خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1393/10/23 10:46:30
سرویس بین الملل
افشای حضور بی‌دعوت نخست‌وزیررژیم‌صهیونیستی در پاریس

نتانیاهو به اولاند هم رحم نکرد

راهپیمایی بزرگ اتحاد در پاریس نشان داد بالاخره کشورهای اروپایی خطر تروریست‌های تکفیری داعش را باور کرده‌اند. در روزهایی که حامیان دیروز داعش در جریان جنگ داخلی سوریه نگران بحران امنیت هستند،بنیامین نتانیاهو اتش جدیدی را برای انحراف از جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی و محاکمه در دادگاه‌کیفری بین المللی شعله ور کرده است که قربانی اصلی آن رئیس جمهوری فرانسه می‌باشد.
نتانیاهو به اولاند هم رحم نکرد راهپیمایی بزرگ اتحاد در پاریس نشان داد بالاخره کشورهای اروپایی خطر تروریست‌های تکفیری داعش را باور کرده‌اند. در روزهایی که حامیان دیروز داعش در جریان جنگ داخلی سوریه نگران بحران امنیت هستند،بنیامین نتانیاهو اتش جدیدی را برای انحراف از جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی و محاکمه در دادگاه‌کیفری بین المللی شعله ور کرده است که قربانی اصلی آن رئیس جمهوری فرانسه می‌باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/92276.jpg نتانیاهو,به,اولاند,هم,رحم,نکرد Icana

خبرگزاری خانه ملت،گروه بین الملل:رژیم صهیونیستی حال و روز خوشی ندارد. فضای سیاسی صهیونیست‌ها زیرسایه سنگین اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه دیپلماتیک و موفقیت های ارتش دمشق در جنگ داخلی سوریه به شدت ملتهب است. اختلاف سیاسی بین جناح‌های مختلف اسرائیل موجب فروپاشی کابینه بنیامین نتانیاهو و انحلال کنست شده‌است. از سوی دیگر صهیونیست‌ها که برای پنهان کردن ناکامی های خود همواره جنگ جدیدی را آغاز می کنند نیز در جریان عملیات صخره‌سخت به موفقیتی در برخورد با مبارزان فلسطینی دست پیدا نکرده و به نوعی تحقیر شدند.

رژیم صهیونیستی در میان دوستان دیرینه خود نیز دیگر چندان مقبولیت ندارد. کشورهای اروپایی با بی اعتنایی به اعتراضات تل‌آویو کشورفلسطینی را به رسمیت می شناسند. از طرف دیگر براساس برخی شایعات،ایالات متحده علی رقم ‍ژست‌های ظاهری نتوانسته دل صهیونیست‌ها را به دست آورد.

در این روزهای تاریک رژیم صهیونیستی ، حمله تروریستی پاریس به یک فرصت استراتژیک برای اسرائیلی‌ها تبدیل شد. در جریان حوادثی که چهارشنبه آغاز شد و عصر جمعه به پایان رسید،17شهروند فرانسوی همراه با  3تروریست وابسته به داعش کشته شدند. در میان هجمه خبرهایی که لحظه به لحظه از فرانسه مخابره می شد ، ناگهان یهودی‌الاصل بودن مالک فروشگاهی که کولیبالی(تروریست سوم) در آن دست به گروگان گیری زده بود کل غائله را تحت الشعاع قرار داد.

همه می دانند که صهیونیست‌ها اساتید بلامنازع مظلوم نمایی پوشالی هستند.رژیم صهیونیستی به بهانه ادعای کشتار یهودی‌ها توسط ارتش آلمان و طرح موضوع کذایی هولوکاست ، هزینه های زیادی را به غرب تحمیل کرده‌اند. تل آویو با ادعای «یهودی ستیزی» توانسته برای خود حاشیه امنی ایجاد کرده و خود را محق به هر اقدامی از جمله ترور پیشگیرانه اعضای مقاومت و حق داشتن سلاح‌های هسته‌ای بداند.

از ظهر روز جمعه،بنیامین نتانیاهو سعی کرد نقش فعالی برای اعاده حیثیت و پررنگ کردن ادعاهای قدیمی ایفا کند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی که خود متهم به کشتار هزاران شهروند فلسطینی می باشد و امکان طرح اتهام جنایت جنگی در دیوان کیفری بین‌المللی (لاهه) هر لحظه پررنگ تر می‌شود،در صف اول راهپمایی اتحاد در کنار رهبران غربی ایستاد.

محمد حسن آصفری،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با مضحک خواندن ژست نتانیاهو گفت: «حملات تروریستی پاریس اگرچه توسط القاعده برنامه ریزی شده بود اما براساس شواهد این اقدام توسط داعش عملیاتی شده است. در این میان روابط داعش و رژیم صهیونیستی نکته‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.»

وی در ادامه گفت:« داعش روی دیگر سکه‌ اسرائیلی‌ها است و وظیفه تامین منافع تل‌آویو را با ایجاد اختلاف و کشتار مسلمانان برعهده دارد. نکته ای که رسانه های جهان سانسور می‌کنند این است رژیم صهیونیستی تسلیح و تجهیز تروریست‌های تکفیری داعش را دنبال می کند.»

آصفری در تشریح سخنان خود با بیان این که «داعش به بهانه کفرگویی شیعیان،سنی‌ها،مسیحیان و ایزدی‌ها را قتل عام می کند اما تا کنون یک گلوله به سمت سرزمین‌های اشغالی و رژیم صهیونیستی شلیک نکرده‌است.» گفت:« حادثه تروریستی پاریس،اتفاقی بود که با مشارکت موساد برای اسلام هراسی و مظلوم نمایی کذایی آنها اجرا شده است.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت:‌« پرونده اسرائیلی‌ها در ارتکاب جنایات متعدد علیه بشریت سیاه است و با توجه فراهم شدن مقدمات عضویت فلسطین در دادگاه بین المللی کیفری سران رژیم صهیونیستی به زودی در دادگاه لاهه باید پاسخ‌گوی اتهامات جنایات جنگی باشند و حملات تروریستی پاریس بهترین فرصت برای انحراف افکارعمومی است.»

بی اعتنایی تل‌آویو به درخواست‌اولاند و منفعت طلبی در پاریس

در میان مشکوک بودن حادثه تروریستی پاریس ، روزنامه‌ صهیونیستی هاآرتص نوشته است:«اولاند در پیامی‌ که برای نتانیاهو فرستاده صراحتا از او خواسته که در راهپیمایی شرکت نکند.»

براساس گزارش‌های منتشر شده، ژاک اودیبر، مشاور امنیت ملی با تل‌آویو تماس گرفته و گفته، خواسته رئیس‌جمهوری فرانسه این است که تمرکز راهپیمایی روی اعلام همبستگی با فرانسه باشد و او می‌خواهد از هرگونه موضوع جنجالی دیگر مانند روابط یهودیان و مسلمانان یا تنش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها اجتناب شود.» گفته می‌شود، نتانیاهو در ابتدا خواسته فرانسه را پذیرفته و روز شنبه مسائل امنیتی را دلیل حضور نیافتن در راهپمایی پاریس عنوان کرد. شنبه شب ناگهان نتانیاهو هم نظرش را تغییر داد. در مقابل،دولت فرانسه  هم محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی را به این مراسم دعوت کرد.

روزنامه گاردین درهمین حال نوشت، بعد از تغییر نظر نتانیاهو، مشاور امنیت ملی فرانسه «با عصبانیت» به مقامات رژیم صهیونیستی گفته است که این تصمیم «تا زمانی که فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور فرانسه و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل باشد، تاثیر مخربی روی روابط دو کشور خواهد داشت».

به گزارش فرانس24، نارضایتی رئیس جمهوری فرانسه از حضور نتانیاهو، یکشنبه شب و در مراسمی ‌که بعد از راهپیمایی در کنیسه بزرگ پاریس برگزار شده، مشهود بوده است. اولاند که در بیشتر مراسم حضور داشته و روی صندلی نشسته بوده، بلافاصله بعد از شروع سخنرانی نتانیاهو از جایش بلند می‌شود و زودتر از موعد مراسم را ترک می‌کند. درهمین حال، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست می‌نویسد، در پی حملات تروریستی اخیر به یهودیان فرانسوی مخمصه‌ای دیپلماتیک میان رژیم صهیونیستی و فرانسه ایجاد شده است.علاوه بر دلخوری اولاند از حضور نتانیاهو، پیام روشن اسرائیل به یهودیان فرانسوی مبنی بر باز بودن دروازه‌های اسرائیل برای مهاجرت آنان، باید به نحوی ارسال شود که به مثابه سیلی زدن به چهره جمهوری فرانسه بوده‌است.

منصورحقیقت پور،نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم که معتقد است، «رژیم صهیونیستی حامی پنهان تروریست‌های تکفیری داعش هستند» ، گفت:«هراقدام تروریستی در هرنقطه ای از جهان محکوم است و جمهوری اسلامی هم حملات تروریستی را محکوم می کند اما مساله ایران این است که رهبران اروپایی هم در خون مسلمانان کشته شده در عراق و سوریه دخیل بوده اند و امروز نیز شریک جرم قتل اتباع فرانسوی هستند.»

وی در ادامه با اشاره خبرهای فاش شده از تنش اولاند با نتانیاهو گفت :« رژیم صهیونیستی نان تبلیغات و مظلوم نمایی خود را می خورد. اتفاقات فاش شده نشان می دهد زمانی که منافع تل‌آویو هرزمان که ایجاد کند اسرائیلی‌ها همانند تروریست های داعش ،خون دوستان خود را حلال می‌دانند.نتانیاهو در جریان راه‌پیمایی اتحاد به فرانسوااولاند رحم نکرد.»

حقیقت پور این راهم گفت که «رژیم صهیونیستی همانند کودک نامشروع و لوسی است که هروقت اقدامی باب میل آنها نباشد آتش به پا می کنند و نمود این موضوع در حوادث پاریس مشاهده شد.

گفتنی است، این اولین باری نیست که رژیم صهیونیستی در چنین مخمصه‌ای گرفتار شده است. در سال 2003 میلادی نیز، آریل‌شارون، رییس کابینه وقت رژیم صهیونیستی، نیز از یهودیان فرانسه خواسته بود خاک این کشور را برای همیشه ترک کنند. وی صراحتاً گفته بود: «اگر من بخواهم به برادرانمان در فرانسه توصیه‌ای کنم، به آنان فقط یک چیز می‌گویم و آن این‌که در اسرع وقتِ ممکن به اسرائیل(سرزمین‌های اشغالی) نقل مکان (مهاجرت) کنید.» شارون گفته بود: «البته من این مطلب را به همه یهودیان در سراسر جهان می‌گویم (که به سرزمین اشغالی مهاجرت کنید)، اما برای یهودیان فرانسوی این امری الزامی‌است و آنان باید فوراً از فرانسه (به سرزمین‌های اشغالی) نقل مکان کنند.»این موضوع با واکنش تند ژاک‌شیراک،رئیس جمهوری وقت فرانسه مواجه گردیده بود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet