هدر موبایل
1393/10/30 15:56:00
سرویس فرهنگی
اسفنانی:

وزارت ارتباطات واتس آپ، لاین و تانگو را مثل اینستاگرام پالایش محتوایی کند

نماینده مجلس عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گفت: هم اکنون وزارت ارتباطات به فناوری مبنی بر پالایش صفحات دارای مصادیق خلاف شئون نظام جمهوری اسلامی دست پیدا کرده است که آن نیز بر اساس مصادیق مجرمانه پالایش خواهد شد.
وزارت ارتباطات واتس آپ، لاین و تانگو را مثل اینستاگرام پالایش محتوایی کند نماینده مجلس عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گفت: هم اکنون وزارت ارتباطات به فناوری مبنی بر پالایش صفحات دارای مصادیق خلاف شئون نظام جمهوری اسلامی دست پیدا کرده است که آن نیز بر اساس مصادیق مجرمانه پالایش خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg وزارت,ارتباطات,واتس,آپ،,لاین,و,تانگو,را,مثل,اینستاگرام,پالایش,محتوایی,کند Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص چگونگی فیلتر شدن یک فضای مجازی گفت: کارگروه مصادیق مجرمانه در جلسات خود تصمیم می گیرند که یک سایت یا فضای مجازی نیاز به فیلتر دارد یا خیر و این امر نیز در نهایت با تشکیل یک جلسه اضطراری صورت می گیرد.

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در جایی  ممکن است دستگاه قضایی به حکم قانون دستور فیلتر سایت یا فضای مجازی بدهد.

وی در ادامه با بیان اینکه فیلتر یک سایت یا فضای مجازی بستگی به دریافت شکایت شخص یا مدعی العموم دارد، گفت: این امر نیز زمان بر است و نمی توان پیش بینی کرد که تا چه مدت زمانی یک فضای مجازی فیلتر خواهد شد، بر همین اساس این ادعا که بعضا در فضاهای مجازی مبنی بر فیلتر یک سایت مطرح می شود بی اساس است.

اسفنانی در ادامه به نقش مجلس در این خصوص اشاره و عنوان کرد: مجلس نقش قانون گذاری و نظارت دارد و دو نماینده ای که از مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه حضور دارند به صورت دوره ای گزارش کار این کارگروه را به مجلس ارائه می دهند.

وی در ادامه به فناوری جدید وزارت ارتباطات مبنی بر پالایش صفحاتی که خلاف شئون نظام جمهوری اسلامی هستند اشاره و عنوان کرد: به موجب ماده 22 قانون جرایم رایانه ای که به تصویب مجلس رسیده است، وظیفه اصلی کارگروه مصادیق مجرمانه پالایش فضاهای مجازی است.

نماینده مجلس عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون وزارت ارتباطات به فناوری مبنی بر پالایش صفحات دارای مصادیق خلاف شئون نظام جمهوری اسلامی دست پیدا کرده است که آن نیز بر اساس مصادیق مجرمانه پالایش خواهد شد و این امکان وجود خواهد داشت که این فناوری درباره سایر فضاهای مجازی نیز اعمال شود./

پایان پیام

گفت و گو از مریم ابوفاضلی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet