هدر موبایل
1393/10/21 11:43:14
سرویس صحن
علیلو در نطق میان دستور:

اعلام آمار و ارقام خلاف واقعیت فساد است/ برگزاری سمینارهای مختلف، راه مبارزه با فساد نیست

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز حاضر باشیم که لااقل پیمانی ببندیم که حتی از لباس های دوخت خارجی استفاده نکنیم، می توانیم الگوی جامعه خود در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی باشیم.
اعلام آمار و ارقام خلاف واقعیت فساد است/ برگزاری سمینارهای مختلف، راه مبارزه با فساد نیست نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز حاضر باشیم که لااقل پیمانی ببندیم که حتی از لباس های دوخت خارجی استفاده نکنیم، می توانیم الگوی جامعه خود در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43128.jpg اعلام,آمار,و,ارقام,خلاف,واقعیت,فساد,است/,برگزاری,سمینارهای,مختلف،,راه,مبارزه,با,فساد,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی علیلو در جلسه علنی امروز (یکشنبه 21 دی ماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه مصیبت آنجاست که خدای ناکرده حرفی یا وعده ای را برای فریب یا انحراف اذهان عمومی بزنیم در حالی که خلاف آن را عمل کنیم، گفت: اگر عوام جامعه سهوا دچار چنین خطایی بشوند، اگرچه مورد ملامت و ناخشنودی خدای تبارک و تعالی می باشد ولی خدشه بر نظام سیاسی و اجتماعی وارد نمی کند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حالی که اگر چنین خطاهایی از خواص جامعه از دولتمردان، سیاستمداران و مدیران ارشد یا مجلسی ها سر بزند سهو و عمد ندارد و بر اساس آیه شریفه حتی اگر سهوی باشد گناهی نابخشودنی است.

وی در ادامه گفت: حدود 36 سال از انقلاب اسلامی ایران عزیز می گذرد، در تمام ادوار مجلس و دولت ها همچنان شعار و وعده مبارزه با فساد خصوصا فساد اقتصادی گوش و ذهن مردم عزیز ما را پر می کند و گاهی کر می کند اما در عمل بدون تعارف باید گفت فساد همچنان باقی است بلکه رشد هم داشته است.

علیلو در ادامه به پیامی که مقام معظم رهبری به مسئولان برگزار کننده همایش بزرگ مبارزه با فساد دادند اشاره کرد و یادآور شد: معظم له در پاسخ جمله و متنی را مرقوم فرمودند: "نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می کنم لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه ای بکند. مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست. با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی گیرد که نتیجه را همه به طور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه بگیرند."

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم در ادامه با بیان اینکه ای کاش برگزارکنندگان آن همایش حداقل با دریافت این پیام شریف رویکرد خود را از صرف گفتاری به کاربردی تغییر می دادند، عنوان کرد: فساد در کوچه و برزن های شهر نیست، ریشه فساد در اطراف خودمان، در روی میزهای ما، در اتاق های کار ما و در لا به لای دستورات، انتخاب ها، انتصاب های ما است همچنین اینکه آمار و ارقام نادرست اعلام شود و اینکه یک وزیر به صورت علنی از رانت و انحصار حمایت کند، فساد است.

وی با بیان اینکه طبق مستندات می گویم اینکه ما ضرر و زیان های حاصل از سوءمدیریت خودمان را از جیب و پول مردم جبران کنیم فساد است، گفت: اینکه در یک فرایند مدیریتی اما مجرمانه هیأت مدیره های شرکت های زیان ده که گاه مستقیم و گاه غیرمستقیم منصوب به دولت ها می باشند و از ریخت و پاش ها و پاداش‌های غیرقانونی آنچنانی بهره مندند فساد است همچنین اینکه افراد ناشایست و نالایق که در گذشته فساد خانوادگی و رانت‌خواری آنها در پست های منصوبی از طرف دولتی ها محرز بوده دوباره به کار گرفته می‌شوند، فساد است.

علیلو در ادامه به مصداق دیگر یعنی ابلاغ سیاست ژرف، عمیق و استراتژیک کامل و دقیق اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره و اذعان کرد: این سیاست، بسیاری سخن ها، سخنرانی ها، خطابه ها و شعارها، گفته ها و گفتمان ها از زبان مجلسی ها و دولتی ها فضای سیاسی و اجتماعی کشور را در بر گرفته است ولی مع الاسف همه آن گفته ها و سخنرانی ها سخن بود و در قالب سمیناری هزینه بر و نه در عمل در حالی که ایران عزیز این اولین بار نیست که مردم در راه مبارزه با استعمار روباه صفت و طماع غربی دست به چنین اقدامی می زند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه با یادآوری این موضوع که در اوج ماجرای مشروطیت و هنگامی که عوامل انگلیس در ایران به روش های مختلف سعی داشتند با سوءاستفاده از شرایط سیاسی داخل ایران، سلطه تمام عیار اقتصادی خود را با ترویج انواع کالاهای وارداتی بر ایران حاکم کنند، گفت: در این شرایط بود که علمای بزرگی همچون آقانجفی اصفهانی، آیت الله محمدحسین فشارکی، ابوالقاسم دهکردی، شیخ مرتضی رئیسی، میرزا محمد تقی مدرس، سید محمدباقر بروجردی، میرزا محمد جویباری و بعضی دیگران پیمان نامه ای را امضا کردند.

وی در ادامه با اشاره به مفاد این پیمان نامه گفت: در این پیمان نامه تصریح شد: "1- قباله جات و احکام شرعی از شنبه به بعد روی کاغذ ایرانی بدون آهار نوشته شود، اگر بر کاغذهای دیگر نویسند، مهر ننموده و اعتراف نمی کنیم. 2- کفن اموات اگر غیر از کرباس و پارچه اردستانی یا پارچه های دیگر ایرانی باشد متعهد شده ایم بر آن میت ها نماز نخوانیم."

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در آن پیمان نامه از لباس، خوراک، مهمانی ها، هزینه های جلسات خود ذکر کردند، پیمان امضا کردند و خود را در عمل بر همه افراد جامعه مقدم دانستند لذا آیا امروز حاضریم که لاقل پیمانی ببندیم که حتی از لباس های دوخت خارجی استفاده نکنیم که اگر چنین توفیقی حاصل کنیم می توانیم الگوی جامعه خود در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet