هدر موبایل
1393/11/03 14:55:37
سرویس اجتماعی
سلیمی مطرح کرد:

انتقاد از تبدیل برخی موسسات فنی هنری به بنگاه فروش مدرک/مجلس پیگیر روند اعطای مدرک

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از عملکرد برخی از موسسات درخصوص فروش مدرک تحصیلی، گفت: ادامه روند اعطای مدرک در عوض دریافت پول تحقیق و تفحص از این نوع موسسات فنی و هنری را در پی خواهد داشت.
انتقاد از تبدیل برخی موسسات فنی هنری به بنگاه فروش مدرک/مجلس پیگیر روند اعطای مدرک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از عملکرد برخی از موسسات درخصوص فروش مدرک تحصیلی، گفت: ادامه روند اعطای مدرک در عوض دریافت پول تحقیق و تفحص از این نوع موسسات فنی و هنری را در پی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/44067.jpg انتقاد,از,تبدیل,برخی,موسسات,فنی,هنری,به,بنگاه,فروش,مدرک/مجلس,پیگیر,روند,اعطای,مدرک Icana

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد برخی از موسسات درخصوص فروش مدرک از سوی آن‌ها، گفت: برخی موسسات که مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می‌کنند در سایه بی توجهی و نبود نظارت به بنگاهی برای فروش مدرک تبدیل شده اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی از موسسات فنی و هنری بدون برگزاری کلاس‌های عملی و تئوری اقدام به ارایه مدرک در عوض دریافت پول می کنند که فعالیت این نوع واحدها باید هر چه سریع تر متوقف شود.

این نماینده مردم در مجلس، با تاکید بر اینکه تبدیل شدن برخی موسسات آموزشی به بنگاه های اقتصادی هیچ توجیهی ندارد، گفت: باید هر چه زودتر جلوی فعالیت چنین موسساتی را که هیج تلاشی برای رشد بار علمی کشور ندارد گرفت.

وی با بیان اینکه لازمه اخذ دیپلم فنی گذراندن کلاس‌های عملی است، تصریح کرد: در برخی از موسسات مذکور بدون گذراندن واحدهای مهارتی افراد موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه ای می شوند که این با هیچ منطقی سازگار نیست.

سلیمی تاکید کرد: آموزش و پرورش که امتیاز صدور مجوزها برخی از موسسات هنری و فنی را به وزارت ارشاد واگذار کرده باید در تصمیم خود بازنگری اساسی صورت بدهد.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد نتوانسته در انجام مسئولیت محوله به خود خوب عمل کند، تصریح کرد: در صورت ادامه روند واگذاری مدرک با دریافت پول به طور حتم مجلس به این موضوع ورود خواهد داشت.

سلیمی ادامه داد: انتظار ما این است که نظارت بیشتری بر نوع ارایه مدرک تحصیلی به افراد صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه ادامه روند بی قاعدگی و دور شدن از قانون در ارایه مدرک تحصیلی از سوی موسسات فنی تحقیق و تفحص از آن را به دنبال خواهد داشت، گفت: بحث آموزش و تعلیم نسل آینده موضوعی نیست که شوخی بردار باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش نباید اجازه واگذاری مدرک دیپلم به افراد بدون گذراندن دوره های کافی را بدهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet