هدر موبایل
1393/10/21 16:33:22
سرویس سیاسی
وحید احمدی در دیدار با کاردار جمهوری چک در تهران؛

توانمندی های ایران و چک بستر مناسبی برای توسعه مناسبات است/انتقاد از فعالیت رادیو وابسته به«سیا» در پراگ

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با کاردار جمهوری چک با بیان اینکه افزایش ارتباطات میان نمایندگان مجالس دو کشور نقش موثری در شناخت و آگاهی از امکانات و توانایی های یکدیگر دارد، گفت: ظرفیت ها و توانمندی های ایران و چک بستر مناسبی برای توسعه مناسبات دوستانه فراهم کرده است.
توانمندی های ایران و چک بستر مناسبی برای توسعه مناسبات است/انتقاد از فعالیت رادیو وابسته به«سیا» در پراگ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با کاردار جمهوری چک با بیان اینکه افزایش ارتباطات میان نمایندگان مجالس دو کشور نقش موثری در شناخت و آگاهی از امکانات و توانایی های یکدیگر دارد، گفت: ظرفیت ها و توانمندی های ایران و چک بستر مناسبی برای توسعه مناسبات دوستانه فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/92013.jpg توانمندی,های,ایران,و,چک,بستر,مناسبی,برای,توسعه,مناسبات,است/انتقاد,از,فعالیت,رادیو,وابسته,به«سیا»,در,پراگ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیتر اشتپانگ کاردار جمهوری چک در تهران با وحید احمدی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چک دیدار و گفت و گو کرد.

وحید احمدی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دو کشور، گفت: ظرفیت ها و توانمندی های ایران و چک بستر مناسبی برای توسعه مناسبات دوستانه فیمابین در همه زمینه ها فراهم کرده است که می بایست از آنها بهره برد.

نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین درمجلس شورای اسلامی همچنین با ابراز خرسندی از نتایج سفر اخیر خود در رأس هیأتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چک به پراگ ، افزود: افزایش ارتباط میان نمایندگان مجالس دو کشور در قالب گروه های دوستی پارلمانی نقش موثری در شناخت و آگاهی از امکانات و توانایی های یکدیگر به منظور توسعه همکاری ها دارد.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از فعالیت رادیوی وابسته به سازمان های اطلاعاتی آمریکا در پراگ علیه جمهوری اسلامی ایران ، تصریح کرد : تداوم اینگونه فعالیت ها از خاک جمهوری چک علیه جمهوری اسلامی ایران به روند توسعه مناسبات دو کشور آسیب جدی وارد می کند، مسئولان جمهوری چک باید با اتخاذ تمهیدات لازم از اینگونه فعالیت های مخرب جلوگیری کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و چک در ادامه این دیدار نسبت به رفع موانع توسعه همکاری های دو کشور ابراز امیدواری کرد.

پیتر اشتپانگ کاردار جمهوری چک در تهران نیز روند توسعه ارتباطات دو کشور را رو به رشد دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و با ثبات در منطقه خاورمیانه مورد توجه دستگاه دیپلماسی جمهوری چک قرار دارد و دولت و پارلمان چک از گسترش مناسبات دو کشور در تمامی زمینه ها استقبال می کنند.

وی با اشاره به نقش مهم گروه های دوستی پارلمانی در توسعه همکاری های ایران و چک بر لزوم افزایش رفت و آمد میان مسئولان سیاسی و پارلمانی دو کشور تأکید کرد.

کاردار چک در تهران در پایان این دیدار نسبت به تلاش برای حل موانع موجود بر سر افزایش سطح مناسبات دو کشور ابراز امیدواری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet