آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرهنگی و جوکار در تحلیل حوادث فرانسه:غرب تقاص حمایت از تروریست‌های‌خوب را پس می دهد

داعش؛چاقویی که دسته ی خود را برید

سرویس بین الملل
نمایندگان مجلس ضمن محکومیت حوادث تروریستی پاریس ، کشته شدن شهروندان فرانسوی را تقاص بی اعتنایی غرب به هشدارهای جمهوری اسلامی و حمایت‌های آنان از تروریست‌های چند ملیتی در جنگ داخلی سوریه دانستند.
یکشنبه 21 دی 1393 ساعت 09:50
داعش؛چاقویی که دسته ی خود را برید نمایندگان مجلس ضمن محکومیت حوادث تروریستی پاریس ، کشته شدن شهروندان فرانسوی را تقاص بی اعتنایی غرب به هشدارهای جمهوری اسلامی و حمایت‌های آنان از تروریست‌های چند ملیتی در جنگ داخلی سوریه دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/91986.jpg داعش؛چاقویی,که,دسته,ی,خود,را,برید Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت ضمن بازخوانی مواضع و نگرانی های ایران که در جریان جنگ داخلی سوریه به کشورهای غربی و آمریکا اعلام شده بود،گفت: حوادث تروریستی پاریس اتفاقات قابل پیش بینی بود و این موضوع توسط مسئولین جمهوری اسلامی اعلام شده بود که تروریست های تکفیری قائل به کشورهای منطقه همچون عراق و سوریه نیستند و در اینده دامن حامیان انها را خواهد گرفت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: غرب به دلیل منفعت طلبی در جنگ داخلی سوریه با سرمایه های عربستان سعودی از تروریست های تکفیری حمایت کرد تا مقدمه شکل گیری جنگ صلیبی تکفیری ها با غرب فراهم شود.

وی با بیان این که داعش تنها نمونه گاف‌های محاسباتی غرب در حمایت از تروریسم نمی باشد،گفت: در جریان جنگ تحمیلی غرب تمام قد از رژیم دیکتاتوری صدام حسین حمایت کرد و در ادامه شاهد این بودیم که صدام پس از شکست در تهاجم به خاک ایران اسلامی به کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس حمله کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس نهم همچنین مساله طالبان و القاعده را پیش کشید و گفت: سازمان اطلاعات آمریکا CIAدر خلال جنگ‌ افغانستان با ارتش سرخ اتحادیه جماهیرشوروی از با تسلیح و پرورش نیروهای وهابی زیر نظراسامه بن‌لادن و ملاعمر در مدارس دینی پیشاور موجب شکل گیری طالبان و القاعده شدند. نتیجه گاف محاسباتی  واشنگتن در حمایت از تروریست‌های خوب و کنترل شده در حوادث تروریستی 11سپتامبر مشاهده شد و جالب اینجاست که ایالات متحده علی رقم لشگر‌کشی به خاورمیانه وصرف هزینه های کلان هنوز نتوانسته آنها را کنترل کند.

فرهنگی که معتقد است حوادث تروریستی پاریس محکوم است،گفت: جان همه انسان ها شریف است و خون هیچ ملیتی از ملیتی دیگر رنگین‌تر نیست اما گویا برای سازمان ملل متحد و قدرت های غربی خون 17 شهروند فرانسوی از هزاران شهروند سوریه ، عراق ، نیجریه و چندین کشور دیگر خاورمیانه رنگین تر است.

محمدصالح جوکارنیز ضمن محکومیت حوادث تروریستی پاریس گفت: نکته ای که وجود دارد این است که در یک دهه اخیر آنچه را که غرب در تجهیز و حمایت از تروریسم  انجام داده‌اند و علیه مردم دیگر کشورها به کار گیری شد و جنایت های متعددی در کشورهای مختلفی انجام داده‌اند به خودشان بازگشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اقدامات بد در نهایت نتایج بدی خواهد داشت. غربی ها هنوز باور نکرده‌اند که باید تقاص حمایت های دیروز خود را از تروریست‌های تکفیری بپردازند. بزگترین اشتباه غرب این است که نخواست ریشه ای با تروریسم برخورد کند و آنها با استاندارد دوگانه تروریسم خوب و بد با مقوله برخورد کردند.

وی با اشاره به بازگشت تروریست های تکفیری غرب به خانه گفت: تروریسم های خوب به دنبال فعالیت در اروپا و ایالات متحده هستند اما غرب به هیچ عنوان آمادگی مقابله با تروریسم را ندارد.نهادهای اطلاعاتی آمریکا و اروپا بیشتر جبنه های برخوردهای فیزیکی کلان و آکادمیک را دارند و تجربه لازم برای برخوردهای شبه چریکی را ندراند و این موضوع در ناتوانی پلیس فرانسه در مقابل تهاجم برادران کوآشی نمود پیدا کرد.

جوکار گفت: تروریسم از روز 11سپتامبر تا امروز نه تنها کنترل نشده بلکه به شکل هرمی در سراسرجهان گسترده شده و ریشه دوانده اند. می توان گفت در آینده نزدیک گروه های تروریستی تکفیری به سمت غرب با عنوان جنگ صلیبی حرکت خواهند کرد و اروپا همانند حوادث تروریستی پاریس زمین گیر خواهدشد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس نهم با بیان این که ایران اسلامی با17هزار شهید، بزرگ‌ترین قربانی تروریسم در جهان محسوب می شود،گفت: غرب که دنبال تخاصم با جمهوری اسلامی است براساس استانداردهای دوگانه ، ظرف 35سال گذشته از منافقین حمایت کرده است.جالب اینجاست که فرانسه ظرف این سال‌ها مامن منافقین برای طراحی و مدیریت حملات تروریستی به ایران بوده است.

وی گفت: غول‌های رسانه ای غرب که از یک مساله به اندازه سرسوزن کوه می سازند ، آمار هزاران نفری کشته های ترور در ایران را سانسور می کنند. در طول سال‌هایی که جوانان ایران اسلامی ترور می شدند ، غرب چشمان خود را بستند و به دلیل مخالفت با جمهوری اسلامی جنایات منافقین را مشروع دانستند و ایرانی‌ها در حافظه تاریخی خود این رویکرد خصمانه را حفظ خواهند کرد.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000