خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1393/10/21 17:03:37
سرویس اقتصادی
رجایی باغ سیایی نشست کمیسیون اقتصادی را تشریح کرد:

بررسی طرح مصباحی مقدم برای قطع وابستگی به نفت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست امروز کمیسیون گفت: مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس با حضور در جلسه امروز کمیسیون، طرح پیشنهادی خود را مبنی بر قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را مطرح کرد که از سوی اعضا بررسی کرد.
بررسی طرح مصباحی مقدم برای قطع وابستگی به نفت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست امروز کمیسیون گفت: مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس با حضور در جلسه امروز کمیسیون، طرح پیشنهادی خود را مبنی بر قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را مطرح کرد که از سوی اعضا بررسی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42936.jpg بررسی,طرح,مصباحی,مقدم,برای,قطع,وابستگی,به,نفت Icana

محمد رجایی باغ سیایی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره نشست امروز کمیسیون اقتصادی گفت: در جلسه امروز مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس با حضور در کمیسیون طرح پیشنهادی خود را مبنی بر قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را مطرح کرد که برخی اعضا موافق  و برخی مخالف طرح پیشنهادی بودند، که بر اساس آن منابع حاصل از اجرای دقیق قوانین مالیاتی و اختصاص یارانه نقدی و صرفه جویی های دیگر جایگزین منابع حاصل از فروش نفت شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون طرحی مبنی بر اینکه کل درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز و سپس دولت از صندوق استقراض کند نیز بررسی شد، که بر این اساس ضرورتی بر تعیین قیمت ارز در بودجه نیست البته بر اساس این طرح به قیمت بازار ارز به ریال تبدیل می شود و در سال های آتی دولت آن را تسویه کند.

رجایی باغ سیایی گفت: موضوع دیگر که در جلسه کمیسیون بررسی شد این بود که خزانه ارزی در نظر گرفته شود که کل درآمدهای ارزی به آن واریز و دولت کالاهای اساسی را با استفاده از این ارزها خریداری و بصورت یارانه ای در اختیار مردم بگذارد.  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد:بنده در کمیسیون طرحی را مبنی براینکه اگر وابستگی بودجه به نفت طی مدت سه الی پنج سال قطع شود مطلوب بود را در کمیسیون مطرح کردم که این طرح نیز بررسی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet