هدر موبایل
1393/10/28 16:03:42
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در پنجمین کنفرانس بین‌المللی "غزه، نماد مقاومت":

مقاومت غزه غرورآفرین است/تحقیر و توهین به عقاید منجر به مقابله به مثل می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان فلسطینی سرمشق جوانان امروز دنیا هستند که با پذیرش سختی‌ها و شهادت، برای رسیدن به آرمان‌های فلسطین مقاومت می‌کنند.
مقاومت غزه غرورآفرین است/تحقیر و توهین به عقاید منجر به مقابله به مثل می شود رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان فلسطینی سرمشق جوانان امروز دنیا هستند که با پذیرش سختی‌ها و شهادت، برای رسیدن به آرمان‌های فلسطین مقاومت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/92756.jpg مقاومت,غزه,غرورآفرین,است/تحقیر,و,توهین,به,عقاید,منجر,به,مقابله,به,مثل,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی با حضور پنجمین کنفرانس بین‌المللی "غزه، نماد مقاومت" که عصر امروز (یکشنبه 28 دی‌ماه) در تالار«ایوان شمس» برگزار شد، با بیان اینکه موضوع غزه و حوادثی که پیرامون مظلومیت مردم فلسطین به وقوع پیوسته از جهاتی غم‌انگیز و از جهاتی غرورآفرین است، گفت: این حوادث ازجهتی غم‌انگیز است، چون چند دهه است که مردم مظلوم با روش‌های مختلف در سختی هستند، مخصوصاً این روزها که هوا سرد بوده و گذرگاه‌ها بسته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: شاید کمتر ملی باشد که این مقدار مصائب را در طول دهه‌های مختلف تحمل کرده باشد. همچنین مقاومت غزه از جهتی غرورآفرین است چرا که هیچگاه تضعیف نشده و مقاومت آنها افزون‌تر شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه جوانان فلسطینی سرمشق جوانان امروز دنیا هستند، گفت: آنها شهادت را پذیرفته‌اند و سختی را تحمل می‌کنند، در حالی که برای رسیدن به آرمان‌های فلسطین مقاوم هستند.

دکتر لاریجانی با اشاره به افزایش فشارها در غزه و فلسطین تصریح کرد: رژیم صهیونیستی تصور می‌کند که باید بیشترین استفاده را از این وضعیت ببرد، از این‌رو توهین به مقدسات را روا داشته و تلاش می‌کند همین مقدار مختصری که تحت عنوان صلح باقی مانده از دست آنها خارج کند.

رئیس قوه مقننه در ادامه اقدامات رژیم صهیونیستی درخصوص بیت‌المقدس را ننگ‌آور دانست و افزود: امروزه رفتار هماهنگی در غرب برای فشار به مسلمانان شکل گرفته که نمونه آن توهین به ساحت پیامبر اعظم (ص) است، اما باید توجه کرد سختی این روزگار در ظاهر نشان می‌دهد اینها به طرق مختلف فشارها را بر فلسطینیان افزایش داده‌اند، اما غافلند که در پس فشارها نصرتی برای مسلمانان است و این پیامی است که خداوند به مردم داده است.

وی با بیان اینکه غربی‌ها توجه ندارند که اگر با احساسات امت بزرگی بازی کنند آنها را به سمت مقاومت سوق خواهند داد، گفت: غربی‌ها به آنالیز منطقه توجهی ندارند، از این‌رو یکی از دلایل مهمی که جریان تروریستی در منطقه افزایش یافته نوع رفتار غربی‌ها است.

اشغال یک کشور به معنای تحقیر یک ملت است

دکتر لاریجانی در ادامه خطاب به کشورهای غربی بیان کرد: وقتی کشوری را اشغال کردید، بدترین تحقیر را برای یک ملت رقم زده‌اید و عملا راهی جز مقابله به مثل نگذاشته‌اید و باعث می‌شوید آنها دست به سلاح ببرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی به پیشوای یک امت توهین می‌کنید، با سراسر عقاید آنها می‌جنگید، لذا وقتی اقدامات خود را گسترش می‌دهید باید بدانید آنها مقابله به مثل می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد آمریکا از 2001 در منطقه یادآور شد: آمریکا از این سال به بهانه مبارزه با تروریسم و مواد مخدر به افغانستان حمله کرد که بیش از یک دهه از آن می‌گذرد، همچنین آمریکایی‌ها اقدام به اشغال عراق کردند و منجر به حمله به غزه و لبنان و به‌وجود آمدن شرایط کنونی سوریه و بحران‌آفرینی در منطقه شدند؛ اکنون باید این سوال را از خود بپرسند که آیا روند اقدامات تروریستی را کاهش داده‌اند یا بر میزان آن افزوده‌اند؟

دکتر لاریجانی با بیان اینکه این عملکرد به روحیه استکباری و اشغالگری غرب برمی‌گردد، گفت: زمانی که شما یک کشور را اشغال می‌کنید، با تحقیر، آنها را به مقابله به مثل وامی‌دارید که به همین دلیل موفق نیستید، امروز فلسطین را تحت فشار می‌گذارید، لذا باید منتظر حملات بعدی نیز باشید.

کج‌اندیشی در غرب نتیجه عدم اطلاع از شرایط منطقه است

وی، کج‌اندیشی در غرب را نتیجه عدم اطلاع آنها از شرایط منطقه دانست و تصریح کرد: نوع مقابله با ایران نیز نشانگر رفتار نادرست آنها است که نمونه آنها را در گذشته دیده‌ایم، جنگ‌افروزی علیه ایران، ملت ما را سرسخت‌تر کرد و در نهایت ماجرای هسته‌ای بهانه‌ای شد تا آنها شیوه تحریم را دنبال کنند، لذا باید پرسید آیا از این رفتار نتیجه‌ای گرفته‌اید؟ چرا که تنها به ما زحمتی داده‌اید، اما برای منصرف کردن ما از استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای موفق نبوده‌اید.

دکتر لاریجانی ادامه داد: مستشرقینی که به آمریکایی‌ها مشورت می‌دهند، یهودیانی هستند که به آنها اطلاعات غلط می‌رسانند، همچنین امروز نوعی بیداری در منطقه می‌بینیم که مرزهای کشورها را درنوردیده و جوانانی داریم که از آرمان‌های ما دفاع می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ملت فلسطین قطعاً در آینده پیروز شده و عزتمند زندگی خواهند کرد،‌ گفت: جوان‌های تحصیل‌کرده کشورهای مختلف قدر و منزلت دفاع از فلسطین را درک می‌کنند که این مسئله ارزشمند است، لذا امیدواریم این همایش‌ها در نهایت باعث پیروزی آرمان‌های فلسطین شده که همان آرمان‌های امام راحل (ره) است.

به گزار ش خانه ملت در پایان این مراسم با اهدای جوایزی توسط دکتر لاریجانی از برگزیدگان بخش مقاله‌نویسی این کنفرانس بین‌المللی  قدردانی شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet