ولادت حضرت امام رضا (ع)
1393/11/03 13:58:46
سرویس دیگر رسانه‌ها
شوهانی:

نباید به موفقیت ائتلاف ضدداعش امیدوار بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کاهش کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش را نشان دهنده عدم موفقیت این ائتلاف دانست.
نباید به موفقیت ائتلاف ضدداعش امیدوار بود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کاهش کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش را نشان دهنده عدم موفقیت این ائتلاف دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/63854.jpg نباید,به,موفقیت,ائتلاف,ضدداعش,امیدوار,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛احمد شوهانی با اشاره به برگزاری ائتلاف ضدداعش در لندن، گفت: در حالی قرار است این ائتلاف برگزار شود که از داعش حمایت‌های مالی و نظامی صورت می‌گیرد، آنها از یک طرف ائتلاف ضدداعش را برگزار می‌کنند اما از طرف دیگر حمایت و پشتیبانی از داعش می‌کنند.

وی افزود: کشورهای غربی فکر می‌کردند با تقویت داعش نظام سیاسی سوریه واژگون می‌شود و به اهداف خود دست پیدا می‌کنند، این اتفاق رخ نداد و آنها از طرف دیگر درگیر و گرفتار داعش شدند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: کشورهای غربی بعد از برگزاری اولین جلسه ائتلاف تنها به اقداماتی همچون چند حمله نظامی آن هم بدون نتیجه دست زدند که به نظر می‌رسد اینگونه اقدامات برای جلب نظر افکار عمومی انجام شده است، تاکنون برگزاری جلسات این ائتلاف نتایج خاصی نداشته و تنها به نوعی داعش قوی‌تر شده است.

شوهانی با بیان اینکه نباید به موفقیت ائتلاف ضدداعش خیلی امیدوار بود، گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد که برخی از کشورها برای درگیر شدن با داعش نگران هستند و می‌ترسند این موج به سمت آنها هم بیاید. از طرف دیگر برخی دیگر از کشورها از قبل داعش استفاده سیاسی و اقتصادی می‌کنند. این مجموعه دلایل را می‌توان عامل کاهش اعضای ائتلاف ضدداعش دانست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید غربی‌ها برای مبارزه با داعش با حسن نیت و صادقانه وارد شوند، گفت: کشورهایی همچون ترکیه، عربستان و رژیم صهیونیستی کمک‌های فکری، اطلاعاتی و نظامی با داعش می‌کنند تا زمانی که این کمک‌ها وجود داشته باشد ادعای مقابله با داعش از سوی غربی‌ها صادقانه نیست.

به گفته وی، تنها کشوری که بنابر ادعای عراقی‌ها کمک صادقانه در جهت مقابله با داعش کرده است ایران است. تا زمانی که اینگونه کمک‌ها از سوی تمامی کشورها وجود نداشته باشد برگزاری جلساتی از نوع ائتلاف فایده‌ای نخواهد داشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشورهای غربی تنها در صورت احساس خطر به موضوع مقابله با گروه‌های تروریستی همچون داعش ورود پیدا می‌کنند، گفت: بعد از کشته شدن مشکوک دو خبرنگار آمریکایی و انگلیسی اولیه جلسه ائتلاف برگزار شد، چون آن زمان آمریکا و کشورهای غربی احساس کردند که منافع‌شان در خطر است. اکنون آنها به این نتیجه رسیده‌اند که بازی پیچیده‌شان در مورد داعش به نفع غرب نیست.

وی توضیح داد: در حال حاضر تعداد کثیری از اعضای داعش تبعه کشورهای اروپایی هستند و ممکن است آنها در زمان بازگشت به کشورشان خطرساز شوند، این همان دلیلی است که کشورهای غربی منافع‌شان را در خطر می‌بینند و می‌خواهند با داعش مقابله کنند، مقابله‌ای که تنها در حد برگزاری جلسات و یا حداکثر چند حمله هوایی بی‌ثمر است چون در عمل هیچ کشوری از غرب حاضر نیست که رودررو با داعش درگیر شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه تاکنون غربی‌ها نتوانستند ضربه مهلکی به داعش بزنند، گفت: شاید اگر غربی‌ها مصمم‌تر و با حسن نیت با گروه‌های افراطی در سوریه، عراق و افغانستان برخورد کنند این گروه‌ها ریشه‌کن شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet