هدر موبایل
1393/10/20 09:15:34
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خبرنگاران در ارومیه:دریاچه ارومیه از دغدغه‌های مجلس است

هم‌زیستی میان اقوام و ادیان و مذاهب متن تفکر اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رویکرد جمهوری اسلامی ایران براساس وحدت است، تصریح کرد: هر چند ممکن است در منطقه گفتمان‌های دیگری وجود داشته باشد، اما مشرب نظام ما تغییر نخواهد کرد.
هم‌زیستی میان اقوام و ادیان و مذاهب متن تفکر اسلامی است رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رویکرد جمهوری اسلامی ایران براساس وحدت است، تصریح کرد: هر چند ممکن است در منطقه گفتمان‌های دیگری وجود داشته باشد، اما مشرب نظام ما تغییر نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/88606.jpg هم‌زیستی,میان,اقوام,و,ادیان,و,مذاهب,متن,تفکر,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، دکتر علی لاریجانی پس از ورود به ارومیه مورد استقبال مسئولان و مقامات استانی قرار گرفت و در جمع خبرنگاران گفت: این سفر به منظور آشنایی نزدیک با شرایط توسعه استانی و جلسه با استاندار انجام شد و همچنین مسائل فرهنگی و امنیتی استان نیز در کنفرانس وحدت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در مجموع تصویری روشن از شرایط استان پیدا کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به ویژه اکنون که در فصل بودجه‌نویسی قرار داریم، نیاز است تا وضعیت استان بررسی شود تا مشخص شود در گام‌های بعدی به منظور توسعه استان چه کارهایی می‌توان انجام داد.

وی تصریح کرد: البته دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی یکی از دغدغه‌های مجلس است و جلساتی نیز برای بررسی این موضوع برگزار شده و امروز نیز از نزدیک بررسی خواهیم کرد که چه کارهایی برای نجات این دریاچه صورت گرفته است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: احیای دریاچه ارومیه از مسائلی است که به شدت ذهن ما را درگیر کرده، زیرا هم اثرات زیست محیطی دارد و هم اثرات توسعه‌ای.

وی بیان کرد: نحوه توسعه صنعت و کشاورزی و توجه به امور دامداران در دستور کار این سفر است، ضمن آنکه فرصتی حاصل شده تا در مزار شهدا حاضر شویم و نسبت به آنها ادای دین کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره حضور اقوام و ادیان مختلف در استان آذربایجان‌غربی گفت: هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان اقوام و ادیان و مذاهب جزو متن تفکر اسلامی است و به همین دلیل در قرون مختلف نیز ادیان و اقوام و مذاهب با یکدیگر همزیستی مسالمت‌آمیز داشته‌اند.

دکتر لاریجانی افزود: این شیوه از اصول تربیت اسلامی است و یکی از دلایل شرایطی که در دهه‌های اخیر در منطقه به‌وجود آمده، عوامل خارجی است که خواست سبک زندگی هم‌زیستی مسالمت‌آمیز را بهم بزند و البته اگرچه در بعضی موارد توفیقاتی داشته اما در کل رویکرد جمهوری اسلامی وحدت است.

رئیس قوه مقننه وحدت را پایه حرکت در جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و توضیح داد: به دلیل اهمیت موضوع وحدت و شرکت در کنفرانسی تحت این عنوان در استان آذربایجان غربی حاضر شدم، همچنان که دیروز نیز مقام معظم رهبری فرمودند موضوع وحدت یکی از گفتمان‌های اصلی نظام ما است و هرچند ممکن است در منطقه گفتمان دیگری نیز وجود داشته باشد، اما مشرب ما را تغییر نمی‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet