آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلیلی:

انتقاد از رشد آمار چک‌های برگشتی/ مخلان اقتصادی از چرخه دریافت اسناد اعتباری حذف شوند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون برنامه٬ بودجه و محاسبات مجلس٬ با انتقاد از رشد آمار چک‌های برگشتی در کشور٬ گفت: بی‌اعتبار شدن اسناد اعتباری به گسترش بی‌اعتمادی و تحمیل خسارت‌هایی به کشور منجر می‌شود.
سه‌شنبه 23 دی 1393 ساعت 14:58
انتقاد از رشد آمار چک‌های برگشتی/ مخلان اقتصادی از چرخه دریافت اسناد اعتباری حذف شوند عضو کمیسیون برنامه٬ بودجه و محاسبات مجلس٬ با انتقاد از رشد آمار چک‌های برگشتی در کشور٬ گفت: بی‌اعتبار شدن اسناد اعتباری به گسترش بی‌اعتمادی و تحمیل خسارت‌هایی به کشور منجر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/58274.jpg انتقاد,از,رشد,آمار,چک‌های,برگشتی/,مخلان,اقتصادی,از,چرخه,دریافت,اسناد,اعتباری,حذف,شوند Icana

اسماعیل جلیلی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از رشد آمار چک‌های برگشتی در کشور٬ گفت: اسناد اعتباری برای گردش فعالیت‌های اقتصادی٬ سرمایه‌ای یا مالی در اختیار افراد قرار می‌گیرد اما چون مبتنی بر یک پشتوانه مالی نیست صدور آن‌ها موجب بروز خسارت و بی‌اعتمادی مردم شده است.

نماینده مردم مسجد‌سلیمان٬ هفت‌گل و لالی در مجلس شورای اسلامی٬  با بیان اینکه برای ایجاد اعتماد بین مردم در خصوص اسناد اعتباری نیازمند پشتوانه مالی هستیم٬ افزود: نخستین ضربه چک‌های برگشتی به نظام مالی ما بحث کاهش اعتماد مردم به این اسناد است که اگر به درستی استفاده شود زمینه‌ساز تسهیل فعالیت‌های اقتصادی همراه با تضمین‌های لازم خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: در نتیجه افزایش چک‌های برگشتی و رشد بی‌اعتمادی، جامعه یکسری هزینه‌هایی را متحمل می‌شود که برای آینده اقتصاد مفید نیست.

وی افزود: هزینه بی‌اعتمادی ایجاد شده در جامعه در نتیجه فعالیت فعالان اقتصادی تحمیل هزینه‌هایی به حوزه پولی و بانکی کشور است، لذا بانک‌ها و نظام پولی و مالی کشورمان در صدور اسناد اعتباری باید به گونه‌ای عمل کنند تا افرادی که مستحق هستند با پشتوانه مالی مناسب بتوانند از این تضمین و اعتبار استفاده کنند.

جلیلی با تاکید بر ضرورت حذف افراد سودجو از بدنه اقتصادی کشور، گفت: البته گاهی اوقات عامل چک برگشتی بی‌پشتوانگی مالی افراد نیست بلکه مجموعه اتفاقات و نوساناتی که در سامانه اقتصادی رخ می‌دهد باعث می‌شود که منابع کاهش یافته و فعالیت فعالان اقتصادی  دچار اختلال شود.

عضو کمیسیون برنامه٬ بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: بانک باید به کسانی که عملکرد مناسبی در حوزه اقتصادی دارند و منابع‌شان همیشه تضمین شده کمک کند و در عین حال باید با خارج کردن افراد سوءاستفاده گر از چرخه اقتصادی به بهبود شرایط کمک کنند تا عملکرد منفی آن‌ها به بروز مشکلاتی در جامعه منجر نشود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000