هدر موبایل
1393/10/27 11:09:58
سرویس فرهنگی
پزشکیان با تاکید بر لزوم تمرکز بر راهکارهای فرهنگی برای رفع معضل بی حجابی مطرح کرد:

انتقاد از رویکرد سلبی برای رفع بدحجابی/گره‌ فرهنگی با قانون جزایی باز نمی‌شود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتارهای سلبی برای ریشه کن کردن بد حجابی د ر جامعه گفت: برای اینکه رفتاری در انسان تغییر کند به یک دهه زمان نیاز داریم. با این حساب با نوشتن قانون، دستور دادن هیچ گاه نمی‌توانیم رفتاری را اصلاح کنیم.
انتقاد از رویکرد سلبی برای رفع بدحجابی/گره‌ فرهنگی با قانون جزایی باز نمی‌شود نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتارهای سلبی برای ریشه کن کردن بد حجابی د ر جامعه گفت: برای اینکه رفتاری در انسان تغییر کند به یک دهه زمان نیاز داریم. با این حساب با نوشتن قانون، دستور دادن هیچ گاه نمی‌توانیم رفتاری را اصلاح کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44832.jpg انتقاد,از,رویکرد,سلبی,برای,رفع,بدحجابی/گره‌,فرهنگی,با,قانون,جزایی,باز,نمی‌شود Icana

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه مجموعه‌ای از عوامل باعث ایجاد رفتارهای خاص درانسان می‌شود، اظهار داشت: اگر نتوانیم مجموعه عوامل را درست مدیریت کنیم، با نوشتن قانون و دستور دادن هیچ گاه نمی‌توانیم رفتارها را اصلاح کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تغییر رفتاری یک دهه زمان لازم دارد. اگر رفتاری ملکه ذهن افراد شود و علما و عقلا بخواهند رفتار را اصلاح کنند، به یک دهه زمان نیاز دارند آن هم اگر بتوانند درست آموزش بدهند، رفتار بعد از 10 سال اصلاح خواهد شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: اشتباه ما این است که تصور می کنیم با قانون‌گذاری، دستور دادن و حرف زدن، می‌توانیم جامعه را اصلاح کنیم. این دیدگاه، ساده انگارانه و غیر عالمانه است. بر اساس تجربیات جهانی تغییر رفتار در انسان، آن هم انسانی که بخواهد رفتارش را تغییر دهد زمانی بالغ بر 10 سال نیاز دارد.

پزشکیان اظهار داشت: 10 سال زمان برای تغییر رفتار در افرادی است که خواهان تغییر هستند. با این حساب زمان بیشتری برای رفتاری لازم است که بین جامعه و اصلاح کنندگان تضاد و تنشی وجود دارد.

وی توضیح می‌دهد: برای اصلاح بدحجابی درجامعه در گام نخست باید نیازهای اولیه انسان یعنی معیشت او باید تامین شود. اگر کسی معاش ندارد و خوراک برای زنده ماندن ندارد، نمی‌توانیم بر روی تفکر و دین‌داری آنها کار کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه تا زمانی که افراد نگران سرپناه و اشتغال و روزی حلال برای گذران زندگی هستند، کار بر روی تفکر انسان‌ها ممکن نیست، اظهار داشت: هر ملتی هر وقت گرسنه ماند، در جهل و  عقب ماندگی غرق شد. اگر میخواهیم از این موضوعات فاصله بگیریم باید مجموعه عوامل اصلاح شود و در جامعه اعدالت حکمفرما باشد تا تفکرات انسان‌ها درست و بر اساس دین شکل بگرید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet