هدر موبایل
1393/10/22 08:51:00
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری خواستار ایجاد زمینه وزارت ارشاد برای حضور بخش خصوصی در عرصه سینما شد

کمیت لنگ بخش خصوصی در حوزه سینما/بنگاه های اقتصادی کشور حامی فرهنگ نیستند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عدم تمایل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت سینما گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بسترهای حضور بخش خصوصی در این صنعت را فراهم کند.
کمیت لنگ بخش خصوصی در حوزه سینما/بنگاه های اقتصادی کشور حامی فرهنگ نیستند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عدم تمایل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت سینما گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بسترهای حضور بخش خصوصی در این صنعت را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42941.jpg کمیت,لنگ,بخش,خصوصی,در,حوزه,سینما/بنگاه,های,اقتصادی,کشور,حامی,فرهنگ,نیستند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: تا زمانی که تسهیلات و‌امکانات مالی و اعتباری فراهم نشود و  پشتیبانی اداری و فنی از بخش خصوصی صورت نگیرد، سرمایه‌گذار نمی‌تواند کاری در حوزه سینمایی کشور انجام دهد.

نماینده مردم ساری با تاکید بر اینکه صنعت سینما نیازمند فراهم شدن بستر است، توضیح داد: در حال حاضر صنعت سینما در دنیا از آخرین تکنولوژی‌ها بهره مند است. این مسئله نشان می‌دهد که صنعت سینمایی ایران رقابت سنگینی با دنیا دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس باید بستری مشابه برای صنعت سینمای کشور فراهم شود. باید فناوری‌ها با هدف ابتکار در صنعت سینما کشور نیز در اختیار سینماگران و بخش خصوصی قرار گیرد.

شجاعی کیاسری همچنین اظهار داشت: ترجیح می‌دهیم در حوزه صنعت سینمایی به سمت مشتری مداری، کیفت بخشی، به روز کردن آخرین فن آوری‌ها و  استفاده از تجهیزات دی جی تالی حرکت کنیم که این اهداف جز حمایت مالی و معنوی وزارت ارشاد ممکن نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه تا این اصول فراهم نشود، صنعت سینمای کشور پیشرفت نمی‌کند، ادامه داد: اگر بستری برای حضور بخش خصوصی در صنعت سینما فراهم نشود، این صنعت به سمت ورشکستی خواهد رفت البته دردر حال حاضر هم وضعیت سینمای کشور مناسب نیست.

پیش از این نیز فرهاد توحیدی، رئیس هیات مدیره خانه سینما، گفت: ثروت در همه جای دنیا حامی فرهنگ است و این امر از دوره حافظ نیز وجود داشته است لذا بنگاه‌های اقتصادی باید حامی هنر باشند.

وی رابطه بنگاه‌های اقتصادی با هنرمندان را رابطه‌ای دوطرفه دانست و افزود: مشکلی که صنعت سینمای ایران برای جذب سرمایه دارد این است که متاسفانه سرمایه در گردش آن از یک ساختمان کوچک در الهیه پایین‌تر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet