هدر اصلی
1393/10/29 12:58:42
سرویس اقتصادی
رحماندوست مطرح کرد:

چادر مشکی های وارداتی در بازار های کشور جا خوش کرده اند/ ضرورت بهره مندی از توان داخلی برای تولید و صادرات

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بخش عمده چادرهای مشکی موجود در بازار وارداتی هستند، گفت: تاکنون اقدامات مکفی و مناسبی در زمینه تولید چادر مشکی در کشور صورت نپذیرفته، در حالی که می توان با توسعه این صنعت، صادرات را هم رقم زد.
چادر مشکی های وارداتی در بازار های کشور جا خوش کرده اند/ ضرورت بهره مندی از توان داخلی برای تولید و صادرات عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بخش عمده چادرهای مشکی موجود در بازار وارداتی هستند، گفت: تاکنون اقدامات مکفی و مناسبی در زمینه تولید چادر مشکی در کشور صورت نپذیرفته، در حالی که می توان با توسعه این صنعت، صادرات را هم رقم زد. https://cdn.icana.ir/d/019/43766.jpg چادر,مشکی,های,وارداتی,در,بازار,های,کشور,جا,خوش,کرده,اند/,ضرورت,بهره,مندی,از,توان,داخلی,برای,تولید,و,صادرات Icana

مجتبی رحماندوست در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت تولید چادر در کشور گفت: ایران بزرگترین مصرف کننده چادر مشکی در دنیا بوده، اما تولید این محصول در ایران بسیار محدود  و کیفیت آن نیز تأمین کننده خواست زنان ایرانی نیست، لذا بخش عمده نیازها از طریق واردات تأمین می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون اقدامات مکفی و مناسبی در زمینه تولید چادر مشکی در کشور صورت نپذیرفته، در حالی که می توان با توسعه این صنعت، صادرات را هم رقم زد.

وی با اشاره به بازدید برخی نمایندگان مجلس از یک واحد تولیدی نساجی، بیان کرد: اکنون این واحد تولیدی، نخ مورد نیاز برای چادرهای مشکی را با ماشین آلات فناوری آلمان تولید کرده و بر اساس برنامه توسعه، در حال ساخت قسمتهای جدید کارگاه به منظور دوبرابر کردن میزان تولیدات است، در این صورت، کل نخ مورد نیاز کشور برای تولید این محصول تامین خواهد شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: اگر کارخانه های تولید چادر مشکی به فکر تولید این محصول باشند، می توانند از ظرفیت این واحد نساجی بهره برده و علاوه بر تامین تمام نیازهای داخل، به فکر صادرات باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: در واحد تولیدی مذکور نخ ها با فناوری بسیار بالا تولید می شوند، به نحوی که این محصولات در تولید پتو و فرش ماشینی هم قابل استفاده اند، اما از انگیزه های مهم تاسیس این واحد تولیدی، تأمین نخ مورد نیاز برای تولید چادر مشکی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet