هدر موبایل
1393/10/24 12:23:30
سرویس دیگر رسانه‌ها
در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب شد؛

محاسبه بدهی بدهکاران ارزی به حساب ذخیره ارزی با 70 درصد نرخ مبادله ای

عضوشورای پول و اعتبار گفت: بر اساس مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار کسانی که ظرف ۶ ماه بدهی ارزی خود را با سیستم بانکی تسویه کنند بدهی آنها با ۷۰ درصد نرخ ارز مبادله ای محاسبه می شود.
محاسبه بدهی بدهکاران ارزی به حساب ذخیره ارزی با 70 درصد نرخ مبادله ای عضوشورای پول و اعتبار گفت: بر اساس مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار کسانی که ظرف 6 ماه بدهی ارزی خود را با سیستم بانکی تسویه کنند بدهی آنها با 70 درصد نرخ ارز مبادله ای محاسبه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43156.jpg محاسبه,بدهی,بدهکاران,ارزی,به,حساب,ذخیره,ارزی,با,70,درصد,نرخ,مبادله,ای Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛هادی قوامی به جلسه شب گذشته شورای پول و اعتبار اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسه با اصلاح تبصره 5 بودجه سال 93 اجازه داده شد شورای پول و اعتبار درباره نرخ تسهیلات و نحوه تسویه بدهی بدهکاران حساب ذخبره ارزی تصمیم گیری کند.

این عضو شورای پول و اعتبار اضافه کرد: بر این اساس کسانی که ظرف 6 ماه بدهی خود را با سیستم بانکی تسویه کنند، بدهی آنان با 70 درصد نرخ مبادله ای محاسبه می شود.
به گفته وی، در حال حاضر نرخ مبادله ای 2650 تومان است و افرادی که بتوانند ظرف 6 ماه بدهی خود را تسویه کنند بدهی آنها با نرخ حدود 1700 تومان محاسبه می شود.
 
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شد کسانی که ظرف 6 ماه تا یکسال بدهی ارزی خود را با حساب ذخیره ارزی تسویه کنند، نرخ محاسباتی برای آنها 85 درصد نرخ روز ارز باشد و کسانی که پرداخت بدهی آنها بیش از یکسال طول بکشد عملا از این مشوق ها محروم می شوند.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد در حال حاضر میزان بدهی ارزی به حساب ذخیره ارزی 24 میلیارد دلار است که 14 میلیارد دلار آن مربوط به بخش خصوصی است.
 
قوامی ادامه داد: این افراد به دنبال شوک ارزی سال 1391 به بعد، نتوانستند بدهی خود را تسویه کنند چرا که این افراد قبل از شوک ارزی از ارز 1250 تومانی استفاده می کردند که به یکباره نرخ ارز افزایش یافت.
 
قوامی افزود: افزایش نرخ ارز، نقدینگی واحدهای تولید را محدود کرد و بدهی بدهکاران بویژه واحدهای تولید معوق شد و این افراد باید علاوه بر 6 درصد سود تسهیلات 12 درصد جریمه هم پرداخت کنند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet