هدر موبایل
1393/10/21 14:33:30
سرویس فرهنگی
قره سید رومیانی تشریح کرد:

دلایل ایرادات شورای نگهبان به طرح حمایت از امران به معروف و ناهیان از منکر/تداخل وظیفه کمیته مدنظر طرح با اختیارات نهادهای دیگر

سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و حقوقی قضایی با اشاره به بررسی ایرادهای شورای نگهبان به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر، گفت:عمده ایراد شورای نگهبان به این طرح به تداخل وظایف تعریف شده برای کمیته مد نظر در این طرح است.
دلایل ایرادات شورای نگهبان به طرح حمایت از امران به معروف و ناهیان از منکر/تداخل وظیفه کمیته مدنظر طرح با اختیارات نهادهای دیگر سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و حقوقی قضایی با اشاره به بررسی ایرادهای شورای نگهبان به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر، گفت:عمده ایراد شورای نگهبان به این طرح به تداخل وظایف تعریف شده برای کمیته مد نظر در این طرح است. https://cdn.icana.ir/d/019/73980.jpg دلایل,ایرادات,شورای,نگهبان,به,طرح,حمایت,از,امران,به,معروف,و,ناهیان,از,منکر/تداخل,وظیفه,کمیته,مدنظر,طرح,با,اختیارات,نهادهای,دیگر Icana

میرهادی قره سید رومیانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه امروز بررسی ایرادهای شورای نگهبان به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر در دستور کار کمیسیون مشترک است، توضیح داد:  شورای نگهبان به درستی و ظرافت ایراد‌های قانون اساسی این طرح را واکاوی کردند. عمده ایراد این شورا به تداخل وظایف کمیته امر به معرف با دیگر سازمان‌ها و نهایی که قانون اختیار این وظایف را بر عهده آنان گذاشته بود.

وی با بیان اینکه این نقد به مجلس وارد است که طرحی با 14 ایراد قانون اساسی نوشته است، ادامه داد: عجله و شتاب‌زدی در هر طرح و لایحه‌ای منجر به بروز ایراد و اشکالاتی می‌شود که خوشبختانه شورای نگهبان با ظرافت ایرادها را پیدا و طرح و لایحه را به قانون بر می‌گرداند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی تاکید کرد: علاوه بر نقد به مجلس درباره ایرادهای اساسی به طرح حمایت از آمران به معروف، ایراد و اشکال اساسی  که به نظام قانون نویسی ایران وارد می‌شود، تنظیم و تصویب روزانه یک قانون است.

وی اظهار داشت: ایران به تولید کننده اول قانون در جهان تبدیل شده است در حالی که کشورهای توسعه به سمت قانون نویسی جامع حرکت می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون مشترک  فرهنگی و حقوقی قضایی با انتقاد به رویه مجلس شورای اسلامی گفت:کار کارشناسی برای تهیه و تنظیم  قانون ضروری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet