هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی مطرح کرد؛

آل خلیفه با متهم کردن ایران به دخالت در بحرین به دنبال فرافکنی است

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه بحرین با متهم کردن ایران به دخالت در امور این کشور به دنبال فرافکنی است، گفت: دولت بحرین بهتراست به دخالت نظامی عربستان سعودی در بحرین واکنش نشان دهد.
یکشنبه 21 دی 1393 ساعت 15:01
آل خلیفه با متهم کردن ایران به دخالت در بحرین به دنبال فرافکنی است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه بحرین با متهم کردن ایران به دخالت در امور این کشور به دنبال فرافکنی است، گفت: دولت بحرین بهتراست به دخالت نظامی عربستان سعودی در بحرین واکنش نشان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/67961.jpg آل,خلیفه,با,متهم,کردن,ایران,به,دخالت,در,بحرین,به,دنبال,فرافکنی,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درواکنش یه اظهارات وزیر کشوربحرین مبنی براینکه به سود ایران است که به جای دخالت در امور داخلی کشورهای همجوار احترام به ملت های همسایه را نگه دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران برای تمامی کشورها احترام متقابل قائل بوده و برای روابط خوب میان ایران و کشورهای مختلف به خصوص همسایگان برنامه ویژه ای دارد، بنابراین الویت اول در سیاست خارجی ایران بهبود مناسبات با همسایگان است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ازاین رو دولت بحرین بهتر است به جای فرافکنی به مشکلات شهروندان خود رسیدگی کند، زیرا با بازداشت، زندان، شکنجه و عدم توجه به مطالبات مردم نمی توان کشوررا اداره کرد و فرافکنی نیزمشکلی را حل نخواهد کرد، چون اکثریت مردم در جامعه بحرین مخالف وضع موجود بوده و باید به مطالبات آنها احترام گذاشت.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق دارد که از نهاد ها و مراجع بین المللی بخواهد که حقوق شهروندی افراد در کشورهای مختلف را رصد و پیگری کرده و در جهت تحقق آنها تلاش کند، بنابراین ایران هیچ گاه در امورات داخلی کشورها دخالت نکرده ، بلکه ازمراجع بین المللی خواسته که آنها به این موضوعات رسیدگی کنند، اما اگر بحرین خواهان این است که هیچ کشوری در امور داخلی این کشوردخالت نکند چرا در مقابل دخالت نظامی عربستان سعودی دراین کشور هیچ واکنشی نشان نمی دهد.

نقوی حسینی درپاسخ به این پرسش که چرا دولت بحرین، حزب الله لبنان را به دلیل حمایت ازمردم بحرین، گروهک تروریستی عنوان می کند، گفت: متاسفانه دولت بحرین به دلیل افزایش مشکلات داخلی ، مواضع منطقه ای و جهان اسلام خود را در مسیر انحراف قرار داده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: به عبارت بهتر دولت بحرین به دنبال متهم کردن کشورهای دیگر در افزایش جنگ و درگیری در این کشور می باشد، بنابراین اتهام بحرین به تروریستی بودن حزب الله اتهامی واهی بوده و حزب الله جزیی ازجهان اسلام است و ازمنافع کشورهای اسلامی دفاع می کند، ازاین رو باید تاکید کرد مواضع دولتمردان بحرین درخصوص حزب الله حکایت ازتحلیل های غلط آنها ازشرایط منطقه دارد. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000