هدر موبایل
1393/10/27 17:40:52
سرویس سیاسی
خجسته :

بیداری اسلامی کشورهای سلطه گر را متزلزل کرده است

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران پاسداری از کشور عراق و سوریه را از اولویت های خود می داند ، گفت: بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان، کشورهای سلطه گر آمریکا و غرب را متزلزل کرده است.
بیداری اسلامی کشورهای سلطه گر را متزلزل کرده است رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران پاسداری از کشور عراق و سوریه را از اولویت های خود می داند ، گفت: بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان، کشورهای سلطه گر آمریکا و غرب را متزلزل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43369.jpg بیداری,اسلامی,کشورهای,سلطه,گر,را,متزلزل,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در جلسه طلاب، علما و فضلای استان همدان با بیان این که طلاب و علما علمداران مبازره با تهاجم فرهنگی غرب هستند، گفت: استکبار جهانی با تمام امکانات و ابزارهایش برای تخریب عقاید جوانان کشور تلاش می‌کند و مسؤولان نظام برای مبارزه با این تهاجم فرهنگی باید برنامه‌ریزی کنند.

 نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسؤولان نظام و نمایندگان مجلس دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کارهایشان قرار دهند و در مسیر توسعه و سازندگی کشور گام‌های اساسی بردارند.

 وی افزود: وحدت مجموعه حوزه و دانشگاه در جهت‌دهی به تحولات فرهنگی و اجتماعی کشور بسیار کارساز و راهگشا خواهد بود، و باید به این مهم توجه شود .

خجسته با تأکید بر اینکه وحدت حوزه و دانشگاه تقویت فرهنگ اسلامی را در پی دارد، تصریح کرد: این مهم در حد حرف، برگزاری جلسه و همایش نباشد، چراکه وحدت تنها با اعتقاد قلبی حاصل می شود، بنابراین مسئولان حوزوی و دانشگاهی باید به هم نزدیک شوند چراکه وحدت تنها با تعامل و همگرایی به نتیجه می رسد به طوری که دور بودن این دو نهاد از یکدیگر نقص است.

 خجسته افزود: حوزه و دانشگاه با وحدت و همدلی می توانند مسیر جوانان و آیندگان کشور را جهت دهند تا در مسیر واقعی حرکت کنند به طوریکه همگرایی حوزه و دانشگاه به سود جوانان است..

 نماینده مردم شهر همدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برخی در موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی که از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است، سکوت اختیار کرده‌اند؛ هر مسئولی که در برابر مفاسد اقتصادی سکوت اختیار کند و یا از آن‌ها حمایت می‌کند، خائن به مردم کشور است و مبارزه با مفاسد اقتصادی باید سرلوحه کار مدیران قرار گیرد، تا اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محقق شود و امنیت اقتصادی در کشور نیز حاکم شود.

  وی به مذاکرات هسته‌ای و قراردادهای ایران با کشورهای جهان اشاره کرد و ادامه داد : کشورهای دنیا درصدد رایزنی و مذاکره با کشور ایران هستند ولی هیچ کدام از این کشورها قابل اطمینان نخواهند بود و هیچ زمانی ایران در مذاکرات با کشورهای شرق و اروپایی دست از آرمان‌هایش بر نخواهد داشت.

 رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور به حوادث و ناآرامی‌های به وجود آمده در کشورعراق و سوریه اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی پاسداری از کشور عراق و سوریه را از اولویت های خود می داند و تحولات منطقه و بیداری اسلامی حاصل انقلاب اسلامی و از برکت پیام ارزشمند امام(ره) است ، ازاین رو بیداری اسلامی که در کشورهای مسلمان شکل گرفته کشورهای سلطه گر آمریکا و غرب را متزلزل کرده است، بنابراین باید تاکید کرد که پیدایش گروهک هایی مانند داعش و النصره توسط سلطه گران و برای مقابله با این بیداری و ضربه زدن به چهره ی اسلام است.

همچنین رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم دراین مراسم ،گفت: طلاب و علمای هر منطقه با مسایل روز جهان آگاهی مناسب داشته باشند و مردم  منطقه خود را از دسیسه‌های دشمنان و استکبار جهانی هوشیار کنند.

گفتنی است، رضا حاجی زین العابدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیزدراین جلسه، گفت: استان همدان 60 هزار موقوفه دارد که تنها 4 هزار مورد از آن دارای سند و بقیه آن ها سند رسمی ندارند و برخی از موقوفات در اختیار موقوفه خوران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان این که 700 نیت از سوی وقفان برای موقفات در نظر گرفته شده است، افزود: بشترین نیت‌های ها واقفان از وقف، مدرسه سازی، درمانگاه سازی، اشتغال زایی، کمک هزینه تحصیلی، ازدواج آسان و تهیه جهیزه و مسکن برای زوج¬های جوان بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet