خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/10/26 13:19:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بخشایش اردستانی:

تحمل نظر مخالف از ویژگی‌های مردم‌سالاری دینی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیان دیدگاه‌های متفاوت در مجلس شورای اسلامی امری طبیعی و ملزم است.
تحمل نظر مخالف از ویژگی‌های مردم‌سالاری دینی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیان دیدگاه‌های متفاوت در مجلس شورای اسلامی امری طبیعی و ملزم است. https://cdn.icana.ir/d/019/57673.jpg تحمل,نظر,مخالف,از,ویژگی‌های,مردم‌سالاری,دینی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛احمد بخشایش اردستانی، با بیان این‌که «تحمل شنیدن نظرات مخالف در مجلس شورای اسلامی یکی از ویژگی‌های مردم‌سالاری دینی است» اظهار کرد: مردم بر اساس سلایق گوناگون خود نمایندگان خانه ملت را انتخاب کرده‌اند و بیان دیدگاه‌های متفاوت در مجلس امری طبیعی و ملزم است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص نقش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جامعه افزود: نمایندگان مردم در قوه مقننه به‌مثابه اشخاصی هستند که در قله قرار گرفته‌اند و در این میان مردم جامعه در مسیر چیزی قرار می‌گیرند که از این قله به پایین شریان می‌یابد بر این اساس می‌توان گفت که رفتار و کردار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مردم جامعه الگو است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به این‌که «نمایندگان الگوی فکری مردم هستند» گفت: اگر نمایندگان مجلس توان تحمل نظرات مخالف خود را در مجلس شورای اسلامی نداشته باشند باید شاهد بروز رفتارهایی بدتر از رفتارهای خود در جامعه باشند.

نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران دارای تنوع قومی و مذهبی بسیاری است، اما آن چه که مردم را با وجود تفاوت‌ها و تنوع‌های بسیار در کنار یکدیگر همدل و منسجم نگاه می‌دارد غم‌ها و شادی‌های مشترک است و به همین دلیل لازم است نقاط مشترک افراد باوجود تفاوت‌های بسیار با استفاده از عوامل انسجام بخش تقویت شود.

بخشایش وحدت را مورد توجه قرارداد و تصریح کرد: عامل وحدت‌ساز میان شیعه و سنی در کشورهای اسلامی جهان وجود محورهای مشترک دینی مانند قرآن، اسلام، کعبه و ... است اما آنچه می‌تواند با وجود تفاوت‌های عقیدتی و سیاسی بسیار در میان احزاب مختلف و متنوع کشور باعث ایجاد وحدت و یکپارچگی در میان آن‌ها شود قانون است.

وی افزود: قدرت در دوره‌های مختلف دست‌به‌دست می‌شود و افراد منتسب به گروه‌های سیاسی مختلف در زمان قدرت و یا غیر از آن تنها در شرایطی می‌توانند در صحنه سیاسی کشور باقی‌مانده و به فعالیت‌های خود به شکلی پویا ادامه دهند که توان شنیدن حرف مخالف خود را داشته باشد./


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet