هدر موبایل
1393/10/22 14:51:52
سرویس صحن
بیگلری در تذکر شفاهی:

ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان ضروری است/ کشاورزان کردستان را دریابید

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با تاکید بر لزوم ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان گفت: دولت وضعیت کمبود آب کشاورزی استان کردستان را در کنار بحث انتقال آب این استان به دریاچه ارومیه مدنظر قرار دهد.
ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان ضروری است/ کشاورزان کردستان را دریابید نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با تاکید بر لزوم ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان گفت: دولت وضعیت کمبود آب کشاورزی استان کردستان را در کنار بحث انتقال آب این استان به دریاچه ارومیه مدنظر قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/67954.jpg ارتقای,وضعیت,معیشتی,فرهنگیان,ضروری,است/,کشاورزان,کردستان,را,دریابید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن بیگلری در نشست علنی امروز (دوشنبه 22 دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تبریک ماه مولود پیامبر اکرم (ص) به تمامی مسلمانان جهان گفت: قبل از بیان تذکراتم از وزیر بهداشت به دلیل سفر به استان کردستان تشکر می‌کنم و به‌عنوان رئیس مجمع نمایندگان کردستان از تمامی وزرا به ویژه وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم که با سفر به این استان با مسائل و مشکلات مردم آشنا شوند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس نهم ادامه داد: به وزیر آموزش و پرورش درخصوص برقراری حق مرزی فرهنگیان حوزه انتخابیه‌ام برای چندمین بار تذکر می‌دهم. همچنین از وزیر می‌خواهم که در جهت ارتقای وضعیت معیشتی فرهنگیان و نیز افزایش سطح علمی و آموزشی تلاش کند.

بیگلری افزود:‌ به موضوع احداث مدارس در استان کردستان به ویژه در شهرهای سقز و بانه توجه جدی نمی‌شود که از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم به این وضعیت رسیدگی کند.

وی در تذکری خطاب به وزیر ارتباطات گفت: وضعیت آنتن‌دهی موبایل و همچنین ارائه خدمات اینترنت در استان مناسب نیست و مشکل کارگزاران مخابراتی نیز تاکنون حل نشده، بنابراین وزیر ارتباطات باید سریع‌تر به این مسائل رسیدگی کند.

بیگلری گفت: به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص عدم تحقق وعده‌ها در راستای احداث بیمارستان تامین اجتماعی بانه همچنین احداث بخش کودکان در بیمارستان سقز و نیز ارائه پکیج تجهیزاتی به بیمارستان سقز تذکر می‌دهم.

وی ادامه داد: به وزیر نیرو درخصوص اختصاص 60 درصد از آب‌های استان کردستان به بهانه نجات‌دهی دریاچه ارومیه تذکر می‌دهم، بنابراین کشاورزان کردستان باید درک شوند و ضرورت دارد وزیر لیست کاهش سهمیه اختصاصی آب به استان‌ها را مشاهده و از ظلم به کشاورزان و مردم کردستان جلوگیری کند و همچنین باید به وضعیت ساخت سدهای بانه و سقز رسیدگی شود.

بیگلری خطاب به وزیر صنعت درخصوص احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه و معدن آهن صاحب سقز تذکر داد و گفت: باید در موضوعات مذکور سرمایه‌گذاری لازم از سوی دولت انجام گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: به وزیر راه و شهرسازی تذکر می‌دهم درخصوص قیمت ناعادلانه مسکن مهر، نبود زیرساخت‌های لازم برای این واحدهای مسکونی و عدم احداث بیمارستان‌های بانه و سقز که سال‌هاست مورد رسیدگی قرار نگرفته‌اند، رسیدگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet