هدر موبایل
1393/10/19 10:43:26
سرویس سیاسی
آقا محمدی:

اظهارات وزیر خارجه کویت ناشی از عدم فهم فنی مسائل است/تاسیسات بوشهر خطری ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه برنامه هسته ای ایران، پسماند مضری ندارد، اظهارات غیرواقعی برخی مقامات منطقه ای را ناشی از عدم فهم فنی و تکنیکی مسائل دانست.
اظهارات وزیر خارجه کویت ناشی از عدم فهم فنی مسائل است/تاسیسات بوشهر خطری ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه برنامه هسته ای ایران، پسماند مضری ندارد، اظهارات غیرواقعی برخی مقامات منطقه ای را ناشی از عدم فهم فنی و تکنیکی مسائل دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/58414.jpg اظهارات,وزیر,خارجه,کویت,ناشی,از,عدم,فهم,فنی,مسائل,است/تاسیسات,بوشهر,خطری,ندارد Icana

ابراهیم آقا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره اظهارات وزیر امور خارجه کویت در خصوص تاثیرات مخربی زیست‌محیطی فعالیت هسته‌ای ایران گفت:اظهاراتی که از زبان برخی مقامات کشورهای منطقه درباره برنامه هسته ای ایران عنوان می شود، شیطنت امریکایی هاست که به کشورهای منطقه القا میکنند که ضرر فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی و آلودگی ناشی از آن، سایر کشورها را در معرض خطر قرار میدهد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه هسته ای ایران، اصلا پسماند مضری ندارد و بر فرض اگر جایی چنین حالتی داشته باشد، مراقبت های ویژه فراوانی از آن به عمل می آید چرا که در غیر این صورت نباید در سراسر دنیا، افرادی که با انرژی هسته ای کار می کردند، تا الان زنده مانده بودند.

وی توضیح داد: تشعشعات هسته ای در صورتی خطرناک است که کنترل نشود؛ حال آنکه یکی از اصول جدی در کار با امور هسته ای، حفاظت و کنترل تشعشعات است لذا تاسیسات بوشهر هیچگونه خطر انسانی و محیطی ندارد و اظهارات غیرواقعی، ناشی از عدم فهم فنی و تکنیکی مسائل است.

آقامحمدی با تاکید بر اینکه آژانس انرژی اتمی بر تمام تاسیسات هسته ای ایران نظارت دارد، عنوان کرد: اگر صرف فعالیت هسته ای، خطر زیست محیطی داشته باشد که امریکایی ها و کشورهای غربی آلوده ترین و خطرناک ترین محیط ها هستند زیرا بمب اتم و سلاح های مخرب می سازند و تشعشاتی که از آن خارج میشود، قابل مقایسه با فعالیت ایران که اورانیوم 3 یا 4 درصد استفاده میکند، نیست.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر تاسیسات هسته ای ایران مشکلی میداشت، آژانس تا الان بارها گزارش داده بود زیرا ایران تحت نظارت آژانس است و استاندارهای آن را اعمال می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مردود خواندن اظهارات مقامات کویتی، گفت: کویت، ندانسته یا تحت فشار اظهاراتی را بیان می کند؛ برخی کشورها سعی دارند افکار عمومی را مشوش و نگران کنند و از بحث های زیست محیطی به عنوان ابزار برای مخالفت خود با برنامه هسته ای ایران استفاده می کنند تا جنگ روانی به راه اندازند.

اخیرا وزیر امورخارجه کویت ضمن ابراز نگرانی از تبعات برنامه هسته‌ای ایران در خصوص آلودگی آبهای خلیج فارس مدعی شد کویت در معرض تشعشعات هسته‌ای ایران قرار دارد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet