هدر موبایل
1393/10/21 15:48:02
سرویس استان ها
آقایی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی:

ظرفیت منطقه آزاد سلماس بالفعل نشده است

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در منطقه آزاد سلماس علی‌رغم مصوبه‌ای که در سال‌های قبل وجود داشت، بالفعل نشده است، تصریح کرد: راه‌اندازی این منطقه صرفاً نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کوچک است.
ظرفیت منطقه آزاد سلماس بالفعل نشده است عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در منطقه آزاد سلماس علی‌رغم مصوبه‌ای که در سال‌های قبل وجود داشت، بالفعل نشده است، تصریح کرد: راه‌اندازی این منطقه صرفاً نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کوچک است. https://cdn.icana.ir/d/019/43024.jpg ظرفیت,منطقه,آزاد,سلماس,بالفعل,نشده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی‌اکبر آقایی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که با حضور دکتر علی لاریجانی در شهر ارومیه برگزار شد، گفت: باید بتوان نیازهای استان آذربایجان غربی را آنالیز کرد، زیرا این استان غنی دارای افرادی با تفکر و کاردان است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: استان آذربایجان غربی دارای پتانسیل‌های بالایی است ولی نتوانستیم از آنها استفاده کنیم؛ مثلا دو بازارچه و منطقه ویژه در سلماس که مصوبه سال‌های قبل است، مورد استفاده قرار نگرفته و امیدواریم با مصوبات مجلس بتوانیم امکانات موجود را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

وی با اشاره به لزوم منطقه ویژه آذربایجان در سلماس بیان کرد: این منطقه ویژه از نظر فاصله تا مرز ترکیه که تنها 40 کلیومتر است، قابلیت خاصی می‌تواند داشته باشد، زیرا چگونه است که ترکیه از امکانات ما استفاده می‌کند، ولی ما نتوانستیم امکانات خود را به بهره‌برداری برسانیم.

آقایی کاغذبازی و سازوکارهای پیچیده اداری را مانع ایجاد منطقه ویژه در سلماس دانست و با اشاره به استعدادهای موجود در منطقه تصریح کرد: می‌توان با بهره‌برداری از امکانات حرکت‌هایی انجام داد تا مردم کشورهای همسایه و مرزنشین نیز استفاده لازم را از این امکانات داشته باشند و ما نیز بتوانیم سرمایه‌های داخلی خود را به بهره‌برداری برسانیم،‌ البته این کار مستلزم سرمایه‌گذاری‌های کوچک است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: باید کمک شود تا این پایانه فعال شود و اگرچه ترکیه تمایلی به این کار ندارد، اما می‌توان هم بازارچه و هم پایانه را فعال کرد و بخش خصوصی را نیز به کار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet