آغاز امامت اما زمان (عج)
1393/10/25 11:24:41
سرویس سیاسی
ابوترابی‌فرد در جمع خبرنگاران:

ایران جزو 5 کشور اول دنیا در فناوری لیرز است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هم‌اکنون جزو ۵ کشور اول جهان در حوزه فناوری لیزر است، گفت: پیشرفت در حوزه فناوری‌های لیزر، نماد توسعه علمی کشور است و می‌تواند در عرصه‌های مهم و خلق فناوری‌هایی که به ارتقای قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی بیانجامد.
ایران جزو 5 کشور اول دنیا در فناوری لیرز است نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هم‌اکنون جزو 5 کشور اول جهان در حوزه فناوری لیزر است، گفت: پیشرفت در حوزه فناوری‌های لیزر، نماد توسعه علمی کشور است و می‌تواند در عرصه‌های مهم و خلق فناوری‌هایی که به ارتقای قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی بیانجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/84780.jpg ایران,جزو,5,کشور,اول,دنیا,در,فناوری,لیرز,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امروز (پنجشنبه 25 دی) و در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه دستاوردهای مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران با حضور در جمع خبرنگاران گفت: از دکتر صالحی ریاست سازمان انرژی اتمی در زمینه فراهم آوردن شرایط خلق فناوری‌های نوین درعرصه‌های مختلف تشکر می‌کنم.

نایب‌رئیس مجلس نهم ادامه داد: پیشرفت در حوزه فناوری‌های لیزر، نماد توسعه علمی کشور است و می‌تواند در عرصه‌های مهم و خلق فناوری‌هایی که به ارتقای قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی بیانجامد.  

وی افزود: دانش و فناوری‌های لیزر در حوزه صنعت در عرصه‌های دفاعی و سلامت کاربردهای فراوانی دارد. خوشبختانه در فاصله زمانی کوتاه، ایران توانسته جزو 5 کشور اول جهان در این حوزه شود.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: ایران در دستیابی به لیزر فیبری و دیسکی پیشرفت‌های قابل قبولی داشته و در فاصله زمانی 5 ساله لیزر فیبری 20 وات را به 6 هزار وات ارتقا داده که انجام این مهم، کشورمان را در جایگاه فاخری در دنیا قرار داده است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم تاکید کرد: پیشرفت‌ها در حوزه‌های مختلف مانند لیزر، این موضوع را به اثبات رسانده که ایران توانایی مطلوبی در تبدیل دانش به فناوری را دارد.

نایب‌رئیس مجلس یادآور شد: امیدوارم با استفاده صحیح از دانش و تکنیک در عرصه‌های مختلف، جایگاه ایران در جهان به حد مطلوب‌تری برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet