هدر موبایل
1393/10/29 16:44:44
سرویس اقتصادی
بنی هاشمی چهارم:

حضور بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی ارتقاء محسوب می شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی ارتقاء محسوب می شود، تاکید کرد: خصوصی سازی در کل تدبیر مثبتی بوده، اما چگونگی حمایت از بخش خصوصی مورد بحث است.
حضور بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی ارتقاء محسوب می شود عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه حضور بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی ارتقاء محسوب می شود، تاکید کرد: خصوصی سازی در کل تدبیر مثبتی بوده، اما چگونگی حمایت از بخش خصوصی مورد بحث است. https://cdn.icana.ir/d/019/43058.jpg حضور,بخش,خصوصی,در,صنعت,پتروشیمی,ارتقاء,محسوب,می,شود Icana

سیدهاشم بنی هاشمی چهارم در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد بخش خصوصی در صنعت پتروشمی، گفت: فعالیت پتروشیمی ها در راستای جلوگیری از خام فروشی مواد نفتی بوده و حضور بخش خصوصی در این بخش یک ارتقاء محسوب می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: البته 25 درصد از سهم شرکت های پتروشیمی در اختیار دولت بوده و این موضوع جزو توصیه های قانونی است، اما حضور پر رنگ بخش خصوصی واقعی، عاملی در راستای ارتقاء است.

وی حضوربخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی را منتهی به توسعه صنعت عنوان کرد و افزود: تداوم واگذاری ها برای صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز اقدامی مثبت خواهد بود و دولت می تواند صنایع پایین دستی را هم به مرور به بخش خصوصی کارآمد واگذار کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به صحبت های وزیر نفت که بی‌تدبیری و عدم مدیریت مناسب را موجب توسعه نیافتن این صنعت عنوان کرده است ، گفت: خصوصی سازی، تدبیر مثبتی بوده، اما چگونگی حمایت از بخش خصوصی مورد بحث است.

وی ادامه داد: البته شکی نیست که تحریم، مساله اصلی مشکلات پتروشیمی نبوده و ایرادات موجود از سوی سیاستگذاری ها بوده است.

بنی هاشمی چهارم همچنین در واکنش به صحبتهای معاون وزیر نفت مبنی بر وارد شدن خسارت از خصوصی سازی ها نیز گفت: بنده موافق این موضوع نیستم، چرا که نمی توان تمام شرکتها را با حالت دولتی حفظ کرد و بخش خصوصی را فراموش کرد و این دیدگاهی بوده که می خواهند تمام فعالیت های اقتصادی، دولتی باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم عنوان کرد: دولت باید پتروشیمی ها را به مجموعه های توانمند واگذار و ظرفیت های جدید ایجاد کند و مطلب عنوان شده از سوی معاون وزیر نفت به عقیده بنده درست نیست.

وی بیان کرد: شکی نیست که اجرای قانون اصل 44، کاملا مثبت است، اما اجرای آن با مشکلاتی مواجه بوده که باید به فکر رفع آنها باشیم.

 نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: به هر حال ما باید از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم، در غیر اینصورت شرکتهایی ماند پدیده شاندیز ظرفیت های مردمی را جذب و با ناکارآمدی در مدیریت، مشکلاتی را برای جامعه به وجود می آورند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet