاورزان آذربایجان در خصوص ایجاد راهکار کافی جهت صادرات سیب درختی و همچنین در تذکری دیگر به وزرای کشور و اقتصاد خواستار تسریع در حل مشکل مردم ارومیه در مورد موسسه پیک رحمت شد.

موسوی نماینده مردم اهواز در تذکری به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت بی‌توجهی بازسازی و مرمت جاده 20 کیلومتری مسیر حمیدیه و به وزیر نفت علت عدم احداث فرودگاه جدید بین‌المللی اهواز تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  تسهیل در رسیدگی به تعطیلی تعدادی از آموزشگاه‌ها در اداره آموزش و پرورش دستیاری شهرستان چابهارشد.

تامینی لیچانی نماینده رشت به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص  توضیح علت عدم توجه به جایگاه پرستاران تذکر داد.

زاهدی نماینده کرمان و راور و همچنین نماینده سالک کاشانی اصفهان به وزیر کشور در خصوص توضیح علت تغییرات و جابجایی غیرمنطقی و سیاسی در استانداری‌های کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان تذکر دادند.

امیری‌خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در رسیدگی به وضعیت بحران کارگری در معادن ذغال سنگ و سنگ آهن منطقه زرند و کوهبنان تذکر داد.

ذوالانوار نماینده شیراز به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص  جلوگیری از تعطیلی کارخانه روغن نباتی شیراز و تضییع حقوق شاغلین و بازنشسته.

دهدشتی نماینده آبادان و حسینی نماینده قصرشیرین و گیلانغرب به رئیس جمهور در خصوص  توضیح علت عدم ابلاغ سند راهبردی خدمات رزمندگان تذکر دادند.

ثروتی نماینده بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم و گرمه به رئیس جمهور در خصوص اجرای دولت الکترونیک و شفافیت شرح وظایف و کنترل عملکرد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و تسریع در واگذاری شرکت مهاب قدس به شرکت عمران آستان قدس برای اجرای راه‌آهن مشهد - بجنورد - گرگان.

سالک کاشانی نماینده اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص رسیدگی به وضعیت بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن تذکر داد.

مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور در خصوص ضرورت توجه به میراث فرهنگی کشور برای احیا و مرمت ابنیه تاریخی تذکر داد.

مددی نماینده میانه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  تسریع در صدور مجوز انجمن سینمای جوانان و خانه فرهنگ و همچنین به وزیر نیرو در خصوص  علت عدم رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  توضیح علت عزل و نصب‌های سیاسی و جناحی و توضیح علت عدم برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از امکانات و پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی از جمله آبتذکر داد.

نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار به رئیس جمهور در خصوص  سوء مدیریت و نابسامانی در سازمان هلال احمر خراسان رضوی تذکر داد.

فلاحی‌باباجان نماینده اهر و هریس به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص علت عدم پرداخت حقوق ماهیانه شاغلین 118 اهر و هریس تذکر داد.

دهدشتی نماینده آبادان به وزیر نیرو در خصوص  اخذ آب‌بها خلاف قانون از کشاورزان آبادان و خرمشهرتذکر داد.

قادرمرزی نماینده قروه و دهکلان به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص  رکود فعالیت‌های نهادهای ذیربط در استان کردستان.

درویش‌پور نماینده ایذه و باغملک به وزیر نیرو در خصوص  تسریع در اجرای طرح ساخت پل سعادت حسینی بخش ده‌گز شهرستان ایذه و همچنین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص  تسریع در پرداخت سرانه مدارس و اضافه‌کاری و حقوق معوقه معلمان و به وزیر کشوردر خصوص  تسریع در جبران خسارت وارده ناشی از سیل اخیر شهرستان ایذه و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از حوادث مشابه و همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص  سریع در اجرای طرح جاده ایذه به کارون تذکر داد.

نوری نماینده شوش به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص  جلوگیری از ورشکستگی کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شوش دانیال و به وزیر اقتصاد و دارایی و نفتدر خصوص  تسریع به قطع گازرسانی کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه تذکر داد.

رجبی نماینده مینودشت به وزیر کشور در خصوص  اجرای قانون تقسیمات کشوری و پیگیری ارتقای روستاهای گلیداغ، مراوه تپه، دوزین، مینودشت و صادق‌آباد گالیکش به شهر و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در برقراری پرواز مجدد در فرودگاه کلاله و اهتمام جدی برای شروع عملیات بزرگراه مینودشت - کلاله و گلیداغ به بجنورد و همچنین به وزیر نیرو در خصوص  تسریع در آبرسانی به روستاهای شهرستان کلاله، مراوه تپه، گالیکش و مینودشت تذکر داد.

حسینی نماینده قائمشهر به وزیر نفت در خصوص  تسریع در گازرسانی به مناطق آلاشت، نفور و همچنین تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌های حمایت از تولید ملی کشاورزان و صنعتگران استان مازندران در صندوق توسعه ملی و برخی بانک‌هاتذکر داد.

شفیعی نماینده ممسنی و رستم به رئیس جمهور در خصوص توضیح علت عدم پرداخت پول ذرت‌کاران کشورتذکر داد.

موسوی نماینده اهواز به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص  توضیح علت عدم تعیین تکلیف کارخانه تصفیه شکر اهواز و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  علت ارسال اطلاعات و آمار غلط از وضعیت کشاورزان استان خوزستان توسط معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزیتذکر داد.

مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص  ضرورت نظارت دقیق‌تر بر فروشندگان غیرقانونی لوازم پزشکی و جلوگیری واردات آن و همچنین جلوگیری از ایجاد غرفه بدون مجوز در بیمارستان‌ها و همچنین ضرورت حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی و جلوگیری از واردات بی‌رویه و ضرورت برقراری تناسب میان نرخ سود و نرخ مالیات مصوب در اتحادیه صنف تعویض‌کنندگان روغن با همکاری وزارت اقتصاد و دارایی و همچنین در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ضرورت رسیدگی بیشتر به صنف چاپخانه‌داران از طریق برنامه‌ریزی تقویت و نوسازی ماشین‌آلات تذکر داد.

نیازآذری نماینده بابل به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص  نظارت بیشتر بر عملکرد بانک مرکزی در خصوص عدم اجرای مصوبه دولت مبنی بر استمهال سه‌ساله وام کشاورزان و تولیدکنندگان تذکر داد.

خضری نماینده پیرانشهر و سردشت به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص  تسریع در پرداخت مابه‌التفاوت نرخ شکر خریداری شده از چغندرکاران با نرخ بازارتذکر داد.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر ‌آموزش و پرورش در خصوص  تسریع در پرداخت کمک هزینه‌های ازدواج فرهنگیان تذکر داد.

مددی نماینده میانه به وزیر ‌آموزش و پرورش در خصوص  جلوگیری از عزل و نصب‌های سیاسی و غیرکارشناسی در سطح کلان به ویژه در استان آذربایجان شرقیتذکر داد.

مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص  لزوم صدور دستور برای پوشش بیمه فعالان فرهنگی و قرآنی و ضرورت رفع موانع و مشکلات شرکت‌های تعاونی کشور در صنایع کوچکتذکر داد.

فرهنگی نماینده مردم تبریز به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعیدر خصوص  لزوم تجدیدنظر در روش‌های تأمین اجتماعی برخی از واحدهای سازمان تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی

امیرآبادی نماینده قم به وزیر تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی راجع به بیمه بافندگان فرش و شاغلان حوزه صنایع دستی تذکر داد.

آغاجری نماینده بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص  تسریع در رفع مشکلات مسکن مهرتذکر داد.

نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص  اجرای فوری مصوبه کمیسیون کارگری شورای تأمین استان اصفهان برای پیگیری از بیکار شدن کارگران آرد جرعه تذکر داد.

بزرگواری نماینده کهگیلویه و بویراحمد به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص  توضیح علت تعطیلی طرح فسفات چرامتذکر داد.

آقامحمدی و بیرانوند و کائیدی نمایندگان خرم‌آباد و دره، بروجرد و پلدختر به وزیر کشور در خصوص لزوم برخورد با مدیران سیاسی استان لرستان به علت برپایی همایش‌های وحدت‌شکن و اهانت به مجلس شورای اسلامی و علما و روحانیت و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  لزوم برخورد قاطع با مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان به علت سوءاستفاده از موقعیت اداری و جایگاه دولتی و اهانت به مجلس شورای اسلامی، علما، ائمه جمعه و احزابتذکر داد.

دامادی نماینده ساری در تذکری به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص  توضیح علت ضعف عملکرد بانک ملی که منجر به تعطیلی کارخانجات در استان مازندران شده است.

پشنگ نماینده خاش، نصرت‌آباد و میرجاوه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  توضیح علت سوء مدیریت در امور عشایری استان سیستان و بلوچستانتذکر داد.

مشهدی عباسی نماینده دماوند به وزیر نیرو در خصوص  توضیح علت قطع آب و برق با کوچکترین تغییرات جوی در شهرستان دماوندتذکر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet