هدر موبایل
1393/11/01 14:30:06
سرویس اقتصادی
هاشمی با ابراز گلایه از تاخیر دولت در اعلام سیاست های بخش مسکن؛

گلایه از خلف وعده دولت برای ارائه طرح جامع مسکن/طرح مسکن مهر باید به سرانجام برسد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برابر قولها و وعده های داده شده هنوز طرح جامع مسکن در اختیار مجلس قرارنگرفته واین درحالی است که تعیین و ابلاغ سیاست های بخش مسکن از سوی دولت یکی از موضوعات مهم و اثر گذار بر وضعیت مسکن بوده و مسئولان باید نسبت به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
گلایه از خلف وعده دولت برای ارائه طرح جامع مسکن/طرح مسکن مهر باید به سرانجام برسد رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برابر قولها و وعده های داده شده هنوز طرح جامع مسکن در اختیار مجلس قرارنگرفته واین درحالی است که تعیین و ابلاغ سیاست های بخش مسکن از سوی دولت یکی از موضوعات مهم و اثر گذار بر وضعیت مسکن بوده و مسئولان باید نسبت به این امر توجه ویژه ای داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/51921.jpg گلایه,از,خلف,وعده,دولت,برای,ارائه,طرح,جامع,مسکن/طرح,مسکن,مهر,باید,به,سرانجام,برسد Icana

سید مهدی هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیش بینی وضعیت بازار مسکن در سال 94، گفت: نسبت به بازار مسکن در سال آینده خوش بین هستیم اما امیدواریم مسئولان مربوط به مدیریت حوزه مسکن نسبت به همراهی در تامین نیاز مسکن و حمایت از اقشار مختلف مردم اهتمام جدی تری داشته باشند.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پرند در مجلس شورای اسلامی افزود: تعیین و ابلاغ سیاست های بخش مسکن از سوی دولت یکی از موضوعات مهم و اثر گذار بر وضعیت مسکن است که باید مسئولان نسبت به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اجرای مصوبات قانونی در حوزه مسکن باید مورد تاکید و پیگیری جدی مسئولان وزارت راه و شهرسازی باشد و مسئولان این وزارتخانه باید نسبت به تعهدات گذشته از جمله به سرانجام رساندن طرح مسکن مهر پایبند باشند.

وی تاکید کرد: دولت باید با هر چه سریعتر سیاست ها و قوانین و دستورالعمل های مورد نیاز بخش مسکن را به صورت شفاف و مدون و با تهیه یک برنامه حاوی زمانیندی مشخص اعلام  کرده و  به نیاز بازار به نحو مطلوبی پاسخ دهد.

هاشمی با تاکید بر تسریع در ارائه سیاست های حمایتی دولت در بخش مسکن  به مجلس، افزود: در این صورت هم  مردم تکلیف خود را در نحوه تامین مسکن می دانند و هم ما نمایندگان مجلس می توانیم نظر خود را انعکاس دهیم و در قالب یک برنامه مدون و مصوب حمایت های لازم را از مردم داشته باشیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح مسکن مهر نیز با بیان اینکه متاسفانه ما هنوز موفق به دریافت طرح جامع مسکن از سوی دولت نشدیم،افزود: امیدواریم برابر وعده های داده شده علی رغم تاخیرهای بسیار صورت گرفته هر چه سریعتر طرح جامع مسکن ارائه شود تا ما نمایندگان مجلس هم بتوانیم نظر خود را در رابطه با آن اعلام کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به اینکه آیا موضوع استیضاح و سوال از وزیر راه و شهرسازی در خصوص مسایل مربوط به حوزه مسکن مطرح است یا خیر نیز گفت: سوالات زیادی از وزیر راه و شهرسازی در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد اما با توجه به اینکه بعضی ازاین سوالات مورد استمهال واقع و مقرر شده است ظرف مدت زمانی نسبت به رفع آنها اقدام شود امیدواریم مشکلات  مطرح حل شوند تا نیازی به پیگیری این سوالات نباشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet