هدر موبایل
1393/10/30 09:12:33
سرویس اجتماعی
شوهانی با اشاره به نامگذاری 29 دی به نام روز هوای پاک:

متولیان پاسخگوی بحران زیست‌محیطی به مجلس نیستند/ لزوم تشکیل وزارت محیط‌زیست و جنگل‌ها

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس، با بیان اینکه ایجاد زمینه پاسخگویی سازمان محیط‌زیست به مجلس بسیار ضروری است، گفت: سازمان محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها باید ادغام شده و به یک وزارتخانه مستقل تبدیل شوند، تا مجلس بتواند با ابزارهای خود از سلامت انسان‌ها و حیات وحش دفاع کند.
متولیان پاسخگوی بحران زیست‌محیطی به مجلس نیستند/ لزوم تشکیل وزارت محیط‌زیست و جنگل‌ها نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس، با بیان اینکه ایجاد زمینه پاسخگویی سازمان محیط‌زیست به مجلس بسیار ضروری است، گفت: سازمان محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها باید ادغام شده و به یک وزارتخانه مستقل تبدیل شوند، تا مجلس بتواند با ابزارهای خود از سلامت انسان‌ها و حیات وحش دفاع کند. https://cdn.icana.ir/d/019/63854.jpg متولیان,پاسخگوی,بحران,زیست‌محیطی,به,مجلس,نیستند/,لزوم,تشکیل,وزارت,محیط‌زیست,و,جنگل‌ها Icana

احمد شوهانی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ بر لزوم افزایش نظارت مجلس بر عمکرد دستگاه‌های مرتبط با حوزه محیط‌زیست تأکید کرد وگفت: متأسفانه در شرایط کنونی هیچ دستگاهی پاسخگویی وضعیت محیط‌زیست در کشور نیست.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در یک سال اخیر سازمان حفاظت از محیط‌زیست هیچ اقدامی برای حمایت از گونه‌های حیوانی و گیاهی و کاهش آلودگی در کشور انجام نداده، از طرف دیگر شاهد هستیم که در سال جاری هوای کلانشهرها در وضعیت بحرانی قرار دارد.

شوهانی افزود: در چند وقت سازمان حفاظت از محیط‌زیست مدعی بود که با قطع تولید بنزین‌های داخلی می‌تواند از تشدید آلودگی هوا در کشور جلوگیری کند، ولی متأسفانه هیچ اتفاق مثبتی رخ نداد و کلانشهرها  در سال 93 هم مانند سال‌های گذشته دچار بحران آلودگی هوا شدند، همچنین این سازمان در این دوران هیچ اقدامی برای کاهش آلودگی به‌ویژه جلوگیری از بروز پدیده گرد و غبار در شهرهای دیگر انجام نداده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه ایجاد زمینه پاسخگویی سازمان محیط‌زیست به مجلس بسیار ضروری است، گفت: قطعا باید تدابیری اندیشیده شود تا متولیان این حوزه به‌ویژه سازمان حفاظت از محیط‌زیست به مجلس پاسخگو باشند.

وی با اشاره به ضعف دستگاه‌های مربوطه در حفاظت از حیات وحش و حیوانات در حال انقراض، ادامه داد: در شرایط کنونی یک وضعیت خمودگی در حیات وحش کشور ایجاد شده، از این رو مسئولان سازمان حفاظت از محیط‌زیست باید توضیحات کاملی را دراین رابطه ارائه کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سازمان حفاظت از محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها باید ادغام شده و به یک وزارتخانه مستقل تبدیل شوند، تا مجلس شورای اسلامی بتواند با ابزارهای خود از سلامت انسان‌ها و حیات وحش کشور دفاع کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet