هدر موبایل
1393/10/20 15:38:31
سرویس اقتصادی
احمدی لاشکی مطرح کرد:

تصرف دریای مازندران / ضرورت نظارت بر مجوز های ساخت و ساز ویلا

نماینده نوشهر وچالوس در مجلس با بیان اینکه بخش اعظمی از دریای مازندران برای ساخت و ساز به تصرف درآمده است، گفت: از دستگاه های اجرایی و قضایی خواست تا مراقبت و نظارت بیشتری داشته باشند.
تصرف دریای مازندران / ضرورت نظارت بر مجوز های ساخت و ساز ویلا نماینده نوشهر وچالوس در مجلس با بیان اینکه بخش اعظمی از دریای مازندران برای ساخت و ساز به تصرف درآمده است، گفت: از دستگاه های اجرایی و قضایی خواست تا مراقبت و نظارت بیشتری داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/43039.jpg تصرف,دریای,مازندران,/,ضرورت,نظارت,بر,مجوز,های,ساخت,و,ساز,ویلا Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه چندسالی است جنگلهای شمال در معرض آسیب قرار گرفته و با تجاوز زمین خواران و ساخت و ساز خسارتهای بسیاری دیده است ،گفت: متاسفانه اخیرا شاهد هستیم که همین وضعیت در مورد دریا نیز بوجود آمده و بخش اعظم دریای مازندران به بهانه ساخت هتل در مسیر ساخت و سازویلاها و آپارتمانهای آنچنانی قرار گرفته است.

نماینده مردم نوشهر وچالوس درمجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به افزایش ساخت و سازها امروز عموم مردم فضای آنچنانی برای استفاده از فضای سبز و جنگلها ندارند و اگر تجاوز به حریم آب ادامه یابد اگر قرار باشد در آینده یک جاده ساحلی بین استانهای گلستان،مازندران و گیلان داشته باشیم این اقدام امکان پذیر نیست.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه به علت نبود نظارتهای لازم بسیاری از بخشهای دریا آسیب دیده و این در حالی است که همه ما در این زمینه  مسئولیم ازدستگاه های نظارتی،اجرایی خواست تا با نظارت بیشترجلوی این ساخت و سازها رابگیرند.

احمدی لاشکی ادامه داد: صاحب ومتولی دریا، سازمان منابع طبیعی و جنگلها و اداره کل بنادر و دریانوردی است و باید در خصوص چنین ساخت و سازهایی که به عرصه آب دریا هم کشیده شده است نظارت ها دقیق تر شده و در صورت بروز هر تخلفی سریعا پیگیری های لازم به عمل آید و انتظار می رود دستگاه قضا نسبت به این مسایل حسایت ویژه تری داشته باشد.

نماینده نوشهر وچالوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مسیر 338 کیلومتری که مسیر ساحلی حوزه انتخابیه ما است شاید مردم در کمتر از 10 نقطه احساس آرامش کنند که این خیلی کم و نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه در مسیر نوارساحلی درهای خصوصی نصب کرده اند و بخشی در اختیار دولتیها و نظامی ها  است تاکید کرد: باید توجه داشت زیبایی و طبیعتی که خدا عطا کرده باید برای همه مردم قابل استفاده باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در حال حاضر 96 درصد سواحل کشور قربانی ساخت وساز شده اند و 600 کیلومتر از دریای خزر در تصرف سازندگان ویلاهای خصوصی درآمده است.همچنین بر اساس این گزارش 338 کیلومتر از نوار ساحلی استان مازندران در اختیار دستگاه های دولتی و خصوصی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet